Problemy z wodą w Oleszycach. Burmistrz odpowiada

Kilka dni temu pogorszyła się jakość wody z wodociągu w Borchowie, w wyniku czego sanepid wydal zalecenie, aby jej nie spożywać z powodu podwyższonych parametrów fizykochemicznych. Na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Oleszycach do tego tematu odniósł się burmistrz Oleszyc Andrzej Gryniewicz.

Przypomnijmy, że mieszkańcy gminy Oleszyce już w ubiegły weekend zauważyli, że woda z kranów ma rdzawą barwę. Pojawiły się pierwsze obawy odnośnie jej jakości. Sanepid zbadał próbki wody z ujęcia w Borchowie i okazało się, że nie spełnia ona parametrów fizykochemicznych. W związku z powyższym, we wtorek Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Lubaczowie wydał zalecenie, aby nie spożywać wody z wodociągu w Borchowie. Problem był rozległy, bo woda z Borchowa zaopatruje większość gminy Oleszyce, dlatego gdy tylko pojawiła się informacja sanepidu, to mieszkańcy udali się do sklepów, aby zakupić wodę z butelek, a Gmina Oleszyce zorganizowała beczkowozy.  Zakład Gospodarki Komunalnej w Oleszycach dokonał płukania sieci wodociągowej i już następnego dnia, jakość woda uległa poprawie na tyle, że nadawała się do spożycia.

Na temat tej sytuacji wypowiedział się burmistrz Oleszyc Andrzej Gryniewicz, który poinformował, że rury wodociągowe są już stare, a sieć wodociągowa wymaga wymiany. Następnie skupił się na „przekazie” odnośnie złej jakości wody.

- Ten przekaz był za mocny. Mówienie o tym, że woda była zatruta i tak dalej… Szkoda, że tak się dzieje. Czasami człowiek oczekuje od tych, którzy mają wiedzę, że powinni odnieść się bardziej merytorycznie. Wszystkie komunikaty, które były publikowane choćby na naszej stronie zawierały informacje prawdziwe, bo te decyzje, które wydaje sanepid są podparte konkretnym opisem problemy i dlatego mówienie, że woda była zatruta rodzi frustrację dlaczego to się dzieje. – mówił Andrzej Gryniewicz

Co zaskakujące, burmistrz Oleszyc zasugerował, że informacje o zatrutej wodzie były elementem kampanii wyborczej.

W dalszej części burmistrz Gryniewicz powiedział, że sytuacja do której doszło nie jest spowodowana zaniedbaniami.

- Mamy fachowców, którzy praktycznie codziennie są na ujęciu. Od wielu lat analizujemy ten problem. Pamiętacie Państwo, że jak to ujęcie powstało, to po roku czasu zostało wypłukane złoże i też to doświadczyłem, że mętność manganu była przekroczona i były duże zarzuty, choćby do mnie, choć człowiek nie miał z tym nic wspólnego. – powiedział Andrzej Gryniewicz

Andrzej Gryniewcz poinformował również, że stan rzeczy, który miał miejsce kilka dni temu był trudny do przewidzenia i nie jest zrozumiałe co dokładnie sprawiło, że pogorszyła się jakość wody.

- To są procesy, których nie da się tak łatwo wytłumaczyć. Nie możemy powiedzieć, że przyczyną jest „xy”, bo to są procesy złożone.  – wyjaśniał burmistrz Miasta i Gminy Oleszyce

W kolejnej części wypowiedzi włodarza Oleszyc padło kolejne zaskakujące stwierdzenie. Andrzej Gryniewicz powiedział, że „Oleszyce są napiętnowane w mediach”.

- Jest pewna przykrość w tym, że Oleszyce są zawsze napiętnowane w mediach. […] Wczoraj dostałem informacje o bakterii coli w gminie Narol. Ta informacja jest publikowana w mediach i nie jest podnoszona kwestia, że tam jest zagrożenie bakteriologiczne. Bakteria coli to jest poważne zagrożenia dla zdrowia […] a jakoś te media, które tak dbają o mnie, nie publikują. Dlatego też jestem zaskoczony, że tak się dzieje, choć przepraszam… może nie jestem zaskoczony.  – stwierdził burmistrz Oleszyc Andrzej Gryniewicz.

Komentarze   

gutek
-67 # gutek 2024-03-01 15:43
i chłop ma racje
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Piotrrr
+61 # Piotrrr 2024-03-02 10:16
Z czym ma rację? zamiast pokornie przeprosić to oczywiście musi być dodatkowo szukanie jakiejś sensacji że jest się atakowanym. Woda z kranu kolorystycznie już kilka dni przed komunikatem wyglądała nie ciekawie.

Panie burmistrzu może mniej czytania o tym co piszą media a więcej kontroli i działania? Wtedy nikt nie będzie miał żadnych powodów żeby cokolwiek krytykować. Taka moja rada.

Mam nadzieje że ludzie pokażą przy zbliżających się wyborach co sądzą o tym co się działo w ostatnich latach w Oleszycach.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
edifier
+70 # edifier 2024-03-01 18:20
Jak zwykle, wszyscy winni tylko nie burmistrz. Jakie to jest żalosne.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Endeiu
+5 # Endeiu 2024-03-03 12:13
Cytuję edifier:
Jak zwykle, wszyscy winni tylko nie burmistrz. Jakie to jest żalosne.

dokładnie wszyscy tylko nie on, i z tego siedzenia i nic nie robienia tylko obwiniania wszystkich dookoła.Do roboty sie czepić wielki przez małe "w" włodarzu, cudze chwalicie swego nie widzicie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Patryk
-54 # Patryk 2024-03-01 18:41
już pisiorki zaczynają szczuć - jakie to żałosne ale tylko na to ich stać. Działacze pisu mają problemy ze skompletowaniem list kandydatów jak również ukrywają swoją partyjną przynależność startując z komitetów lokalnych czym w bezczelny sposób okłamują wyborców.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
edifier
+71 # edifier 2024-03-01 18:55
Nie badz hipokryta. Gryniewicz tez nie startuje z komitetu PSLu, tylko z wlasnego.

ludzie obawiali sie o swoje zdrowie patrzac jaka woda leci z kranu, wiec nie mow ze to pisiorki.

zapewne jestes wyslannikiem PSLowskim, ktory ma bronic biednego i pokrzywdzonego burmistrza
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Wiola
+4 # Wiola 2024-03-03 16:00
Cytuję Patryk:
już pisiorki zaczynają szczuć - jakie to żałosne ale tylko na to ich stać. Działacze pisu mają problemy ze skompletowaniem list kandydatów jak również ukrywają swoją partyjną przynależność startując z komitetów lokalnych czym w bezczelny sposób okłamują wyborców.

Pali się dupa pod wygodnym stołkiem w urzędzie?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
lodzitech
+74 # lodzitech 2024-03-01 19:02
Czyli mam rozumieć, że za tą całą sytuacje odpowiedzialni są: mieszkańcy gminy Oleszyce, wodociąg w Borchowie i media? Burmistrz, który rządzi gminą kilkanaście lat jest niczemu winny? To jest niepojęte. To jest jednocześnie straszne. Nie dziwie się, że gmina ma tyle spraw w sądzie... Dziwie się jednak temu, że są jeszcze ludzie, którzy myślą o tym, aby na niego zagłosować.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Wiola
+4 # Wiola 2024-03-03 16:02
Cytuję lodzitech:
Czyli mam rozumieć, że za tą całą sytuacje odpowiedzialni są: mieszkańcy gminy Oleszyce, wodociąg w Borchowie i media? Burmistrz, który rządzi gminą kilkanaście lat jest niczemu winny? To jest niepojęte. To jest jednocześnie straszne. Nie dziwie się, że gmina ma tyle spraw w sądzie... Dziwie się jednak temu, że są jeszcze ludzie, którzy myślą o tym, aby na niego zagłosować.


Dokładnie tak. To jest wina mieszkańców. Że tu żyją, mieszkają i mają czelność wymagać czegokolwiek od włodarzy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Dada
+65 # Dada 2024-03-01 19:07
Sanepidzie l! Jak mogłeś taka decyzję wydać? Burmistrz jest smutny i pokrzywdzony!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Pawel
+82 # Pawel 2024-03-01 19:16
Szkoda tylko że już w weekend zauważyli że z wodą jest coś nie tak a komunikat o zakazie spożywania był wydany we wtorek .Czyli mieszkańcy pili przez trzy dni wodę nie nadająca się do spożycia
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Krzysztof Kaiser 2
-18 # Krzysztof Kaiser 2 2024-03-01 19:21
Nie dziwię się mieszkańcom Gminy Oleszyce, że się przestraszyli, że woda nie jest taka jaka powina być. Mieli prawo Zgodzę się natomiast z Burmistrzem Gryniewiczem, że są sytuację, które po.prostu następujące nagły sposób ciężki do zdefiniowania. Ale jaki, że mamy kampanię wyborczą to jak zwykle ktoś wyolbrzymił sprawę i próbował ją wykorzystać do hejtu na Burmistrza. I nie bez przyczyny mamy cały artykuł o tym zanieczyszczeni u wody. Bo trzeba przytakowac Grybiewifza ze.strony PiS

Wystarczy zobaczyć co się dzieje w kwestii bakterii coli w Narolu. Tam to jest lub była naprawdę zatruta woda. I gdzie taki obszerny artykuł. Nie ma. Bo Burmistrz wybrany z PiS-u.

Więcej afery niż stanu faktycznego.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Piotrrr
+56 # Piotrrr 2024-03-02 12:08
Wcześniej była "wina tuska" teraz będzie "wina pisu"??? hahahaha, ktoś się jeszcze na to nabiera?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Wiola
+9 # Wiola 2024-03-03 16:01
Cytuję Krzysztof Kaiser 2:
Nie dziwię się mieszkańcom Gminy Oleszyce, że się przestraszyli, że woda nie jest taka jaka powina być. Mieli prawo Zgodzę się natomiast z Burmistrzem Gryniewiczem, że są sytuację, które po.prostu następujące nagły sposób ciężki do zdefiniowania. Ale jaki, że mamy kampanię wyborczą to jak zwykle ktoś wyolbrzymił sprawę i próbował ją wykorzystać do hejtu na Burmistrza. I nie bez przyczyny mamy cały artykuł o tym zanieczyszczeniu wody. Bo trzeba przytakowac Grybiewifza ze.strony PiS

Wystarczy zobaczyć co się dzieje w kwestii bakterii coli w Narolu. Tam to jest lub była naprawdę zatruta woda. I gdzie taki obszerny artykuł. Nie ma. Bo Burmistrz wybrany z PiS-u.

Więcej afery niż stanu faktycznego.


Chętnie poczytam co masz do powiedzenia na temat Przedszkola lub Placu Zabaw naprzeciwko Groszka.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Krzysztof Kaiser 2
+1 # Krzysztof Kaiser 2 2024-03-03 22:37
Na temat Przedszkola to pamiętam tylko, że były problemy związane z jego remontem. Nie zapoznawałem się z problemem ani nie miałem zadnej okazji tym tematem się zajmoeać czy śledzić dlatego nie chcę nic wymyślać. Ale jak widać działa. Jeśli chodzi o plac zabaw to nie raz widziałem, że były komentarze ludzinz Lubaczowa, że takie Oleszyce mają a Lubaczów nie. Dobrze, że jest miejsce gdzie można pójść z dziećmi na spacer.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
ole
+5 # ole 2024-03-04 06:48
Cytuję Krzysztof Kaiser 2:
Na temat Przedszkola to pamiętam tylko, że były problemy związane z jego remontem. Nie zapoznawałem się z problemem ani nie miałem zadnej okazji tym tematem się zajmoeać czy śledzić dlatego nie chcę nic wymyślać. Ale jak widać działa. Jeśli chodzi o plac zabaw to nie raz widziałem, że były komentarze ludzinz Lubaczowa, że takie Oleszyce mają a Lubaczów nie. Dobrze, że jest miejsce gdzie można pójść z dziećmi na spacer.

Myślisz, że nie mają innego "paliwa"? Mogliby się bardziej postarać?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Dada
+74 # Dada 2024-03-01 20:49
Nie manipuluj. Nie w Narolu, a w małej miejscowości gdzie mieszka kilkadziesiąt osób. Problem z wodą Panie Radku w gminie Oleszyce dotyczyl kilku tysięcy ludzi.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Krzysztof Kaiser 2
-16 # Krzysztof Kaiser 2 2024-03-01 21:30
Widzę, że piszesz poprzez jakieś imię a nigdzie się z imienia nie przedstawiałem. Ale widzę, że pod moim postem kierujesz mimo wszystko komentarz do mnei to odpiwem. Nie manipuluję. Nawet jak to było kilkadziesiąt osób to to mogło być wszędzie. Mimo wszystko wystąpiło. Tutaj akurat na większą skalę, ale bakteria coli to o wiele większe zagrożenie niż to, że woda jest mętna i pewne pierwiastki przekraczają swoje limity, które starano się odpowiednio znów osiągnąć.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Piotrrr
+7 # Piotrrr 2024-03-02 12:28
Według mnie Kasier próbujesz nieudolnie zrobić z tej sprawy coś błahego bo większość tutaj doskonale wie którą opcję polityczną reprezentujesz. Przekroczone niektórych norm pierwiastków może być szkodliwe dla zdrowia człowieka, szczególnie dla dzieci i osób chorych. To że pojawiły się beczkowozy pokazuje że sprawa nie była błaha. Przestań więc zakłamywać rzeczywistość.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
peło
-5 # peło 2024-03-02 13:24
Poniuchaj czym ludzie palą!
Przekroczone niektórych norm pierwiastków może być szkodliwe dla zdrowia człowieka, szczególnie dla dzieci i osób chorych.
Zawarte w powietrzu to?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Dada
+11 # Dada 2024-03-01 20:50
I to jest znacząca różnica. rozumiem że jesteś partyjnym kumplem Gryniewicza ale nie manipuluj tak Radku
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Krzysztof Kaiser 2
-20 # Krzysztof Kaiser 2 2024-03-01 21:31
Odnośnie imienia pisałem powyżej. Nie manipuluję. Nie jest to moim celem.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Dada
+66 # Dada 2024-03-01 20:51
I widzę że zaczęła się akcja pulsowania komentarzy broniących Gryniewicza i minusujach tych którzy rozsadnie piszą.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Dada
+61 # Dada 2024-03-01 21:03
Proszę bardzo, od razu minusy. Precz z PSLem!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Krzysztof Kaiser 2
-22 # Krzysztof Kaiser 2 2024-03-01 21:34
Widać że Ciebie boli PSL. ;-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
peło
-18 # peło 2024-03-01 22:31
Cytuję Dada:
Proszę bardzo, od razu minusy. Precz z PSLem!

Niech zyje PiS i wszystkie przekrety przez nich czynione. Jak to bylo? "Ojczyznę dojną daj nam Panie"
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Krzysztof Kaiser 2
-17 # Krzysztof Kaiser 2 2024-03-01 21:34
Oczywiście tak sobie to tłumacz. ;-) Takie akcje TP.tylko w PiS. To tam mają doswiadcze ie i fundusze na tworzenie swoich lokalnych trolli takich jak Kmicic.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
jazs
-62 # jazs 2024-03-02 11:49
zaślepieni mieszkańcy gminy Oleszyc dlaczego przez te zawiść nie widzicie ile zrobił Burmistrz dla mieszkańców drogi ,chodniki kanalizacje wodociągi o ile więcej przybyło poprawa środowiska pamieć o historii plac zabaw park ktory nie zostały wycięte drzewa tak jak np zrobił to Lubaczów gdzie Ci starsi ludzie teraz mają wyjść na świeże powietrze , remonty i wiele innych spraw która poprzednia Pani burmistrz tego nie zrobiła tylko robiła dla rodzinki i tych co liczyli sie bardziej dla gminy tam było cos robione a nie dla wszystkich, przy wyborach moj głos ma :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
ole
+5 # ole 2024-03-02 13:26
Widzisz nowe nasadzenia?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
1
+60 # 1 2024-03-02 12:39
no uwzieli sie na burmistrza a on przecież nic nie zrobił całą kadencję, cały czas płacimy za jego nieudolność i wycieczki dla koła gospodyń
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
mizia
-46 # mizia 2024-03-02 18:49
Burmistrz pojechał do ujęcia wody i nasypał rdzy do wody. Ludzie bez jaj.......
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Adamin
-51 # Adamin 2024-03-02 19:12
Pan A. Gryniewicz na burmistrza? Tak łapka w górę, nie łapka w dół!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Olek
+39 # Olek 2024-03-02 23:05
Nie wiem czy tylko ja mam takie wrażenie ale ten gość strasznie dziwnie składa zdania. Szyk zdania jest koszmarny. Chyba nie do końca są przemyślane te słowa. Ale to może tylko moje zdanie
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Wojciech1
+22 # Wojciech1 2024-03-03 12:31
Opowiadanie herezji, że informacja na temat złego stanu wody to element kampanii wyborczej... Ten facet ma chyba coś pod kopułą nie tak. A może kontrkandydaci celowo "zatruli" wodę ?!?!??!!?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Krzysztof Kaiser 2
-4 # Krzysztof Kaiser 2 2024-03-03 22:44
Obejrzałem sobie ciekawą rzecz. 5 lat temu kiedy ogłoszono kandydatów na Burmistrza Oleszyc zadziwiająco była podobna tendencja, że komentarze tutaj za Burmistrzem Gryniewiczem były minusowane na potęgę jak teraz a plusowane były te anty. I kto wyszedł Gryniewicz. Ciekawe te akcje PiS-u związane z grillowaniem obecnego Burmistrza. Nawet wtedy czytając wywiad ówczesnego kandydata PiS Babuli widziałem, że atakowano w Burmistrza Gryniewicza ujęciem wody. Co przez 5 lat PiS robił odnośnie wody w gminie Oleszyce. Nagle znów sobie o niej przypomniał przed wyborami. O wybory na to nie mają wpływu. Śmiem wątpić. Minusującie sobie trolle PiS-u. Tylko tyle potraficie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
1
+9 # 1 2024-03-04 10:13
fajnie, ale jak wiedział że są takie problemy czemu tego przez 5 lat nie zrobił, idąc dalej co miał pis do tego ?
burmistrz pisze wnioski o dofinansowania przy pomocy pracowników których zatrudnia, np gmina lubaczów cały czas inwestuje w rozwój gospodarki wodno-ściekowej . Jedziemy dalej: wnioski są pisane i odrzucane z przyczyn różnych i nie ma co tu zganiać na to że góra nie daje. jak nie potrafią napisać wniosku poprawnie, czemu np nie wynająć firmy która dopilnuje rzetelne napisanie wniosku i będzie na pewno je pilnować żeby otrzymać wynagrodzenie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Krzysztof Kaiser 2
+2 # Krzysztof Kaiser 2 2024-03-05 16:08
Cytuję 1:
fajnie, ale jak wiedział że są takie problemy czemu tego przez 5 lat nie zrobił, idąc dalej co miał pis do tego ?
burmistrz pisze wnioski o dofinansowania przy pomocy pracowników których zatrudnia, np gmina lubaczów cały czas inwestuje w rozwój gospodarki wodno-ściekowej. Jedziemy dalej: wnioski są pisane i odrzucane z przyczyn różnych i nie ma co tu zganiać na to że góra nie daje. jak nie potrafią napisać wniosku poprawnie, czemu np nie wynająć firmy która dopilnuje rzetelne napisanie wniosku i będzie na pewno je pilnować żeby otrzymać wynagrodzenie.


Żeby to wnioski o drogi czy inne podobne inwestycje były zależne od dobrego napisania wniosków. Co nie coś wiem w tej sprawie i nie raz wiadomo od razu, że zostanie odrzucony z przyczyn politycznych. A, że Burmistrz Gryniewicz jest pierwszy do ataku bo stawia się PiS-owi i jego zagraniom to go karają brakiem inwestycji by potem właśnie tak mówiono, ze w Oleszycach nic się nie dzieje.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Piotrrr
+4 # Piotrrr 2024-03-04 17:20
"Co przez 5 lat PiS robił odnośnie wody w gminie Oleszyce"

a to PIS przez ostatnie kilka dobrych lat rządził w Oleszycach?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Krzysztof Kaiser 2
+4 # Krzysztof Kaiser 2 2024-03-05 16:09
Nie pisałbym o tym, ale 5 lat temu PiS tym samym atakował. I co oni przez te 5 lat wymyślili. Albo skoro tak atakowali to czego nie wywierali presji na Burmistrzu skoro widzieli problem.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
1
-4 # 1 2024-03-04 20:54
to jest naprawdę słabe że psl nie ma lepszego kandydata, tak zdecydował lata temu gruby i tak się ciągnie
nie mam nic do pslu ale nie potrafią dokonywać zmian tylko ciągle ci sami
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |