W końcu postawili zadaszone przystanki obok dworca PKS!

Długo trzeba było czekać na zadaszone przystanki obok dworca PKS w Lubaczowie. Od kiedy dworzec został zamknięty, mieszkańcy na autobus oczekiwali przy drodze, na chodniku bez „dachu nad głową”. W końcu postanowiono zając się tą sprawą i szczodrze postawiono nam dwie wiaty przystankowe. Niestety, cały czas martwi fakt, że od kilku miesięcy na placu dworca PKS nie rozpoczęto żadnych prac, a za 18 miesięcy ma tam powstać supermarket.

Mieszkańcy byli oburzeni, że powiatowe miasto przez kilka najbliższych lat nie będzie miało normalnego dworca. Do głowy nikomu nie przychodziło, że przez kilka miesięcy oczekujący na autobus będą musieli moknąć i parzyć się na słońcu. Czy nikt wcześniej nie pomyślał o tym w jakich warunkach będą oczekiwać na autobus podróżni, a szczególnie uczniowie, którzy codziennie jeżdżą do lubaczowskich szkół średnich?

Jednak w końcu zainwestowano te „kosmiczne” pieniądze i postawiono dwie wiaty przystankowe. Można by rzec W KOŃCU!

Zastanawiające jednak jest to, że prace na dworcu stoją. Przypomnijmy, że Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Jarosławiu dworzec sprzedało firmie Krokus z Poznania. Ma tam powstać supermarket Intermarche. Czas nieubłagalnie płynie, a inwestor miał 24 miesiące na WYBURZENIE dworca oraz zbudowanie na jego miejscu pawilonu handlowego. Dodajmy, że 6 miesięcy już minęło, tak więc market terminowo miałby powstać za około półtorej roku. Czy to jest możliwe? Miejmy nadzieje, że tak bo oprócz Intermarche ma powstać także nowy dworzec PKS wraz dwoma stanowiskami postojowymi dla autobusów oraz dwoma wyjazdowymi.

Działka na której ma powstać market wraz z parkingiem ma około 1,5 hektara powierzchni. Sam pawilon handlowy ma mieć prawie 2000 metrów kwadratowych. Obok supermarketu ma powstać parking na 80 pojazdów.

Tymczasem dziękujemy za te "przystanki" i wierzymy, że tym razem liczył się głos mieszkańców, a nie widmo zbliżających się wyborów.

DSC_0573-006.JPGDSC_0575-003.JPGDSC_0576-004.JPGDSC_0579-007.JPGDSC_0580-005.JPGDSC_0581-008.JPG

{flike}

Komentarze   

obserwator
+16 # obserwator 2014-09-25 09:56
śmiechu warte są te przystanki ... jak będzie wiało i padało to i tak przed niczym nie uchroni to podróżnych, a po za tym ile osób się tam zmieści ? 10?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Dymitr
+14 # Dymitr 2014-09-25 10:05
rzeczywiście "duże i osłonięte" przystanki na pewno poprawią podróżnym komfort oczekiwania na autobus. :D Ale BEKA!!!! HAHAHAHAHAHAHA
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
oko
+13 # oko 2014-09-25 10:06
to są przystanki w mieście powiatowym , moim zdaniem wszystkie bilety z Lubaczowa powinny być conajmnie o 50 % tańsze, ciekawe co zrobi PKS Jarosław w tej sytuacji. A dyrektorzy szkół średnich powinni coś w tej sprawie zrobić.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
MXMR
+6 # MXMR 2014-09-25 19:31
Z cenami to się rzeczywiście zgodzę. Ceny kosmiczne, ale nikt nie zważa na to że jest jeden autobus z Cewkowa o 7:09, który bierze młodzież do szkoły średniej z całego "Trójmiasta", tj. z Cewkowa, Dzikowa, Moszczanicy. Nikt nie popatrzył na to, że w tym autobusie z samego rana nieraz brakuje nawet miejsc stojących, o siedzących nie wspominając. Już nawet wielkie korporacje o statusie międzynarodowym mają lepsze podejście do każdego klienta ;) .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
JONNY
+8 # JONNY 2014-09-25 10:24
WSTYD TE PRZYSTANKI PRZED NICZYM NAS NIE OCHRONIĄ BO NIE SPEŁNIAJĄ ŻADNYCH NORM. W KAŻDEJ MAŁEJ MIEJSCOWOŚCI STOJĄ O WIELE LEPSZE. ZAPRASZAM BUDOWNICZYCH TEGO CZEGOŚ DO BASZNI DOLNEJ W GMINIE LUBACZÓW NIECH SOBIE OBEJRZĄ JAKIE MINIMUM POWINNY SPEŁNIAĆ TEGO TYPU KONSTRUKCJE.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
zzzxzxz
+13 # zzzxzxz 2014-09-25 10:52
no te zadaszenia są na miarę miasta które wydaje/ marnotrawi po kilka mln na
(niepotrzebne) nowe targowisko czy lądowisko dla helikopterów na rynku.....
- dziękujemy pani burmistrz i reszcie świty....
a w połowie listopada jeszcze raz podziękujemy
:)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
ricky
+11 # ricky 2014-09-25 11:16
te przystanki to smiech na sali. Tyle w temacie. W listopadzie podziekujemy
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
pasażer
+12 # pasażer 2014-09-25 12:16
skoro było tyle szumu medialnego, że brak jest wiaty , to postawili taką by zadrwić z mieszkańców a właściwie z pasażerów. Jedyną reakcją może być tylko jazda każdą inna linia tylko nie tą co przystanek postawiła.
A może to nie kiełbasa a pasztet wyborczy?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
takie tam
+3 # takie tam 2014-09-25 16:16
jakoś prywaciarz nie ma żadnego przystanku tylko podchodzi na te zatoczki patrząc dookoła czy nikt nie patrzy i to niezdecydowanym krokiem i woła ludzi do siebie i to nikomu nie przeszkadza że tam nie ma zadaszenia tylko zgnita ławka stoi..
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
oko
+9 # oko 2014-09-25 13:16
w maju na oczekujących podróżnych padał deszcz, zgłoszono problem, no więc postawiono wiaty od deszczu, tylko nikt nie pomyślał,ze mamy cztery pory roku, przypominam teraz jest jesień i jest chłodno, a później nadejdzie zima z trzaskającym mrozem! co wtedy?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
nicko
+8 # nicko 2014-09-25 13:17
To jest jawna kpina z mieszkańców POWIATU!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
mam pomysł
+7 # mam pomysł 2014-09-25 13:25
dyrektorzy szkół średnich powinni zorganizować prywatny transport , po co uczniowie mają chodzić do tych żałosnych budek, taki szmat drogi.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
elo
+7 # elo 2014-09-25 13:32
no to rozwój w naszym powiecie na miarę wielkości wiat przystankowych dla pasażerów, wizytówka na miarę trzeciego świata.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
oko
+10 # oko 2014-09-25 13:33
w końcu pokazali na co ich stać!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Dam
+8 # Dam 2014-09-25 15:33
Hahahahaha,jebł em jak zobaczyłem te przystanki.
Żeby miasto które marnotrawi miliony złotych rocznie na "inwestycje" nie mogło się wysilić żeby postawić jakiś normalną wiatę z blachy?
Przecież koszt takiej wiaty jak na zdjęciu to jakieś 400zł.
Reasumując 400x2=800 więc pytam się: To jakiś żart?
Przecież takie miasto jak Lubaczów spokojnie stać na wydane 10000zł na zrobienie porządnych przystanków dla mieszkańców powiatu Lubaczowskiego.
Ale oczywiście lepiej stawiać kolejne pomniki jakiegoś Lubacza
LOL
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
takie tam
-4 # takie tam 2014-09-25 16:12
koszt jednego 400 ? to kup za to materiał znawco. nie mówiąc już o materiale bo został podarowany, ale dolicz robociznę, drut spawalniczy, farby, cementu oraz gaz to migowatu tj. spawarki bo nie wiem czy wiesz co to migomat w takiej sytuacji. , koszt projektu bliski 1 tyś zł, oraz sama robociznę, podliczając "bez materiału tj blachy i tego z czego powstała konstrukcja to koszt ok 1500 zł jak nie wiecej. a wiec 1500 x2 3 tyś a nie 800 zł. za 800 zł to nawet spawacz by tego nie robił własnym sprzętem..
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
oj ten lubaczów
+7 # oj ten lubaczów 2014-09-25 17:50
Materiał na ten przystanki został pozyskany ze złomowiska :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
x
+5 # x 2014-09-26 07:41
podejmę się zrobić charytatywnie , a nawet z drutem ,farbą i co tam nie wyliczasz łącznie z jakimś zyskiem to koszt jakieś 800 zł a ty jak stary urzędas ,,koszt projektu'' chciałbym to zobaczyć ,a przy okazji jak parżnie zarobić ktoś chce na sztuce 2000 więcej to koszt postawienia wynosi już 2800 zapomniałeś jeszcze dodać ,,zagospodarowa nie przeszczenne'' .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Jonny
+2 # Jonny 2014-09-26 13:00
dobrze, że na Lubacza była kasa
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
takie tam
+5 # takie tam 2014-09-25 16:06
Przystanki powstały dzięki pani Burmistrz a mianowicie te owe zadaszenia powstały ze starych przystanków a mianowicie ( "zaprzekop" tj. obok tesco oraz na drodze koło szpitala) , te stare przestanki zostały podarowane PKS-owi przez urząd miasta , PKS zaś z tych przystanków miał zrobić zadaszenia po obu stronach na zatoczkach na swój koszt i na własna rękę, miasto do tego się nie przyczyniło miało do daleko w d.. dało po prostu stary złom i zgnite deski a w zamian oczekiwało przystanku na miarę XXI w. a nowe przystanki typu Unii Lubelskiej są może o 30% droższe od kosztów zrobienia tych które powstały tj. (czas,praca wykonania, materiały, oraz projekt który kosztował ok 1000 zł słownie tysiąc..
) wiec podziękowania dla władz lubaczowa ale może po wyborach się coś zmieni :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
beata
+6 # beata 2014-09-25 17:05
tragedia....
miasto powiatowe bez stacji PKSu... żart jakis
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Mohort
+9 # Mohort 2014-09-25 17:35
Wybory w tym mieście nic nie zmienią. Jaki będzie wybór, jak widzę listę kandydatów to śmiech mnie ogarnia...zamie nimy siekierkę na kijek. Lubaczów to przykład samorządowej patologi, młodzi głosują nogami.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
zzzxzxz
+4 # zzzxzxz 2014-09-25 17:36
Proponuje pani burmistrz postawić zamiast tych wiat parasolski :D :D które były w planach na rynku
z jakimiś logami browarów :D :D i jeszcze coś wpadnie do miasta
na utrzymanie nowego targowiska i tej budy na rynku czekającej na kolejne "imprezki".....
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
zzzxzxz
+6 # zzzxzxz 2014-09-25 17:40
albo jeszcze lepszy pomysł tą budę z rynku przenieść
do tej zatoczki przystankowej.. .
- w dzień będzie przystanek a w wieczory dyskoteka
(ja to mam pomysły :P)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
widz
+4 # widz 2014-09-25 19:03
a kto dał pozwolenie PKS-owi na zatrzymywanie się autobusów w tym miejscu ? czy to nie jest droga powiatowa ? to starosty wina jest i on te przystanki powinien stawiać
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Lubax
+7 # Lubax 2014-09-25 22:46
przystanków nie będzie kasa poszła na pomnik lubacza i do kieszeni :D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Krzysztof
+7 # Krzysztof 2014-09-26 09:58
Brakuje tabliczki DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW UNII EUROPEJSKIEJ !!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
uczen
+7 # uczen 2014-09-26 11:06
wiatrem podszyte
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Dorota
+7 # Dorota 2014-09-26 15:43
Hahahaha to jest wstyd i tyle. ile osób się tam zmieści 5 ? a ile zazwyczaj czeka.. Dach jest ale ścian bocznych brak to jaki to sens był stawiania tego skoro i tak w czasie deszczu to za przeproszeniem gówno da. Obwodnice Lubaczowa chcą robić a nawet pieniędzy na przystanki godne nie ma . hahah...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
anana
+8 # anana 2014-09-26 20:16
skurwysyssnswo szkoda mówić
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Borsuk
+5 # Borsuk 2014-09-27 10:34
Kur*a, to jakiś żart? Kpina z ludzi i kolejny niewypał Pani burmistrz! Wszystko czego się Pani dotknie zmienia się w łajno!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |