Imponujący wynik! 436 osób zarejestrowało się do bazy dawców szpiku

fot. Miasto i Gmina Narolfot. Miasto i Gmina Narol

Podczas niedzielnej akcji „Zostań Dawcą Szpiku! Wybierz życie! Uratuj zdrowie Karola i innych Pacjentów!" do bazy dawców szpiku zarejestrowało się 436 osób! To imponujący wynik!

Jak już informowaliśmy, w niedzielę 22 października w naszym powiecie odbyła się rejestracja potencjalnych dawców szpiku. Wszystko to dla pochodzącego z Lipska Karola Kozłowskiego. Choruje on na ostrą białaczkę limfoblastyczną.  Karol ma szanse na powrót do zdrowia. Potrzebuje jednak dawcy szpiku, bowiem okazało się, że najbliższa rodzina nie może być dla niego dawcą. Dlatego też zorganizowano akcję pod nazwą" "Zostań Dawcą Szpiku! Wybierz życie! Uratuj zdrowie Karola i innych Pacjentów!".

W tym celu zorganizowano kilka punktów, gdzie każdy kto chciał pomóc, mógł zarejestrować się do bazy dawców szpiku. Odzew był niesamowity. W Narolu do rejestracji stawiło się 256 osób, w Rudzie Różanieckiej - 76, w Tomaszowie - 56, w Lubaczowie - 48. Łącznie do bazy dawców szpiku zarejestrowało się 436 osób.

Warto nadmienić, że wydarzenie to tłumnie wsparli strażacy oraz Koła Gospodyń z Gminy Narol.

Zdjęcia: Miasto i Gmina Narol

 

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Najbliższe wydarzenia