W Wielkich Oczach powstanie Centrum Ratownictwa i Zarządzania Kryzysowego

Gmina Wielkie Oczy ogłosiła przetarg na wykonanie Budynku Centrum Ratownictwa i Zarządzania Kryzysowego obok Urzędu Gminy w Wielkich Oczach.

Gmina Wielkie Oczy poszukuje wykonawcy pierwszego etapu budowy budynku Centrum Ratownictwa i Zarządzania Kryzysowego obok Urzędu Gminy w Wielkich Oczach. W obiekcie tym będzie się mieścić remiza OSP Wielkie Oczy, a także siedziba Koła Gospodyń Wiejskich z Wielkie Oczu, świetlica wiejska, a także miejsce dla pogotowia ratunkowego i dla gminnego zarządzania kryzysowego.

- Centrum Ratownictwa i Zarządzania Kryzysowego to budynek wielofunkcyjny zaprojektowany w sposób prosty lecz bardzo funkcjonalny, estetyczny i dostępny dla osób niepełnosprawnych. Wszystko co znalazło się w projekcie jest wynikiem zgłaszanych potrzeb mieszkańców, obowiązkowym zakresem działań Urzędu Gminy oraz możliwości wykorzystania do zadań, które mogą pojawić się w przyszłości. – mówi wójt Gminy Wielkie Oczy Albert Hawrylak

Projektowany budynek o powierzchni użytkowej 633m2 i wymiarach 28mx28m będzie wykonany w technologii tradycyjnej, w którym znajdować się będzie, remiza strażacka z pomieszczeniami garażowymi o powierzchni 157m2, miejsce dla pogotowia ratunkowego i karetki, pomieszczenie dla Zarządzania Kryzysowego, świetlicy/sali konferencyjnej mieszczącej 100 osób o powierzchni 169m2 wraz z zapleczem kuchennym, pomieszczenia biurowe, techniczne, socjalne i sanitarne. Na poddaszu zaprojektowano 5 pokoi z osobnymi łazienkami, pokój dzienny z aneksem kuchennym, pomieszczenie gospodarcze o łącznej powierzchni 250 m2.

Na to zadanie Gmina Wielkie Oczy pozyskała 1,5 mln złotych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Komentarze   

Żelazna Miotła
+6 # Żelazna Miotła 2024-04-01 23:46
Centrum zarządzania kryzysowego... gdzie siedzibę będzie mieć KGW. Czy coś bardziej pisowskiego bezgłębszej refleksji da radę wymyślić? ;) na pewno da i w WO to wymyślą ;)
KGW jako element życia kulturalnego powinno być zespolone w jeden organizm z innymi kulturalnymi aspektami lokalnej społeczności.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
dona
+4 # dona 2024-04-02 11:39
Cytuję Żelazna Miotła:
Centrum zarządzania kryzysowego... gdzie siedzibę będzie mieć KGW. Czy coś bardziej pisowskiego bezgłębszej refleksji da radę wymyślić? ;) na pewno da i w WO to wymyślą ;)
KGW jako element życia kulturalnego powinno być zespolone w jeden organizm z innymi kulturalnymi aspektami lokalnej społeczności.

Troszkę się spóźnili, parę lat wcześniej znalazł by się kartonowy czek na samochód, dla pań; garnki, może i patelnie, dla dzieci piknik ze sprzętem OT i wreszcie ON - GOŚĆ HONOROWY, przy nim nasza misska :lol: . Niestety władze gminy przeoczyli ten czas. To se ne wrati
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Ostatnio dodane

Wybory samorządowe 2024

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

ZDJĘCIA

OSTATNIO NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.