Rusza modernizacja sieci wodociągowej w Gminie Oleszyce. Będą przerwy w dostawie wody
Featured

Rusza modernizacja sieci wodociągowej w Gminie Oleszyce. Będą przerwy w dostawie wody

Oleszyce z drona fot. ZLUBACZOWA.PLOleszyce z drona fot. ZLUBACZOWA.PL

Podpisano umowę na modernizację sieci wodociągowej na terenie Miasta i Gminy Oleszyce. Prace ruszą już 31 marca i obejmą szereg inwestycji zarówno w samych Oleszycach, jak i w pobliskich miejscowościach. Inwestycja realizowana będzie przez firmę F.H. Damian Mariusz Lembryk z Biłgoraja.

W ramach modernizacji wybudowane zostaną dwie nowe przepompownie wody – jedna w Starym Siole, a druga w Oleszycach przy ul. Sapiehy. Powstanie również nowy zbiornik zasobu wody uzdatnionej na stacji uzdatniania w Borchowie. Przebudową zostaną objęte fragmenty starych sieci wodociągowych przy ulicach Zamkowej, Kolejowej, Podwalnej, Słowackiego, Zagrody oraz na Lubomierzu.

Zakres prac obejmie również montaż nowych hydrantów, zasuw oraz studni wodomierzowych. Modernizacja ma na celu poprawę jakości dostaw wody oraz zwiększenie bezpieczeństwa wodociągowego na terenie gminy.

Jak podaje Zakład Gospodarki Komunalnej w Oleszycach, należy spodziewać się przerw w dostawie wody, które będą wiązać się z prowadzonymi pracami. Informacje o terminach oraz lokalizacjach planowanych przerw będą dostępne na stronie zgkoleszyce.naszbip.pl oraz oleszyce.pl. Dodatkowych informacji można uzyskać także w biurze ZGK przy ul. Nasiennej 10 w Oleszycach.

- Modernizacja infrastruktury wodociągowej to inwestycja nie tylko w obecne potrzeby, ale także w przyszłość i bezpieczeństwo naszej gminy. Mamy świadomość, że w związku z tymi pracami czekają Mieszkańców uciążliwe przerwy w dostawie wody, za co przepraszamy. Jednakże, aby zapobiec temu w przyszłości, musimy wykonać zaplanowane działania. - czytamy w komunikacie ZGK w Oleszycach

Mieszkańcy, których nieruchomości znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie modernizowanych odcinków, mogą skorzystać z możliwości odpłatnego wykonania nowego przyłącza wodociągowego.

Zakończenie prac planowane do końca 2025 roku. Całość inwestycji będzie realizowana dzięki dofinansowaniu w wysokości 4,2 mln złotych z Funduszy Europejskich dla Podkarpacia 2021–2027.

10000 Pozostało znaków