Pan Tadeusz z Oleszyc skończył 100 lat! [ZDJĘCIA]

fot. oleszyce.plfot. oleszyce.pl

W sobotę (17.02) Pan Tadeusz Bystrzycki obchodził swoje setne urodziny. Z tej okazji życzenia jubilatowi złożyli m.in. burmistrz Oleszyc, a także przedstawiciele Światowego Związku Armii Krajowej Koła Obwodu Lubaczów.

Uroczystość w intencji Jubilata rozpoczęła się mszą świętą w kościele pw. Najświętszej Maryi Panny w Oleszycach koncelebrowaną przez księdza kanonika Józefa Dudka, proboszcza księdza Artura Schodzińskiego, księdza wikariusza Tomasza Rybińskiego oraz ojca Grzegorza z zakonu cystersów, będącego jednocześnie wnukiem Jubilata.

Podczas mszy świętej ojciec Grzegorz wygłosił emocjonalne kazanie, w którym nakreślił historię życia swojego dziadka Tadeusza. Mówił o czasach, w których przyszło mu się urodzić, bo już jako młody kawaler nie wahał się brać udziału w walkach zbrojnych za ojczyznę, w walkach tak niebezpiecznych, że praktycznie każdego dnia musiał liczyć się z utratą życia.

Po mszy świętej na zaproszenie Jubilata oraz jego rodziny goście udali się do lokalu „Pod Księcia Górką" w Oleszycach, gdzie zorganizowana została dalsza część uroczystości. Życzenia i gratulacje Jubilatowi złożyli przedstawiciele władz samorządowych: Burmistrz Miasta i Gminy Oleszyce Andrzej Gryniewicz oraz Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Monika Seryło, którzy wręczyli list gratulacyjny, kwiaty i praktyczny upominek.

W uroczystościach udział wzięli również przedstawiciele Światowego Związku Armii Krajowej Koła Obwodu Lubaczów na czele z prezesem plut. Adamem Antonikiem, wiceprezesem Władysławem Rebizantem oraz członkami: st. kpr. Mieczysławem Nazarko, st. szer. Zbigniewem Ciskiem oraz st. szer. Stanisławem Pachołkiem.

Obecni byli również Żołnierze z 20 Przemyskiej Brygady Obrony Terytorialnej na czele z mjr Piotrem Drylą, ppor. Rafałem Laską, kpr. Katarzyną Mazur oraz st. szer. Pawłem Grabowskim. Major Piotr Dryla wręczył Jubilatowi list z najserdeczniejszymi gratulacjami, podkreślając ogromny wkład w walkę o wolność i niepodległość Polski.

Zarząd Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Koło Obwodu Lubaczów uhonorował Jubilata mundurem oficerskim wraz z czapką rogatywką. Do Jubilata popłynęły również życzenia i gratulacje od Światowego Zarządu Głównego Armii Krajowej w Warszawie. Porucznik Tadeusz Bystrzycki pseudonim „Brzozowski" został odznaczony medalami: „Kolumbowie Rocznik 20" oraz „Wierni Akowskiej Przysiędze". To symboliczne gesty doceniające niezłomną postawę i niezwykłe poświęcenie w walce o wolność Ojczyzny.

Równie gorące życzenia składali Jubilatowi członkowie rodziny. Potem był toast wzniesiony lampką szampana, odśpiewano „200 lat" i pojawił się tradycyjny, słodki urodzinowy tort.

Zdjęcia: oleszyce.pl

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Ostatnio dodane

Wybory samorządowe 2024

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

ZDJĘCIA

OSTATNIO NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.