Lubaczów: PSL zaprezentowało kandydatów na radnych i burmistrzów [RELACJA][ZDJĘCIA]

Dzisiaj (12.02) w Lubaczowie odbyła się konferencja prasowa działaczy Polskiego Stronnictwa Ludowego, podczas której poznaliśmy liderów list PSL do Sejmiku Województwa, Rady Powiatu Lubaczowskiego oraz kandydatów na burmistrzów: Lubaczowa, Oleszyc oraz Cieszanowa, a także kandydatkę na wójta gminy Stary Dzików. 

Dzisiejszą konferencję prasową poprzedziło spotkanie noworoczne działaczy Polskiego Stronnictwa Ludowego w którym udział wzięli m.in. Adam Dziedzic - Prezes Zarządu Wojewódzkiego Polskiego Stronnictwa Ludowego w województwa podkarpackim oraz szefowie lokalnych struktur: radny Józef Michalik i burmistrz Ciesznowa Zdzisław Zadworny. Podczas spotkania podsumowano mijającą kadencję i mówiono o zbliżających się wyborach samorządowych oraz przedstawiono liderów list do Sejmiku Województwa, Rady Powiatu Lubaczowskiego oraz kandydatów na burmistrzów Lubaczowa, Oleszyc i Cieszanowa.

Oni powalczą o mandat radnego w sejmiku województwa

Liderką PSL do Sejmiku Województwa Podkarpackiego będzie Małgorzata Dachnowicz z Przemyśla. Z list tego ugropowania będzie kandydował również były poseł Mieczysław Kasprzak oraz Małgorzata Flis.  Z powiatu lubaczowskiego o funkcję radnego w Sejmiku będzie ubiegał się Dyrektor Centrum Kultury i Sportu w Cieszanowie Krystian Naparty.

- To są ludzie, który doskonale są znani z samorządu jak i parlamentu. Ludzie sprawdzeni, którzy mają wiedzę doświadczenie i kompetencje żeby funkcjonować w Sejmiku. […] – mówił Prezes Zarządu Wojewódzkiego Polskiego Stronnictwa Ludowego w województwa podkarpackim Adam Dziedzic

Kandydatki do Rady Powiatu Lubaczowskiego

Zdzisław Zadworny poinformował, ze kandydatkami PSL do Rady Powiatu będą Dorota Wróbel, Dorota Rachwalik oraz Danuta Sopel.

- Mówi się o PSL, że to partia chłopska. My zaprzeczamy temu stereotypowi. Kobiety również w polityce wprowadzają wiele dobrych rzeczy takich jak spokój, rozwaga oraz współczucie tym, którzy wymagają wsparcia. Patrząc na nasze doświadczenia, na to co do tej pory osiągaliśmy jako samorząd, jestem przekonany, że dajemy gwarancję, że jeżeli będziemy rządzić dalej, to będzie to coś co warto było zrobić dla naszego środowiska. Mam świadomość, ze przez ostatnie 5 lat, kiedy władze w powiecie były w rękach ugrupowania pisowskiego, nie były to rzeczy bardzo stracone dla naszego środowiska, bo wpłynęło naprawdę wiele środków. Chodzi o to, aby te środki były dzielone transparentnie, aby ludzie wiedzieli dlaczego akurat tam się inwestuje, dlaczego się robi cos dla nich jest niezbędne. – mówił Zdzisław Zadworny

Kandydaci na burmistrzów

Kandydatem na burmistrza Miasta i Gminy Cieszanów ponownie będzie Zdzisław Zadworny. W Oleszycach startować będzie Andrzej Gryniewicz, a w Starym Dzikowie Barbara Małecka. W Lubaczowie o funkcję burmistrza będzie ubiegał się Marek Małecki. Wszyscy będą startować z własnych komitetów, lecz z poparciem PSL.

PSL na pewno nie wystawi kandydatów w gminach Horyniec-Zdrój oraz w Wielkich Oczach.

- Naszym celem jest przejęciem z powrotem władzy w powiecie  - mówił Zdzisław Zadworny.

Wybory samorządowe odbędą się w niedzielę 7 kwietnia.

Komentarze   

bartek
+44 # bartek 2024-02-12 20:49
"Naszym celem jest przejęciem z powrotem władzy w powiecie"
można było od razu powiedzieć że powrót do tego co było :lol:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
pioter
+24 # pioter 2024-02-13 00:01
czyli powrót zastoju i braku perspektyw na przyszłość
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Żelazna Miotła
+17 # Żelazna Miotła 2024-02-12 21:16
Ekipa odboys i oldgirls ;) którzy wstydzą się wsi... ani PiS ani PSL tutaj niewiele zmieni, chcą tylko odzyskać i żeby było jak było.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Głoslodego pokolenia
+39 # Głoslodego pokolenia 2024-02-12 21:39
Dlaczego brakuje młodych kandydatów? Dość już zadów starszyzny, może najwyższą pora dopuścić młodych ludzi do decydowania o przyszłości ich i ich dzieci? Cięgła tylko nabijanie tych samych portfel...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
koniczyna
+29 # koniczyna 2024-02-12 21:44
to ugrupowania miało już wystarczająco dużo czasu żeby się przez te wszystkie lata wykazać w powiecie. nie dziwe się niektórym kandydatom na burmistrza/wójt a że nie startują już pod logiem koniczyny, teraz będą próbowali się mskować w komitetach
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Mieszkaniec
-3 # Mieszkaniec 2024-02-12 22:16
Halo!!!! A gdzie kandydat obecny radny wojewódzki Pan A.Nepelski??? Nie staruje ???
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Mieszkaniec
-4 # Mieszkaniec 2024-02-12 22:16
Halo!!!! A gdzie kandydat obecny radny wojewódzki Pan A.Nepelski??? Nie staruje ???
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Krystyna
+34 # Krystyna 2024-02-12 22:37
Same starocie, zero świeżości, żadnych konkretów, to już było.....
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Jozef
-2 # Jozef 2024-02-13 07:29
A posłanka Teresa to normalnie młódka że hej!!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
pioter
+28 # pioter 2024-02-12 22:48
mam pomysł na hasło wyborcze "chcemy z powrotem tego co nasze"
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Żelazna Miotła
+9 # Żelazna Miotła 2024-02-12 23:07
Cytuję pioter:
mam pomysł na hasło wyborcze "chcemy z powrotem tego co nasze"


Żeby było jak było.

I piosenka wyborcza: Ale to już było... Maryla Rodowicz ;)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
sołek
-15 # sołek 2024-02-13 06:24
Zaś Horyniec nie będzie miał przedstawiciela w POWIECIE
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
peło
-14 # peło 2024-02-13 06:53
Nie listy PiS?! Stchórzyli, kandydaci PiS będą startować incognito. Co za upadek
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Su 27
+15 # Su 27 2024-02-13 10:21
A w trzecim wagonie siedzą same grubasy, siedzą i jedzą tłuste kiełbasy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Anka
+16 # Anka 2024-02-13 10:37
Widzę piękny obrót spraw! O całe 360° czyli wiele hałasu, a żadnych zmian. Z takim nastawieniem Podkarpacie utonie we własnym oborniku. To nic, że smrodek, ważne, że swojski...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Rxx
+10 # Rxx 2024-02-13 10:42
Spawiować można!!! :-x :-x
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Thomas
+5 # Thomas 2024-02-13 10:54
Nie widzę pana Mirosława Karapyty wśród kandydatów :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
marcin
+17 # marcin 2024-02-13 12:51
Na PSL lubaczowianie nie mogą głosować bo za PSL stoi Michalik a On nigdy dla Lubaczowa nie chciał nic zrobić! Michalik zawsze ciągnął Oleszyce
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
ole
+5 # ole 2024-02-13 13:09
Cytuję marcin:
Na PSL lubaczowianie nie mogą głosować bo za PSL stoi Michalik a On nigdy dla Lubaczowa nie chciał nic zrobić! Michalik zawsze ciągnął Oleszyce

Ciągnął, ciągnął i nic nie ściągnął, nawet jego oczko w glowie - szpital zostawił w Lubaczowie :sad:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Henryk6
+2 # Henryk6 2024-02-13 16:46
Cytuję marcin:
Na PSL lubaczowianie nie mogą głosować bo za PSL stoi Michalik a On nigdy dla Lubaczowa nie chciał nic zrobić! Michalik zawsze ciągnął Oleszyce

Proszę o konkrety, co Józek Michalik zrobił w Oleszycach? Co mieszkańcy Oleszyc zawdzięczają Józkowi? Konkrety.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Ferdynand
+19 # Ferdynand 2024-02-13 16:34
tu potrzeba młodych ludzi aby Lubaczów wypłynął z tonącego okrętu
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
hahahaha
+9 # hahahaha 2024-02-13 16:59
Zielony ład i trzecia noga rudego idzie do wyborów buhahaha
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Kierowca
+8 # Kierowca 2024-02-13 18:38
Panu Zadwornemu DZIEKUJEMY.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Kierowca
+4 # Kierowca 2024-02-13 18:38
Panu Zadwornemu DZIEKUJEMY.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Kierowca
+1 # Kierowca 2024-02-13 18:38
Panu Zadwornemu DZIEKUJEMY.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Eye of beholder
+13 # Eye of beholder 2024-02-13 19:53
A te dwa typy marynarkach z bierzmowania że 12 zdjęcia to gdzie startują?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Żelazna Miotła
+10 # Żelazna Miotła 2024-02-13 20:04
Cytuję Eye of beholder:
A te dwa typy marynarkach z bierzmowania że 12 zdjęcia to gdzie startują?


To wnuczki tych babek i dziadków, dobrze wykarmione.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Krzysztof Kaiser 2
-14 # Krzysztof Kaiser 2 2024-02-13 21:55
Znam ich obu ;-) Jeden startuje a drugi nie ;-) I nie są to niczyi wnuczkowie z obecnego PSL tylko sami sobie wyrobili pozycję ;-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
123
+6 # 123 2024-02-13 22:38
Bo ten starszy to Ty, a ten młodszy to Twój brat.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Krzysztof Kaiser 2
-12 # Krzysztof Kaiser 2 2024-02-13 23:06
123 Baba Jaga patrzy :lol: Napisałem, że znam ;-) A jak bardzo już zostawiam dla siebie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Żelazna Miotła
+1 # Żelazna Miotła 2024-02-14 07:22
Panie Krzysztofie, twoja ekipa wrażenia szczególnego nie robi, może na plakatach lepiej wyjdą po fotoshopie, odmłodzeni, wyszczupleni.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Wujek dobra rada
+2 # Wujek dobra rada 2024-02-13 22:58
Czym Wy nagrywaliście dźwięk w tym filmie? Miotłą (żelazną)? Kalkulatorem? Kupcie sobie na AliExpress całkiem poprawne mikrofony krawatowe lub zewnętrzne, to ludzie Was usłyszą. Koszt miesięcznej diety radnego. Chyba, że nie macie nic do powiedzenia i ten kiepski dźwięk to nie jest dziełem przypadku. Nie ma przypadków, są tylko znaki. Poza tym, odpowiednia marynarka maskuje nadwagę/otyłość . To nie są drogie rzeczy, zwłaszcza teraz. Są wyprzedaże. Pudzian nie chodzi w marynarkach slim fit (sylwetka wyszczuplona). Wyborcom należy się odrobina szacunku. To nie Body shaming, sam jestem gruby. Outfit Pań niech oceniają Panie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Laszlo
+6 # Laszlo 2024-02-15 08:13
Kandydaci z wyglądu albo na emeryturce lub też przed, może dwóch młodszych, cześć się uśmiecha część posępna. A gdzie młodzi - pewnie pracują i to wszystko tłumaczy?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Olek
-1 # Olek 2024-02-22 02:17
Jak mozna "znowu przejąć władzę w powiecie" majac 3 kandydatów na radnych? Z pewnością pozostali musza siedziec zakamuflowani w sztucznych tworach zwanych lokalnymi komitetami wyborczymi
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |