List od czytelnika: W Lubaczowie nie ma gdzie zaparkować

fot. zlubaczowa.plfot. zlubaczowa.pl

Od kilku lat pracuję w Lubaczowie i rzadko zdarza się abym bez problemu zaparkował samochód. Z roku na rok jest coraz gorzej, bo aut jest więcej – twierdzi pan Adam, czytelnik z Oleszyc. Wybraliśmy się do Lubaczowa i sprawdziliśmy jak wygląda sytuacja z miejscami parkingowymi w mieście.

Mieszkańcy powiatu lubaczowskiego od wielu lat narzekają, że w Lubaczowie jest za mało miejsc parkingowych. Najgorzej jest w centrum miasta gdzie w godzinach szczytu bezproblemowe zaparkowania auta graniczy z cudem.

Kierowcy nie znajdując miejsca parkują w miejscach niedozwolonych, co bardzo często kończy się mandatami.

Nieprawidłowo zaparkowany pojazd to także spore niebezpieczeństwo dla innych uczestników ruchu i pieszych. Zasłonięte przez pojazd przejście dla pieszych może skończyć się tragicznie. Auta zaparkowane na zakazie mogą sprawić też wiele problemów służbom ratunkowym.

Władze co roku próbują stworzyć więcej miejsc parkingowych. W ubiegłym roku wybudowano miedzy innymi parking niedaleko supermarketów Tesco i Lidl, ale wielu kierowców woli poszukać miejsca bliżej rynku.

Z problemem braku miejsc parkingowych zmaga się wiele miast w Polsce. Bogatsze miasta inwestują pieniądze w duże, podziemne parkingi. Biedniejsze miasta, takie jak Lubaczów nie mają w tym momencie odpowiednich środków na wybudowanie wielkiego parkingu.

 

DSC_0012.JPGDSC_0016.JPGDSC_0017.JPGDSC_0018.JPGDSC_0024.JPGDSC_0025.JPGDSC_0028.JPGDSC_0030.JPGDSC_0032.JPG

{flike}

Komentarze   

Franciszek
+4 # Franciszek 2015-01-23 21:31
a będzie jeszcze mniej bo niedługo zniknie parking za Bankiem spółdzielczym i miejsca parkingowe przy banku
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Krystyna
+7 # Krystyna 2015-01-23 22:27
Może zacznijmy od tego że,nie których kierowców i to z długoletnim stażem parkowania wysłać na ponowny kurs bo tam gdzie może zaparkować 10 aut to zaparkowanych jest 6
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
lukasz
+14 # lukasz 2015-01-24 00:08
parking powinien byc platny po 2 godzinach !! wtedy urzednicy i inni pracujacy w miescie nie zastawiali by miejsc na 8 godzin !!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
itd
+2 # itd 2015-01-24 07:52
tak jak w innych miastach postawić parkometry
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
ksiadz
+1 # ksiadz 2015-01-24 13:44
prawdziwy z ciebie osiol
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
osiol
-1 # osiol 2015-01-24 08:45
wies odjechala parking jest pusty
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
W D
-3 # W D 2015-01-24 08:48
Jesteś pusty.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
qwertyy
-2 # qwertyy 2015-01-24 09:08
Przecież prawdę pisze:

z tych parkingów korzystają głównie mieszkańcy pobliskich wiosek (na zakupy, do lekarza) i urzędasy którzy dojeżdżają do pracy na urzędy
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
qwertyy
+7 # qwertyy 2015-01-24 08:57
Tak a jak był pomysł jednego z kandydatów na b. by przegonić urzędasów z parkingów, że te parkingi pod urzędami mają być dla petentów to ile było złorzeczeń....

Oczywiście problem sam z siebie nie zniknie a wręcz się będzie pogłębiał, w końcu kolejne pokolenia/ kasty urzędnicze już się szykują na stanowiska po tatusiach i wujkach i będą musieli parkować te swoje fury, więc za chwile te zieleniaki przy starostwie trzeba będzie zabetonować
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
qwertyy
+6 # qwertyy 2015-01-24 09:04
Swoją drogą pan fotograf skrzętnie omijał aparatem te urzędnicze parkingi....
-wiadomo co tam (zawsze) stoi a co na reszcie parkingów (średnio 10 lat różnicy) i byłby taki dysonans
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
bus
+4 # bus 2015-01-24 09:51
Na zdjęciu 7 i 9 typowo auta pracowników UM,UG i SP.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Do pana Adama
+5 # Do pana Adama 2015-01-24 09:28
Cytuje urywek tekstu "ALE WIELU KIEROWCÓW WOLI POSZUKAĆ MIEJSCA BLIŻEJ RYNKU" czyli nie tylko same miejsca parkingowe są problemem jeszcze lenistwo ludzi bo jak by mogli to do sklepu lub urzędu by wjechali bo się 300 m. z pod lidla lub tesco nie przejdą.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Marian
+4 # Marian 2015-01-24 11:10
..jest wolny plac przy ul.Kościuszki i Słowackiego k.Nivexu ,tylko utwardzić,....
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
pele
+7 # pele 2015-01-24 12:10
Kiedyś jeszcze był parking pod urzędem miasta ale po remoncie rynku ustawiono zakaz ruchu choć wyznaczono miejsca parkingowe.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
s.g
-2 # s.g 2015-01-24 12:13
a parkowanie gdzie popdanie to znowu woda ma młyn dla tych którzy zamiast czepić się roboty z nudów wrzucają te zdięcia na jeden z z portali społecznościowy ch i jadą po nich ,a gdzie jest przyczyna tego parkowania nikt się nie zastanowi lepiej pojechać po kimś bo zaparkował w miejscu niedozwolonym
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Rpk
+3 # Rpk 2015-01-24 15:19
blacharke trzeba robic 5 razy wokol parkingu az ktos wyjdzie zeby zaparkowac gdzies !!!!!!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Kocioł
+2 # Kocioł 2015-01-24 15:53
Lubaczów to jedna wielka dziura...., nie dość że pracy nie ma to jeszcze nie ma gdzie samochodu zaparkować, totalna porażka!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
zdziwiony
+2 # zdziwiony 2015-01-25 06:56
No tak, to problem że bezrobotni nie mają gdzie parkować :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
nowy
+7 # nowy 2015-01-24 18:04
Dlaczego nie można parkowac przed Urzedem Miasta. Z tego co pamietam gdy był stary rynek to nie było z tym problemu.Po co marnuje sie tyle miejsc parkingowych. Nie moge tego zrozumiec ...Czy Urzad boi sie, ze koła samochodu zniszcza kostke brukowa czy jest jakis inny powód. A moze Panstwo z redakcji zapytaloby o ta sprawe. Po co budowac podziemne parkingi skoro mamy tyle wolnego placu i to w centrum.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
kolo
+10 # kolo 2015-01-25 12:03
na nowym targowisku jest mnóstwo miejsca do parkowania i blisko do rynku
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
feliks
0 # feliks 2015-01-25 22:21
a może by też też wypadało wziąć pod uwagę fakt,że z jednego domu wyjeżdża 3 auta ?przecież wszyscy się nie zmieszczą do jednego a niech sąsiad widzi żem bogaty... syn sprowadził nowe,córka akurat do fryzjera jedzie to i ja przy okazji się poszwędam z żoną po wystawach,,,to jest chyba największy problem!!!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
ppp
-1 # ppp 2015-01-26 07:28
zgadzam się. Co innego jak ktoś robi duże zakupy i nie ma się jak zabrać. Ale po jedną siatkę? Jak się mieszka na Unii Lubelskiej ,ta weź chłopie się przejdź do tego miasta po tę siatkę , na co to auto gnać. Ale nie- BO JA MAM i się muszę pokazać i jestem tak wygodny że najchętniej po całym tesco bym jeździł. Panie, idź pan w ...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Qwerty
0 # Qwerty 2015-01-26 09:42
Urzędasy (psl-owsie) z pobliskich wiosek się odezwały, kto z osiedli przy centrum jeździ na rynek... - trochę rozumu by się tobie przydało i nie odwracaj uwagi, Lubaczów jest na tyle "kompaktowy" ze większość mieszkańców może się poruszać na nogach jak chce coś załatwić w centrum
Nie było tylu pslakow na urzędach, to nie było takiego zakorkowania i tu jest sedno- ale przecież muszą jakoś zjechać z tych swoich posiadłości...
To samo zresztą jest z dzieciakami z pobliskich wiosek i ich wozeniem a także korkami przy Lubaczówskich szkolach
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
JONNY
+3 # JONNY 2015-01-26 08:26
A MOŻE RUSZCIE DUPĘ ZAWISTNE BURAKI I PRZESPACERUJCIE SIĘ NA PIECHOTKĘ I NIE PARKUJCIE POD DRZWIAMI SKLEPU CZY URZĘDU BO TAK WYGODNIEJ. WSZYSCY JESTEŚCIE WINNI TEJ SYTUACJI ALE TEGO NIE WIDZICIE.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Han Solo
+3 # Han Solo 2015-01-29 18:26
Tylko metro może ocalić Lubaczów!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |