Karol z Lipska choruje na białaczkę. Pilnie potrzebuje dawcy szpiku

Mieszkaniec miejscowości Lipsko w gminie Narol Karol Kozłowski dowiedział się, że choruje na ostrą białaczkę limfoblastyczną. Karol ma szansę na powrót do zdrowia. Potrzebny jest jednak dawca szpiku, bowiem okazało się, że jego najbliższa rodzina nie może oddać szpiku.

Karol Kozłowski pochodzi i mieszka w Lipsku, niewielkiej miejscowości w gminie Narol. jego życia wywróciło się do góry nogami w czerwcu tego roku – dowiedział się, że choruje na ostrą białaczkę limfoblastyczną.

- Zaczęło się od nocnych potów i potwornego zmęczenia, później zaobserwowałem u siebie zaburzenia widzenia. Trafiłem do szpitala, gdzie usłyszałem wyrok: ostra białaczka limfoblastyczna. - relacjonuje Karol

Karol na początku był zszokowany. Nie wierzył w to co usłyszał, myślał, że lekarze się mylą.

- Później był moment załamania i bezradności, wcześniej nawet nie przychodziło mi do głowy, że to aż tak poważna choroba. Dzisiaj wchodzę w nowy etap walki. Tęsknię za normalną codziennością, normalnym życiem, gdzie wyjście gdziekolwiek nie jest problemem. - mówi

Karol Kozłowski ma szanse na powrót do zdrowia. Potrzebuje jednak dawcy szpiku, bowiem okazało się, że najbliższa rodzina nie może być dla niego dawcą.

W tym celu ruszyły poszukiwania osoby, która mogła by uratować życie młodego mieszkańca Lipska.

Wystarczy, że 22 października 2023r. w godzinach 09:00 - 17:00 przyjdziecie do jednego z punktów w: Narolu (Urząd Gminy), Rudzie Różanieckiej (Zespoł Szkół), Lubaczowie (Dom Caritas) lub Tomaszowie Lubelskim (Starostwo) i zapiszecie się do bazy dawców szpiku. TO NIC NIE BOLI, A RATUJE ŻYCIE!

Komentarze   

Ziomal
+7 # Ziomal 2023-10-10 16:00
Ja już się kiedyś zapisałem, ale chętnie pójdę jeszcze raz, choć pewnie jestem już w bazie. Bardzo chętnie bym się przyczynił do tego dzieła. Życzę powodzenia i powrotu do zdrowia.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Najbliższe wydarzenia