Muzeum rocka i sale muzyczne. Spichlerz w Nowym Siole zmieni swoje oblicze

Za pół roku, spichlerz dworski w Nowym Siole całkowicie zmieni swoje oblicze. Gmina Cieszanów rozstrzygnęła przetarg na rewaloryzację tego obiektu. Roboty będą kosztować ponad 940 tysięcy złotych.

Jak już informowaliśmy, spichlerz dworski w Nowym Siole został laureatem I Konkursu „Nasz Zabytek”, którego główną nagrodą był 1 milion złotych dofinansowania od Fundacji Most the Most na remont zabytku.

Gmina Cieszanów zaplanowała stworzenie miejsca, które będzie łączyło działalność organizacji pozarządowych i działalność muzyczną. Trzy piętra zostaną zagospodarowane na miejsca spotkań mieszkańców i lokalnych działaczy. Znajdzie się tam między innymi muzeum rocka i nie tylko, miejsce dla Kół Gospodyń Wiejskich, sale muzyczne na zasadzie laboratoriów, które mają być miejscem zabaw dla całych rodzin oraz studia nagraniowe.

- W czasie CieszFanów Festiwalu organizowany jest konkurs dla młodych zespołów, które chcą pokazać swoją twórczość i zawalczyć o szansę zagrania na dużej scenie. Pomysł zbudowania studia nagraniowego to kontynuacja zamysłu wspierania zespołów, które chcą pokazać się na cieszanowskiej scenie. Miejsce to ma służyć każdemu twórcy, który będzie chciał rozwijać się muzycznie. – wyjaśnia Gmina Cieszanów

Chcąc wyłonić wykonawcę robót budowlanych, Gmina Cieszanów na początku października ogłosiła przetarg, który obejmował przebudowę budynku spichlerza wraz ze zmianą sposobu jego użytkowania oraz budowę niezbędnej infrastruktury technicznej i komunikacyjnej.

Do przetargu zgłosiło się 6 firm. Najkorzystniejszą propozycję cenową złożyła spółka Altereco z Iwierzyc (939 tys. zł), a z kolei najdroższą konsorcjum jarosławskich firm: MP Budownictwo Finanse, Artbud.i Finanse Budownictwo Consensus (1 mln 296 tys. 814,83 zł).

Po odrzuceniu jednej z sześciu ofert gmina zdecydowała się ostatecznie na tę złożoną przez firmę Altereco z Iwierzyc. Wykonawca od podpisania umowy będzie miał 180 dni na wykonanie wszystkich robót budowlanych. Zatem obiekt powinien zostać oddany do użytku w pierwszej połowie 2024 roku.

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Ostatnio dodane

Wybory samorządowe 2024

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

ZDJĘCIA

OSTATNIO NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.