Stadion w Lubaczowie nie nadaje się do użytkowania. Pogoń-Sokół trenuje pod Rzeszowem

Drużyna z Lubaczowa trenuje pod Rzeszowem fot. MKS Pogoń-Sokół LubaczówDrużyna z Lubaczowa trenuje pod Rzeszowem fot. MKS Pogoń-Sokół Lubaczów

Ze względu na fatalny stan murawy i brak odpowiedniego oświetlenia na Stadionie Miejskim, drużyna Pogoni-Sokoła nie może trenować w Lubaczowie. Piłkarze z Lubaczowa do rundy wiosennej będą przygotowywać się pod Rzeszowem. Tu jednak warto się zatrzymać i powrócić do 2017 roku.

Znów powraca problem z płytą boiska na stadionie w Lubaczowie. Na skutek jesiennych opadów deszczu, boisko zostało zalane i nie nadaje się do użytkowania. Lubaczowska drużyna od drugiej połowy października trenuje na boiskach w powiecie rzeszowskim.

- W okresie przygotowawczym do rundy wiosennej wszystkie treningi będą odbywać się pod Rzeszowem w miejscowości Nowa Wieś. - poinformował we wtorek wieczorem klub z Lubaczowa

Przypomnijmy, że w ubiegłym sezonie MKS Pogoń-Sokół Lubaczów przez wiele miesięcy swoje mecze rozgrywał na obiekcie w Dachnowie. Co więcej, w tegorocznych rozgrywkach już jeden mecz został przeniesiony. To nie pomaga drużynie z Lubaczowa. Ambitnej drużynie, która dzięki wsparciu sponsorów, a w szczególnie firmy HML walczy o awans do III ligi. Tym faktem zasmuceni są również kibice, którzy tłumnie wypełniali nowe trybuny podczas większości domowych meczów.

Cóż z tego, że dwa lata temu przy stadionie powstał nowy budynek z szantami, skoro piłkarze z tego obiektu nie będą korzystać? Władze miejskie otwarcie mówią, że znają problem związany z płytą boiska i w 2022 roku mogliśmy usłyszeć o planach wykonania takiego remontu. Niestety, na chwilę obecną tylko na zapowiedziach się skończyło. 

Stadion miał być przebudowany. Rozważano nawet budowę nowego obiektu

To jednak nie koniec naszego artykułu. Chcielibyśmy powrócić do roku 2017. W listopadzie w oficjalnej gazecie Urzędu Miejskiego w Lubaczowie, władze informowały o planach przebudowy stadionu lub nawet jego przeniesieniu. Co więcej - przygotowana została nawet koncepcja przebudowy. Według planów włodarzy Lubaczowa, nowy (lub przebudowany) stadion miałby wzbogacić się o nową trybunę mieszczącą 800 osób oraz budynek szatni wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną. Budynek miałby być dwukondygnacyjny z przeszklonym holem w środkowej części. Według planów na parterze znajdować się miały pokoje sędziowskie wraz z prysznicami i toaletami, cztery szatnie z zapleczem sanitarnym, pralnia, pomieszczenia gospodarcze, magazyn, kotłownia i portiernia. Na piętrze zaprojektowano natomiast aulę na 30 osób, salę zarządu klubu, toalety, pokój socjalny, cztery pokoje biurowe, pomieszczenie dla spikera, siłownię, a w odrębnej strefie pomieszczenia odnowy biologicznej. Miał być też taras widokowy umożliwiający obserwowanie rozgrywek piłkarskich.

W artykule czytaliśmy też, że sprawa będzie nabierać tempa, które jak się okazało jest bardzo wolne, bo minęło już 6 lat od zapowiedzi władz Lubaczowa i w zasadzie zrealizowano tylko część planu z 2017 roku. Chodzi o budynek szatni. Jednak jak przeczytaliście wyżej, ten obiekt miał wyglądać zupełnie inaczej. 

Tak miał wyglądać stadion:

fot. koncepcja przebudowy Stadionu Miejskiegofot. koncepcja przebudowy Stadionu Miejskiego

Koniec końców, klub walczący o III ligę, trenuje 90 kilometrów od Lubaczowa, a kibice mecze swojego klubu muszą oglądać w internecie.

Zainteresowanych zapraszamy do przeczytania artykułu dotyczącego planów władz Lubaczowa z 2017 roku.

Oczywiście do tematu powrócimy i zapytamy burmistrza Lubaczowa o aktualne plany.

Komentarze   

Katolik
+20 # Katolik 2023-11-14 23:05
A Pani Poseł z Jarosławia nie organizowała przypadkiem konferencji prasowej na płycie boiska i nie zapowiadała starań o pozyskanie pieniędzy na przebudowę? Może warto do tego wrócić i zapytać na jakim etapie są te starania?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
maradona
+20 # maradona 2023-11-14 23:51
Czyżby zaczęła się kampania samorządowa ? Najpierw zadajcie pytanie gdzie mieszka większość zawodników Pogoni, trenują tam ze względów logistycznych, zalane boisko nie jest jedynym powodem bo to przecież legia cudzoziemska do której dojedzie osobówką kilka osób z Lubaczowa i ot trening celebrowany pod Rzeszowem...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Ja
+14 # Ja 2023-11-15 03:55
Pani Poseł Pamuła też otwierała niedawno szatnie na boisku (szatnie dawno otwarte i nieco zniszczone) i władzom się to bardzo podobało. Ale tak to jest, jak bezsensowny strumień pieniędzy płynie tam, gdzie go nie potrzeba- na wozy strażackie stojące teraz nawet nie w remizach, bo ich nie ma, ale w stodołach, na infrastrukturę wątpliwej dochodowości, itd. Wszyscy lub prawie wszyscy się cieszyli, brawa bili, na spotkania i przecinanie wstęg chodzili, a wyraz "ślepej" wiary w wyborach wyrazili. Władze miasta, Powiatu z uśmiechem na twarzy i pełnym oddaniem za Panią Poseł "biegały", pokazując się na każdym możliwym zdjęciu. A teraz okazuje się, że niestety inwestycje prawie zerowe, w mieście marazm, (o drogach nie piszę, bo to standard, przecież mamy XXI wiek). Idą wybory, musimy się mocno zastanowić czy trwać dalej w tym co dzieje się od lat, czy w końcu i nareście i u nas dokonać solidnych zmian. Nasze miasto, Powiat na to zasługuje. Póki, co nie mamy, co zaoferować młodym ludziom, nie mamy czym ich zmobilizować, aby zostali. Nie rozwija się nasz region i taka jest prawda, a opowiadanie o rozwoju strefy ekonomicznej czy też inne farmazony, to kpina z mieszkańców. Tak sobie myślę, że jesli na wiosnę wybierzemy te same władze, to już zakopiemy się po same uszy i kolejne 4 lata będą zmarnowane.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
sołek
+16 # sołek 2023-11-15 06:09
DO HORYŃCA NÓWKA NIE UŻYWANY TYLKO TRZEBA GO ODEBRAĆ PRZEZ KOMISJE GMINNĄ
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
ole
+9 # ole 2023-11-15 06:45
Skonczy się jak Cosmos Nowotaniec
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Zalane boisko
+11 # Zalane boisko 2023-11-15 08:55
Czemu w Lubaczowie wszystko kręci się wokół piłki nożnej w którą gra 4 rodowitych mieszkańców Lubaczowa.? Czy miasto ma inwestować miliony żeby 10 piłkarzy z Podkarpacia przyjechało do nas i grało w piłkę, czy nie ma ważniejszych inwestycji. Brak miejsc w żłobku miejskim , przedszkola które nie widziały remontu od czasów gierka szkoły w których łazienki nie są remontowane od 20 lat ? Czy naprawdę mieszkańcy wolą mieć piękne blisko kosztem ważniejszych inwestycji? Czemu nie piszecie ze w szkole numer 2 łazienki z których korzystają uczniowie nie są remontowane od x czasów. Czemu inne stowarzyszenia nie mają swoich pięknych siedzib i nie dostaja tysiecznych dofinansowan od miasta skoro też odnoszą sukcesy i reprezentują miasto na tle wojewódzkim? Są również i równiejsi?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Nie róbmy nic
+6 # Nie róbmy nic 2023-11-15 09:20
Czemu wydano miliony na pływalnię, z której korzysta garstka ludzi, a największą kasę trzepią na tym pseudo instruktorzy na prywatnych lekcjach?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Renata
+4 # Renata 2023-11-15 09:38
Cytuję Nie róbmy nic:
Czemu wydano miliony na pływalnię, z której korzysta garstka ludzi, a największą kasę trzepią na tym pseudo instruktorzy na prywatnych lekcjach?

Jeszcze trzeba także pomyśleć o tym, że z pływalni korzysta około 250 dzieciaków i dorosłych na zajęciach nauki pływania, animacji wodnych i pilates prowadzonych przez profesjonalistó w. Te dzieciaki, ich rodzice są mega szczęśliwi, że ich dzieci mogą swój wolny czas spędzić aktywnie z dala od obowiązków szkolnych,.komp uterów i trosk dnia codziennego. Każda forma spędzania wolnego czasu jest bardzo ważna, a rolą NGO jest m.in. pozyskiwanie finansów i to robimy, chociaż nie zawsze z samorządów.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Nie róbmy nic
+9 # Nie róbmy nic 2023-11-15 09:40
W takim razie czapki z głów dla wszystkich osób zaangażowanych w to co się dzieje, a szczególnie dla Pań, które starają się pozyskać różnego typu dofinansowania na tego typu zajęcia.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Nie róbmy nic
+9 # Nie róbmy nic 2023-11-15 09:26
Jeszcze trzeba pomyśleć o tym, że z obiektu korzysta kilka grup młodzieżowych, czyli dziesiątki a może nawet setki dzieci, które rozwijają się fizycznie w ten sposób. Czy lepiej, żeby siedziały przed telefonami?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Zalane boisko
+5 # Zalane boisko 2023-11-15 09:36
Cytuję Nie róbmy nic:
Jeszcze trzeba pomyśleć o tym, że z obiektu korzysta kilka grup młodzieżowych, czyli dziesiątki a może nawet setki dzieci, które rozwijają się fizycznie w ten sposób. Czy lepiej, żeby siedziały przed telefonami?

Na innych obiektach też trenuje masa ludzi i nie są w żaden sposób odnawiane, lekkoatletyka w Lubacziwie ma duże osiągnięcia i nie ma bieżni z prawdziwego zdarzenia.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Nie róbmy nic
+3 # Nie róbmy nic 2023-11-15 09:43
Gratuluję wszystkich osiągnięć i życzę, jak najlepszego obiektu, z którego będą mogły te osoby korzystać. Tak samo chciałbym, aby nasze miasto posiadało godny stadion piłkarski. Może być to nawet jeden obiekt. Tylko czy ktoś się tutaj o to stara?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
januszeczek
+5 # januszeczek 2023-11-17 12:03
panie zalane boisko
po 1. mnóstwo pieniędzy idzie od sponsorów, którzy jak widać widzą w tym sens
po 2. promocja sportu jest ogromna poprzez piłkę nożną powstają nowe druzyny dzieci mają zajęcie i cwiczą bo by chcieli grać w takim klubie jakim jest teraz pogoń sokół i mają tam nowych idoli.
po 3. warto mieć taką wizytówkę w swoim mieście z powodów biznesowych jakim są inwestorzy
to nie jest takie prostackie jak by ci się to wydawało
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
.......
+20 # ....... 2023-11-15 10:03
Sprawa powinno zająć się miasto w chwili budowy obwodnicy, kiedy stadion był wyłączony z funkcjonowania już wtedy powinien być wykonany drenaż bosika a następnie jego podniesienie, oświetlenie aby w kazdej sytuacji bylo dostosowane do roznego typu rozgrywek.Dlacz ego wtedy nikt się tym nie zajął ? Najlepiej nie inwestować a potem się pozbyć problemu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
POGOŃ LUBACZÓW
+12 # POGOŃ LUBACZÓW 2023-11-15 14:33
Klub Sportowy POGOŃ Lubaczów szuka działki inwestycyjnej pod budowę kompleksu sportowego. Działka powinna znajdować się w mieście Lubaczów lub przy obrzeżach miasta. Działka musi mieć dostęp do drogi publicznej; posiadać odpowiednie uzbrojenie: wodociągowe, kanalizacyjne, elektryczne; działka nie może wymagać uzyskania zgody na zmianę przeznaczenia gruntów rolnych i leśnych na cele nierolnicze i nieleśne; działka musi spełniać wymagania przepisów Ustawy o ochronie gruntów rolnych i leśnych, Prawa wodnego, Ustawy o ochronie przyrody; działka musi być czysta, równa, niepodmokła. Oferty prosimy składać drogą elektroniczną na adres klubu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
ole
-4 # ole 2023-11-15 17:42
Cytuję POGOŃ LUBACZÓW:
Klub Sportowy POGOŃ Lubaczów szuka działki inwestycyjnej pod budowę kompleksu sportowego. Działka powinna znajdować się w mieście Lubaczów lub przy obrzeżach miasta. Działka musi mieć dostęp do drogi publicznej; posiadać odpowiednie uzbrojenie: wodociągowe, kanalizacyjne, elektryczne; działka nie może wymagać uzyskania zgody na zmianę przeznaczenia gruntów rolnych i leśnych na cele nierolnicze i nieleśne; działka musi spełniać wymagania przepisów Ustawy o ochronie gruntów rolnych i leśnych, Prawa wodnego, Ustawy o ochronie przyrody; działka musi być czysta, równa, niepodmokła. Oferty prosimy składać drogą elektroniczną na adres klubu.

Dobry żart, tynfa wart
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Krzysztof Kaiser 2
-2 # Krzysztof Kaiser 2 2023-11-15 15:06
Pamiętacie jak Poseł Pamuła była na spotkaniu inaugurującym sezon jak w kampanii się lepiła do sukcesu drużyny Pogoni? Ja pamiętam. Sprawa stadionu nie jest poruszana po raz pierwszy. Przy budowie obwodnicy już mówiono o tym, że na stadion tam jest za ciasno by stadion mógł się rozwinąć i mówiono o nowej lokalizacji. I tutaj mogła Pani Poseł Pamuła lub senator Golba mogliby jakoś wesprzeć proces zmieniania miejsca stadionu w Luabczowie. Nikt nawet nie tego miejsca co teraz jest bo jest to względem lokalnej historyczne miejsce, ale każdy ogarnięty człowiek widzi, że po prostu stadion nie może być w obecnym miejscu bo dodatkowo jest w miejscu gdzie jest zalewany i nie nadaje się do gry. To już nie jest okręgówka tylko IV liga z dużymi perspektywami na III ligę. Niestety stadion w obecnej lokalizacji na taki poziom moim zdaniem się nie nadaje i trzeba znaleźć nowe mieksce.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
bujanie w obłokach
+15 # bujanie w obłokach 2023-11-15 17:54
Koszt budowy nowego stadionu to 10 000 zł za krzesełko co daje 10 000 zł x 800 miejsc = 8 000 000 zł. Miesięczny koszt utrzymania takiego stadionu to 40 000 zł. Dlaczego miasto ma wykładać kasę na budowę i utrzymanie nowego stadionu. Jeżeli klub nie ma gdzie trenować to niech sobie stadion wybuduje i pokrywa koszty jego utrzymania z biletów. Miasto ma mnóstwo innych ważniejszych wydatków na które nie ma pieniędzy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Krzysztof 1
+2 # Krzysztof 1 2023-11-16 12:43
Cytuję bujanie w obłokach:
Koszt budowy nowego stadionu to 10 000 zł za krzesełko co daje 10 000 zł x 800 miejsc = 8 000 000 zł. Miesięczny koszt utrzymania takiego stadionu to 40 000 zł. Dlaczego miasto ma wykładać kasę na budowę i utrzymanie nowego stadionu. Jeżeli klub nie ma gdzie trenować to niech sobie stadion wybuduje i pokrywa koszty jego utrzymania z biletów. Miasto ma mnóstwo innych ważniejszych wydatków na które nie ma pieniędzy.

Dokładnie!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Krzysztof Kaiser 2
0 # Krzysztof Kaiser 2 2023-11-16 18:35
Dość często na niższych szczeblach lokalny samorząd wspiera lokalny zespół w w wyższej lidze. Nawet w Ekstraklasie. Natomiast mamy lokalne władze polityczne czy lokalne władze piłkarskie, które mogłyby pomóc rozwiązać jakoś ten problem. Zresztą teren na nowy stadion być może byłby zależny od samorządu jeśli trzeba by było jakiś przekazać na rzecz Pogoni. I niestety z biletów to się u Nas zespół nie wyżywi. Bez sponsorów ani rusz.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
marcin
+13 # marcin 2023-11-16 01:02
Głosujcie dalej na Pana Szpyta I Jego Wielkiego kolege Szanownego Zubrzyckiego oraz na nic nie robiącą radẹ miasta!!!!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Nkopikio
+3 # Nkopikio 2023-11-16 22:00
Orkiestra też rozpyerdolona. Brawo Wy!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
bujanie w obłokach
+2 # bujanie w obłokach 2023-11-18 10:30
Skuteczna i niedroga metoda odwadniania boisk przy pomocy odwiertów, tworzących tzw. drenaż pionowy. Polega ona na wykonaniu szeregu otworów odwadniających, przy pomocy specjalnej wiertnicy doglebowej, tak aby przebić się do głębszych warstw podglebia i odprowadzić tam nadmiar wody. Dodatkowo w otworach umieszcza się, specjalne, szczelinowe rurki drenarskie, które dzięki swojej konstrukcji nie pozwalają na zamulanie odpływu i skuteczniej odprowadzają nadmiar wody. Metoda ta pozwala szybko i skutecznie odprowadzić wodę z boiska, nie pozostawiając przy tym śladu po wierceniach w nawierzchni murawy i nie niszcząc jej.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Ostatnio dodane

Wybory samorządowe 2024

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

ZDJĘCIA

OSTATNIO NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.