Podsumowanie kadencji. Które gminy z naszego powiatu odniosły sukces ekonomiczny?

Kilka dni temu opublikowaliśmy ranking "Sukces mijającej kadencji" przygotowany przez pismo "Wspólnota". Tym razem chcielibyśmy się przyjrzeć, które gminy z naszego powiatu osiągnęły sukces ekonomiczny.

Ostanie zestawienie, które opublikowaliśmy na portalu ZLUBACZOWA.PL dotyczyło końcowego wskaźniku sukcesu mijającej kadencji. Jak wiecie, wskaźnik ten składał się na cztery wskaźniki: finansowy, ekonomiczny, infrastrukturalny i społeczny. Która gmina wypadła najlepiej w zestawieniu ogólnym? Tu znajdziecie odpowiedź na to pytanie.

W tym artykule przyjrzeliśmy się wskaźnikowi ekonomicznego, bo dotyczy on m.in. zmiany bezrobocia w poszczególnych gminach, liczbę nowo powstałych firm, zmianę wielkości dochodów z CIT przeliczonych na mieszkańca w latach 2017–2022.

Okazuje się, że pod względem ekonomiczny największy sukces odniosła Gmina Lubaczów awansując aż o 684 pozycje. Z kolei największy spadek zanotowała Gmina Oleszyce - 380 pozycji.

Sukces ekonomiczny wg. pisma "Wspólnota"

Miasta powiatowe
2013 - 2017 2017 - 2022 Gmina Zmiana 
5 1 Pruszków
(woj. mazowieckie)
+4
242 85 Lubaczów +157
66 267 Gostyń 
(woj. wielkopolskie)
-201
Gminy wiejskie
2013 - 2017 2017 - 2022 Gmina Zmiana 
1 1 Kobierzyce
(woj. dolnośląskie)
0
1160 474 Lubaczów  +686
1339 1019 Wielkie Oczy +320
1193 1053 Horyniec-Zdrój +140
1527 1286 Stary Dzików +238
882 1513 Polska Cerekiew
(woj. opolskie)
-631
Miasteczka
2013 - 2017 2017 - 2022 Gmina Zmiana
585 1 Krynica Morska
 (woj. pomorskie)
+22
547 339 Cieszanów +208
65 445 Oleszyce -380
524 526 Narol -2
290 631 Kisielice (woj. warmińsko-mazurskie) -341

Komentarze   

dona
+9 # dona 2024-02-18 17:27
W Oleszycach nawet po wyborach to nawet moja teściowa podniesie miejsce w rankingu (jeżeli wystartuje
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Henryk6
+17 # Henryk6 2024-02-18 19:12
Brawo Oleszyce! Brawo Andrzej! Tak trzymać! Oleszyce nie zasługują na lepszego burmistrza. Andrzej to max na każdym levelu
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Żelazna Miotła
-6 # Żelazna Miotła 2024-02-18 23:26
Pisowcy gryźli jak mogli Oleszyce
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Ada
+9 # Ada 2024-02-18 23:47
Oleszyce same się zagryzły, nie aplikując o kasę i nie mając pomysłu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Henryk6
+13 # Henryk6 2024-02-19 10:01
Cytuję Żelazna Miotła:
Pisowcy gryźli jak mogli Oleszyce

Doprawdy? oleszyce.pl/.../ A Pani Anna z jakiej partii jest?

Wystarczyło rozmawiać i wykazać odrobinę większe zainteresowanie funduszami zewnętrznymi. Jakoś w Cieszanowie udało się porozmawiać poza podziałami partyjnymi. W Gminie Lubaczów również. A nawet w mieście Lubaczów. No, ale brońcie, brońcie Andrzejka. Do dna w rankingu już blisko.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Żelazna Miotła
-1 # Żelazna Miotła 2024-02-19 23:14
O ile dobrCytuję Henryk6:
Cytuję Żelazna Miotła:
Pisowcy gryźli jak mogli Oleszyce

Doprawdy? oleszyce.pl/.../ A Pani Anna z jakiej partii jest?

Wystarczyło rozmawiać i wykazać odrobinę większe zainteresowanie funduszami zewnętrznymi. Jakoś w Cieszanowie udało się porozmawiać poza podziałami partyjnymi. W Gminie Lubaczów również. A nawet w mieście Lubaczów. No, ale brońcie, brońcie Andrzejka. Do dna w rankingu już blisko.


O ile dobrze odczytuję Narol jest na 526 pozycji, Oleszyce 445 - czyli nie tak źle na skalę powiatu. Ale w poprzedniej perspektywie Oleszyce były w czubie, bo 65 pozycja! Ostatnie lata to skubanie Oleszyc przez pisowców, myśleli ze jak utną ile się da, to pogrążą obecnego burmistrza. Ja tego nie kupuję, statystyki mówią o przekręcie pisowców, pomijanie Oleszyc w rozdawnictwie a nie złym zarządzaniu,
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Richard
+10 # Richard 2024-02-19 08:45
Wydaje mi się że jedyną rzeczą, którą pan Andrzej może się pochwalić w Oleszycach jest jego Audi!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Richard
+7 # Richard 2024-02-19 17:54
Rano dalej będą minusy, bo normalni ludzie są w pracy a pewna "grupa" ma czas na internet. Tragedia...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |