W Krowicy Lasowej powstaje Dom Pomocy Społecznej

fot. Nowa Gazetafot. Nowa Gazeta

W miejscowości Krowica Lasowa (gm. Lubaczów) trwa budowa Domu Pomocy Społecznej. Pensjonariusze zamieszkają w nim już w II kwartale 2018 roku.

Projekt ten jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej i ma na celu zapewnienie profesjonalnej opieki medycznej dla przyszłych pensjonariuszy, którzy znajdą tutaj warunki do spokojnego, bezpiecznego i godnego życia. Przyszli mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej, będą mieli do swojej dyspozycji 12 przestronnych pokoi dwuosobowych, każdy z osobnym węzłem sanitarnym oraz sale do zajęć ruchowych i prowadzenia warsztatów. W otoczeniu obiektu powstanie park oraz ogrody: warzywny i kwiatowy.

Obecnie w budynku DPS trwają intensywne prace, które pozwolą na szybkie uruchomienie placówki. Położono nową instalacje wodną i sanitarną, a także wykonano tynki i posadzki. Ściany poddano dociepleniu, dzięki czemu ograniczy się straty ciepła. Prowadzone są również prace w otoczeniu budynku. Utwardzono nawierzchnię kostką brukową, oraz przygotowano teren pod przyszły park i ogrody. - informuje Urząd Gminy Lubaczów na łamach "Nowej Gazety"

Planowany termin zakończenia budowy DPS to I kwartał przyszłego roku, natomiast pierwsi pensjonariusze zamieszkają w nim już w II kwartale 2018 roku.

Źródło: Nowa Gazeta

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

d
-6 # d 2017-10-24 16:06
Zabrakło wzmianki,że to dla pensjonariuszy z chorobami psychicznymi.
pan  sam
# pan sam 2017-10-24 18:25
d cicho !! bo posujesz niespodzxianke mieszkancom krowicy lasowej... ale masz racje
JKF
+8 # JKF 2017-10-25 07:08
Cytuję d:
Zabrakło wzmianki,że to dla pensjonariuszy z chorobami psychicznymi.

KAŻDEGO MOŻE TO SPOTKAĆ, CHOROBA NIE WYBIERA, WIĘC ZASTANÓW SIE CZŁOWIEKU NAD SWOIM LOSEM, BO NIE WIESZ CO CIEBIE CZEKA W PRZYSZŁOŚCI.
grazyna
+8 # grazyna 2017-10-25 11:28
W Rudzie Różanieckiej tez jest taka placówa profilowana dla psychicznie chorych meżczyzn zyje tam 230 chorych psychicznie i 150 pracownikow nie zdiagnozowanych
Wiesław
-1 # Wiesław 2017-10-25 13:38
takie placówki sa bardzo potrzebne,62 % pacjentów w Szpitalu psychiatrycznym w Jarosławiu to nauczyciele ( kobiety ) nalezy jeszcze wspomniec o Policji.99 % emerytowanych policjantów leczy sie psychiatrycznie .Trzeba jakoś pomagać tym biednym schorowanym ludziom.

UWAGA!

Od 18 marca 2022 roku publikacja komentarzy na portalu ZLUBACZOWA.PL jest możliwa tylko po uprzednim zarejestrowaniu konta. 

KLIKNIJ TUTAJ, ABY ZAREJESTROWAĆ KONTO

Masz już konto? Zaloguj się

Regulamin forum znajduje się pod tym linkiem, natomiast polityka prywatności tutaj. Rejestrując konto akceptujesz zasady.

Ostatnio dodane