Kwietny Bieg w Gminie Lubaczów [ZOBACZ ZDJĘCIA]

fot. Gmina Lubaczówfot. Gmina Lubaczów

W czwartek (06.06)  w gminie Lubaczów odbył się pierwszy etap Kwietnego Biegu, organizowany na pamiątkę pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski z 1979 roku i pielgrzymki do Lubaczowa z 1991 roku. Mottem tegorocznego Biegu jest cytat Jana Pawła II: „Krzyż znaczy: Miłość nie zna granic – rozpocznij od tych, którzy są najbliżej Ciebie i nie zapomnij o tych, którzy są najdalej”.

Pierwszy etap tegorocznej odsłony był skierowany głównie do dzieci i młodzieży szkolnej. 119 uczniów wraz z opiekunami przejechało rowerami i na rolkach lub przebiegło trasę od Szkoły Podstawowej im. Poety ks. Jana Twardowskiego w Krowicy Samej do „Pięciu sosen”. Część artystyczną Kwietnego Biegu przygotowali uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Lisich Jamach. Na miejscu obecny był pomysłodawca tego wydarzenia Wójt Gminy Lubaczów Wiesław Kapel, który okolicznościowym przemówieniem rozpoczął to cykliczne wydarzenie. Na drogę pobłogosławił uczestników ksiądz Krzysztof Wawszczak, na wydarzeniu obecny był także ks. wikariusz Mateusz Kicka, który całą trasę wraz z dziećmi przejechał na rowerze. Na mecie na uczestników czekał poczęstunek przygotowany przez Strażaków Ochotników z miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej w Krowicy Hołodowskiej.

Nad bezpieczeństwem sportowego wydarzenia czuwali Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lubaczowie, Straż Graniczna z Placówki Straży Granicznej w Lubaczowie, Strażacy – Ochotnicy z Ochotniczej Straży Pożarnej z Krowicy Hołodowskiej oraz medycy z Centrum Medycznego KORMED z Lubaczowa.

Zdjęcia: Gmina Lubaczów

Źródło: gminalubaczow.pl

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Ostatnio dodane

Wybory samorządowe 2024

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

ZDJĘCIA

OSTATNIO NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.