
Istnieje spora szansa na to, że w Lubaczowie przy ulicach Słowackiego, Kościuszki i Sienkiewicza powstanie rondo. Jak wynika z naszych informacji Samorząd Województwa Podkarpacki być może jeszcze w tym roku ogłosi na przetarg opracowanie dokumentacji inwestycji.
Wraca temat budowy ronda. 6 lat temu za kadencji Jerzego Zająca był już pomysł budowy ronda przy tych ulicach. Opracowano nawet dokumentację, która kosztowała ponad 80 tysięcy. Co ciekawe wykonano także dwa wstępne szkice przebiegu ronda Niestety, temat upadł, a kosztowna dokumentacja straciła ważność w 2012 roku.
W tym roku ponownie zaczęto rozmyślać nad rondem przy ulicach Kościuszki, Słowackiego i Sienkiewicza. Z projektu budżetu miasta na rok 2015 wynika, że 25 tysięcy złotych zostanie wydane na dofinansowanie dokumentacji ronda oraz 100 tysięcy złotych na dofinansowanie budowy. Pieniądze te mają być dotacją dla inwestora, czyli Samorządu Województwa.
Skrzyżowaniami, na których przecinają się drogi różnych kategorii zarządza właściciel drogi najwyższej kategorii (Samorząd Województwa przyp. red). A tam się przecinają droga wojewódzka - ul. Kościuszki część od skrzyżowania w stronę Młodowa i ul. Sienkiewicza, droga powiatowa - ul. Słowackiego i drogi miejskie - ul. Kościuszki od Rynku do skrzyżowania i ul. Wyspiańskiego. Podobno Samorząd Województwa uzyskał już jakiś czas temu pozwolenie na budowę. – mówi zastępca burmistrza Lubaczowa Janusz Waldemar Zubrzycki

Być może w tym miejscu powstanie rondo. /fot. Google Maps
Na razie jednak nie wiadomo kiedy rozpocznie się przebudowa.

