Sędzia z Lubaczowa nie stawił się na przesłuchanie

fot. ZLUBACZOWA.PLfot. ZLUBACZOWA.PL

Dzisiaj przed południem w Prokuraturze Okręgowej w Przemyślu miało się odbyć przesłuchanie sędziego z Lubaczowa, którego samochód znaleziono w rowie w Starych Oleszycach. Niestety, sędzia nie pojawił się prokuraturze.

Sędzia z Lubaczowa miał zostać przesłuchany w charakterze świadka zdarzenia, do którego doszło 29 maja w Starych Oleszycach. Jak już wiecie, auto, którego właścicielem jest lubaczowski sędzia wpadło do rowu, a kierowca uciekł.

Śledczy mają podejrzenia, że kierowca mógł być pod wpływem alkoholu i prawdopodobnie to mogło być powodem porzucenia auta.

Jak wynika z ustaleń prokuratury, kierujący pojazdem bezpośrednio po wypadku udał się pieszo do swojego znajomego, gdzie przebywał do następnego dnia.

Przesłuchanie miało odbyć się o godz. 10:00, ale sędzia się nie stawił w prokuraturze. Nie odebrał również listu z wezwaniem. Kolejny termin ma zostać wyznaczony jeszcze w tym miesiącu.

Relacja TVP Rzeszów

Komentarze   

Obywatel zaniepokojo
+23 # Obywatel zaniepokojo 2023-07-12 22:58
Czy wydawane przez niego wyroki/postanow ienia są sprawiedliwe, rzetelne i obiektywne? Czy kierowcę, który zrobił tak samo (jeżeli udowodnią mu kierowanie) ocenie sprawiedliwie? Czy nie powinien zostać odsunięty od orzekania przynajmniej do zakończenia postępowania?
Stracił całkowicie zaufanie społeczne! Jak mamy teraz oceniać pracę całego Sądu?
Do pracy ponoć wrócił to dlaczego tam mu nie wysłać wezwania niech Prezes SR mu je wręczy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Dorotta
+2 # Dorotta 2023-07-13 18:01
Kto jest prezesem sądu, nie przypadkiem Hełmecka?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
AK
+22 # AK 2023-07-13 09:19
To jest kompromitacja Organów Państwowych!
Przecież ten człowiek niedawno powrócił do pracy w Sądzie.
Kolejny przykład na to, że prawo jest dla plebsu.
A sędziów i polityków nie dotyczy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Kmicic
+14 # Kmicic 2023-07-13 11:06
Zabrać sędziom,, immunitet"
Słyszeliście kiedyś żeby jakiś sędzia został skazany za pedofilię.
To bezkarna ,,Kasta"
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Jkpl
+6 # Jkpl 2023-07-13 15:56
POPIERAM!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
ewa
+14 # ewa 2023-07-13 12:25
u nas to i partyjni urzednicy jak złamią prawo to im lubaczowska prokuratura zarzutów nie postawi.
a pismo podpisze sekretarka byle pani prokurator miała czyste rece
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Jkpl
+6 # Jkpl 2023-07-13 15:33
Ja tego kompletnie nie rozumiem. Gdyby to zrobil przyslowiowy X to ny dawno temu siedzial. Co to znaczy ze ktos jest nietykalny? Bo ma immunitet? Zmiesc te immunitety ,niech będą takie same zasady wobec wszystkich. A tu reka reke myje,tu zwolnienia,tu się nie stawil , a co to do jasnej cholery ma znaczyc? Za dupe i pod sad! Nic dziwnego jak jakakolwiek partia ( nie ma znaczenia jaka) chcialaby reformy sądownictwa to nie! Bo krzywda się dzieje,bo potraca majatki i znajomości itd...byla prowokacja ze niby dzwonia od Tuska a sędzia z Gdańska a ten - oczywiście zalatwimy panie premierze. I to ma byc normalne panstwo?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
John
+4 # John 2023-07-13 16:30
Wolne sądy, koń sty tu cja, wolne sądy, koń sty tu cja !!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Jkpl
+3 # Jkpl 2023-07-13 16:59
Bolek OTUA
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
x
+3 # x 2023-07-15 07:34
Standardy białoruskie/ukr aińskie, wschód przybliża się do zachodu a my do wschodu
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Hmmm
+4 # Hmmm 2023-07-15 17:43
Proboszcz kierował samochodem, mając 2,5 promila. Dlaczego nie usłyszał zarzutów? Bo zniknął!

PREMIUM
WYDARZENIA
POLITYKA
PLOTKI
PIENIĄDZE
HOBBY
SPORT
SERIALE
ZDROWIE
RABATY
QUIZY
HOROSKOPY
Szukaj w serwisie...
Szukaj
ZAMKNIJ
REKLAMA

Wideo
Plotki
Wydarzenia
Pieniądze
Fakt Wydarzenia Proboszcz kierował samochodem, mając 2,5 promila. Dlaczego nie usłyszał zarzutów?
Proboszcz kierował samochodem, mając 2,5 promila. Dlaczego nie usłyszał zarzutów?
kas
Data utworzenia: 15 lipca 2023, 8:00.

Udostępnij
Były proboszcz parafii w Obiechowie (woj. świętokrzyskie) , który miał prowadzić samochód, mając ok. 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu, od dwóch miesięcy nie usłyszał zarzutów — informuje "Gazeta Wyborcza". Dlaczego? Powód jest zaskakujący.

Zdjęcie ilustracyjne./ Proboszcz z Obiechowa miał kierować samochód, mając 2,5 promila. Dlaczego nie dostał zarzutów?
Zdjęcie ilustracyjne./ Proboszcz z Obiechowa miał kierować samochód, mając 2,5 promila. Dlaczego nie dostał zarzutów? Foto: - / 123RF
REKLAMA

Policja została wezwana do obywatelskiego zatrzymania nietrzeźwego kierowcy w piątek, 12 maja w miejscowości Szałas.

Proboszcz z Obiechowa kierował samochodem, mając 2,5 promila
Jak informuje "Gazeta Wyborcza", chodziło o proboszcza parafii w Obiechowie — niewielkiej miejscowości, położonej niedaleko granicy województw świętokrzyskieg o i śląskiego.

– Jadący z naprzeciwka mężczyzna zauważył, że technika jazdy drugiego kierowcy wskazuje na to, że może on być pod wpływem alkoholu. Zawrócił, zatrzymał kierowcę, od którego wyczuwalna była woń alkoholu, zabrał mu kluczyki i wezwał policję – relacjonował portalowi Paweł Mara z Komendy Powiatowej Policji w Jędrzejowie.

REKLAMA

Gdy funkcjonariusze zjawili się na miejscu, okazało się, że duchowny znajduje się w takim stanie, że ma problem z dmuchnięciem w alkomat. Gdy w końcu policjantom udało się dokonać pomiaru, wyszło z niego, że Czesław K. miał 2,5 promila alkoholu we krwi.

REKLAMA

Czytaj też: Z konta parafii zniknęły pieniądze na renowację świątyni. Proboszcz przelał je na zakup bitcoinów?


Dlaczego ksiądz nie usłyszał zarzutów?
Jak ustaliła TVP ksiądz Czesław K. nie został przesłuchany ani nie usłyszał zarzutów, mimo że minęło już
dwa miesiące a postanowienie o ich przedstawieniu zostało już wydane. Dlaczego?
-Mamy problem z ustaleniem jego miejsca pobytu. Policja prowadzi czynności operacyjne w tej sprawie — odpowiada portalowi Ewa Bukowska, szefowa Prokuratury Rejonowej w Jędrzejowie.
Według policji w kieleckiej kurii diecezjalnej śledczym nie udało się uzyskać informacji o tym, gdzie przebywa Czesław K
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Ada
+2 # Ada 2023-07-16 11:42
Kasta nic nie musi i ZAWSZE jest niewinna, nawet jak zabije kogo na drodze czy ukradnie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Damian
0 # Damian 2023-07-19 20:16
Proszę o rozgłos i nagłośnienie sprawy. Znęcanie nad córką które trwa. Fauszowane protokoły z rozpraw kłamstwa sędzi molestowanie córki prokuratura umarza sledwstwo. Policjant wysoko postawiony może wszystko, pomaga matce . Córka głodzona wymysły choroby. Prowadzone śledztwo na znęcanie się nad dzieckiem przez matkę nad córką i tak przyjeżdżają mi grożą. Matka pracuje w mopsie. Wszystko umarzają. Córka mówi że boi się mamy pracownik socjalny sąsiadka matki przyjeżdża wypiera się tego. Posiadam nagrania wszystkiego
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |