Napadł na bank w Wielkich Oczach. Jeszcze musi poczekać na wyrok

Sąd Okręgowy w Przemyślu postanowił zwrócić prokuraturze do uzupełnienia akt oskarżenia w sprawie napadu na bank w Wielkich Oczach. Decyzja w tej sprawie zapadła na pierwszej rozprawie. Jak się okazuje ma to związek ze zmianą kwalifikacji prawnej zarzucanego czynu i zamiast 8 lat oskarżonemu grozi minimum 12 lat więzienia.

Prokurator odczytując akt oskarżenia zmodyfikował jego fragment. Przyjął w nim, że Lesław S. usiłował dokonać zabójstwa w związku z usiłowaniem rozboju. Oznacza to zmianę kwalifikacji prawnej zarzucanego czynu i zagrożenie wyższą karą - minimum 12 lat więzienia, a nie 8 jak było wcześniej. Stąd decyzja sądu o zwrocie aktu oskarżenia do prokuratury do uzupełnienia w ciągu 7 dni. - informuje Polskie Radio Rzeszów

14 marca 60-letni Lesław S. w masce na twarzy wtargnął do placówki bankowej w Wielkich Oczach i grożąc użyciem pistoletu zażądał wydania pieniędzy. W trakcie szamotaniny napastnik postrzelił w ramie mężczyznę, który próbował interweniować. Zatrzymano go po krótkim pościgu. W śledztwie oskarżony nie przyznał się do winy i twierdził,że nie pamięta okoliczności zdarzenia.

Źródło: Polskie Radio Rzeszów, zlubaczowa.pl

{flike}

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Najbliższe wydarzenia