Wiesław Kudyba: Przez pierwsze pół roku jako burmistrz będę pracował za darmo

Kandydat na burmistrza Miasta i Gminy Cieszanów Wiesław Kudyba przez pierwsze pół roku chce pracować za darmo jako burmistrz. Wynagrodzenie zamierza przeznaczyć na rzecz mieszkańców i tym celu utworzy fundację o nazwie „Razem dla Gminy Cieszanów”.

Wiesław Kudyba zadeklarował, że jeżeli zostanie burmistrzem Cieszanowa, to przez pierwsze pół roku będzie pracował z darmo.

- Wyjątkowa sytuacja wymaga wyjątkowych rozwiązań i narzędzi. Moja decyzja ma być kołem ratunkowym dla mieszkańców naszej Gminy Cieszanów. Im bardziej się wgłębiam w sytuację ekonomiczną i demograficzną Gminy Cieszanów, tym bardziej zauważam potrzeby,  których nie widać na pierwszy rzut oka. Brak perspektyw dla młodych ludzi, uciekający i wyjeżdżający mieszkańcy, którzy jadą w świat szukać szans na przyszłość, brak miejsc pracy i upadek małej przedsiębiorczości (sklepy i zakłady usługowe) – to wszystko skłoniło mnie do podjęcia takiej decyzji. – wyjaśnia Wiesław Kudyba

Kandydat na burmistrza Miasta i Gminy Cieszanów wyjaśnia, że swoje wynagrodzenie będzie przeznaczał na fundację o nazwie „Razem dla Gminy Cieszanów”. Łącznie zamierza oddać prawie 78 tysięcy złotych.

- Po wygranych wyborach chciałbym założyć Fundację o nazwie Razem dla Gminy Cieszanów. Celem fundacji byłaby pomoc mieszkańcom i wsparcie rozwoju Gminy w bardzo szerokim zakresie. Fundacja nie może być taka jak wszystkie inne. Musi być szczególna, a jej zakres funkcjonowania musi być wyjątkowy. Wiem, że podstawą działalności każdej Fundacji są środki finansowe na jej rozpoczęcie, dlatego deklaruję wpłacić 100 proc. moich poborów (jako burmistrza) przez pierwsze 6 miesięcy i przekazać je na cele statutowe Fundacji Razem dla Gminy Cieszanów. Będzie to kwota blisko 78 000 zł! – mówi Wiesław Kudyba

Wiesław Kudyba: Fundacja ma stać się bodźcem rozwoju dla naszej Gminy i jej mieszkańców

Jak wyjaśnia Wiesław Kudyba fundację chce wykorzystać do szerokiej promocji Gminy Cieszanów i pokazać, że tamtejsza gmina to dobre miejsce do zainwestowania i zamieszkania.

- Chodzi o to, by wykorzystać mądrość i doświadczenie ludzi, którzy osiągnęli sukces i są gdzieś w świecie, mogliby podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem, wskazać ewentualne kierunki, które pomogą nam zatrzymać mieszkańców, w naszej Gminie Cieszanów. Samo powstanie Fundacji chciałbym wykorzystać do szerokiej promocji naszej Gminy i jako możliwość pokazania, że Gmina Cieszanów to dobre miejsce do zainwestowania i zamieszkania. Fundacja ma stać się bodźcem rozwoju dla naszej Gminy i jej mieszkańców. Do etapu tworzenia celów Fundacji zaproszę naszych mieszkańców i ludzi zaprzyjaźnionych z naszą Gminą, tak by wszyscy wkładający nawet najmniejsze środki, mieli swój udział w tworzeniu fundamentu rozwoju Fundacji – zaznacza kandydat na burmistrza Cieszanowa

Kandydat na burmistrza Miasta i Gminy Cieszanów swoją propozycję założenia fundacji chce kierować do obecnych mieszkańców Gminy Cieszanów ale też i do tych, którzy wyjechali w inne części świata.

- Zakładam, że  członkami fundacji będą wszyscy sympatycy naszej Gminy. Szczególnie spodziewam się, że moja inicjatywę będą popierać ci mieszańcy Gminy Cieszanów, którzy stąd na stałe wyjechali. Będą oni mieli możliwość finansowo wspierać działalność Fundacji. Liczę na to, że w każdym  miesiącu zechcą przekazać na naszą Fundację kwotę choćby symboliczną kwotę  50 zł. Wówczas skalując działania skupię wokół Gminy społeczność, która poprzez swój patriotyzm lokalny będzie pomagała realizować szczytne cele. – mówi W. Kudyba

Komentarze   

123
+31 # 123 2024-03-27 20:24
Autentycznie wzruszyłem się deklaracją Kandydata. Nie sądzę, że to oświadczenie to chwyt marketingowy, będący następstwem żmudnych studiów menadżerskich w Collegium Humanum zwieńczony tytułem Doctor of Business Administration (DBA). To chyba ktoś z podopiecznych w miejscu pracy wielokrotnego Kandydata na Burmistrza Cieszanowa, zapłodnił jego umysł tym niezwykłym pomysłem. Myślę, że żona nie powinna godzić się na to, że przez pół roku ciężar utrzymania rodziny spadnie na jej barki. Toż to jawna dyskryminacja.
A tak na poważnie, wynik matematyczny tej zapowiedzi przedstawia się następująco: 6 razy 0 = 0 (słownie: zero złotych). Proponuję bardziej realistyczny program - przekazywanie swojej przyszłej diety radnego przez pół roku na cele społeczne. To da coś circa 6 tys. złotych.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Strefa
+2 # Strefa 2024-03-27 20:53
Co wy macie z tym collegium humanum? Debilizm jest to lekkie uposledzenie umyslowe które nie przeszkadza w odpowiedzialnoś ci karnej. A takim byl drugi prezydent rp w latach 90-95. Marszałek Sejmu ma tylko mature. Towarzysz Kwaśniewski sfalszofal swoje wykształcenie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
JANko
+5 # JANko 2024-03-27 21:59
Cytuję Strefa:
Co wy macie z tym collegium humanum? Debilizm jest to lekkie uposledzenie umyslowe które nie przeszkadza w odpowiedzialności karnej. A takim byl drugi prezydent rp w latach 90-95. Marszałek Sejmu ma tylko mature. Towarzysz Kwaśniewski sfalszofal swoje wykształcenie.

Marszalek nie kupil wyzszego wykształcenia, Kwach pochwalil się magisterium, ktorego nie uzyskał. Żaden z nich nie chwalil sie uzyskaniem MBA
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Strefa
0 # Strefa 2024-03-27 22:13
No to właśnie o to chodzi ze go nie uzyskal
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Strefa
+1 # Strefa 2024-03-27 23:21
Ale ja mam na myśli Bolka bo przecież on był drugim prezydentem. III RP
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Strefa
-3 # Strefa 2024-03-27 20:54
*sfalszowal
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Władek
+13 # Władek 2024-03-27 21:05
Materdujooo, przecież Ci wszyscy kandydaci czy z lewa czy prawa biorą udział w konkursie na najglup**a obietnice wyborcza. Przeraża ten deficyt pomysłów w głowie i takie parcie na „stanowisko”.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
antystołek
+18 # antystołek 2024-03-27 21:40
To ja nie wiedziałem, że w Cieszanowie aż taka bida, że ludzie muszą się zrzucać z własnej kasy żeby coś się tam zadziało. Ja myślałem, że burmistrz jest od tego, żeby ciągnąć kasę z zewnątrz i żeby ludziom żyło się lepiej. Tutaj widać już tłumaczenie - jestem z PISu, kasy nie przywiozę więc proszę o datki bo chodnik trzeba zrobić. To jakaś totalna porażka. Ale w Horyńcu-Zdroju kontrkandydatka też planuje wpłacać część swojej pensji na jakieś charytatywne cele. Jak się nie ma pomysłów którymi można pokonać przeciwnika to się głupoty wyciąga. Ja proponuję co roku robić plebiscyt - jeśli nie uzyska burmistrz ponad 50% poparcia to musi oddać połowę kasy jaką zarobił.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Strefa
+7 # Strefa 2024-03-27 21:48
Burmistrzem byc to kazden jeden by se chcial. A robić to ni ma komu
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Krzysztof Kaiser 2
+20 # Krzysztof Kaiser 2 2024-03-27 23:02
Z całym szacunkiem do Pana Panie Wiesławie, ale ja nie dam się nabrać na taki chwyt. Skoro zakłada się Fundacji to ktoś musi ją rozliczać i prowadzić by działała. Ciekawie kto w niej będzie osobą decyzyjną. Może niech no zgadnę Pan ;-) Poza tym 78 000 zł w promocję. Tu nie trzeba promować bo to nic nie da bo nie jako sam Cieszanów się starzejemy, ale jako powiat i promocją jednej gminy nic nie da bez współpracy samorządów powiatu lubaczowskiego w kontekście poprawy warunków zycia w pwoiecie i co najważniejsze poprawy warunków do prowadzenia działalności nabterenie powiatu lubaczowskiego bo wtedy pieniadz robi pieniądz i tryby naszej lokalnej maszyny się rozkręcają a nie jak teraz się zwijają większe firmy q ludzie są bezrobotni a pracy co za tym idzie w powiecie mało. Wtedy może coś się ruszy w naszym powiecie. Reasumując. Nie wierzę w ten Pana wolontariat i gdzieś w tej jak dla mnie wydumanej obietnicy jest jakieś drugie dno.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Żelazna Miotła
+8 # Żelazna Miotła 2024-03-28 00:03
Tak, ja wolałbym więcej zapłacić burmistrzowi żeby się bardziej postarał i parę milionów dotacji WYPRACOWAŁ, niż siedział za 0 zł z niską motywacją i te parę złotych przewalił na wycieczki, szkolenia i imprezki dobroczynne. Chyba wójt Kapel zapoczątkował chytry chwyt, że po prostu współpracował ze stowarzyszeniam i i Fundacjami, wiedział gdzie czeka kasa, urzędnicy pomagali pisać wnioski i kasa płynęła na ciekawe inicjatywy. Wystarczyło być zorientowanym gdzie i kto może aplikować. Gmina Cieszanów ma dwa giganty, znienawidzone przez PiS zlokalizowane w Gorajcu, które coraz prężniej się rozwijają i już zdobywają niemałe dotacje dla gminy i powiatu.
Proszę pana, infrastruktura społeczna jest, wystarczy współpracować i korzystać z darmowego aktywu społecznego, dzięki któremu można do Cieszanowa ściągać więcej środków.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Marek1
0 # Marek1 2024-03-28 07:50
To tak bez nienawiści żeby nie było że jesteś fantastą lub kłamcą- dawaj listę tych niemałych dotacdotacji dlagminy i powiatu. Kwoty moga być w zaokrągleniu
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Stan
+13 # Stan 2024-03-28 08:05
Pomysł z gatunku "co by tu robić żeby nic nie robić" Tylko kto się na to nabierze.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
2x
+18 # 2x 2024-03-28 08:35
Dość żałosny pomysł, z cyklu mogę zarabiać 20% mniej tylko mnie wybierzcie, jako specjalista chciałbym być dobrze opłacany i nigdy by mi nie przyszło do głowy złożenie podobnej deklaracji
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Zygmunt
+11 # Zygmunt 2024-03-28 12:25
Kandydat Kudyba nie może się zdecydować na kogo chce startować radnego czy burmistrza, czy jak?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Czyli co?
+9 # Czyli co? 2024-03-28 16:35
A na podstawie jakich przepisów chce pracować za darmo?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
cukier
+6 # cukier 2024-03-28 18:53
Nie ma takiej możliwości i PRZEPISÓW by pracował za darmo. Pobierze wynagrodzenie i może robić co chce.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Pawel
+3 # Pawel 2024-03-28 19:06
To może ja z chęcią przytulę ta wypłatę przez pół roku
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
lolek
+3 # lolek 2024-03-28 19:26
Jak mnie wybiorą, to nie będę brał przez 5 lat
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Mieszkaniec
+5 # Mieszkaniec 2024-03-28 21:46
Hahaha tego jeszcze nie grali !!!! A może tak 5 lat bez pensji ??? Jak nie ma się szans na wygraną to trzeba marzyć ...... wiadome że Pan Zadworny góra. Wesołych Świąt
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Jasna ....
+12 # Jasna .... 2024-03-29 18:26
cholewka,teraz to już nie zagłosuje na Pana. Znam takich co fundację prowadzi raz w roku
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Marek 123
+2 # Marek 123 2024-04-03 12:56
Pan kandydat przed świętami porozstawiał po całym rynku swoją twarz i ludzie zamiast modlić się do najświętszych to modlili się do oblicza tego bogobojnego człowieka, wstyd i obłuda jak zawsze w PISie. Po takiej akcji to nie wróże sukcesu, ja na pewno nie zagłosuję, a i cały Cieszanów jest wściekły za tą akcję...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Rosolik
+2 # Rosolik 2024-04-03 17:34
Potwierdzam dużo osób w trakcie drogi krzyżowej narzekało na tę akcje kandydata Kudyby, też się wahałem na kogo oddać głos, ale teraz już wiem na kogo. Na miejscu proboszcza bym zwrócił na tę akcję uwagę.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Marek 123
+1 # Marek 123 2024-04-05 12:41
Panie Wiesławie, a może słowo o przegranym procesie wyborczy w sprawie Pana kłamstw na Pana Zadwornego? to kolejny grzech z Pana strony ukrywać prawdę...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Ostatnio dodane

Wybory samorządowe 2024

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

ZDJĘCIA

OSTATNIO NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.