Lubaczowska A klasa nie śpi. W niedziele kolejna kolejka

Jak co tydzień, w najbliższą niedziele na boiska wybiegną piłkarze występujący w lubaczowskiej A klasie, by walczyć o kolejne ligowe punkty. Niestety tym razem terminarz poskąpił nam hitów z udziałem drużyn zajmujących czołowe miejsca w tabeli. Jednak kilka spotkań zapowiada się ciekawie, a ich rozstrzygnięcia nie będą bez znaczenia w kontekście układu tabeli.

Ciekawe spotkanie powinni obejrzeć kibice w Cieszanowie, gdzie przyjedzie drużyna z Horyńca. Juwenia oraz Zdrój-Horyniec, a więc dwie drużyny, które w ostatnich tygodniach zaczęły regularnie punktować i przy tym sprawiać niespodzianki, zmierzą się ze sobą. Gospodarze tego meczu są niepokonani od 15 kolejki, kiedy to ulegli u siebie drużynie Czarnych Oleszyce. Od tamtej pory 3 mecze wygrali oraz dwukrotnie remisowali. Horyniec z kolei w 4 ostatnich meczach, trzykrotnie wychodził zwycięsko. Obie ekipy prezentują w ostatnim czasie podobny, dobry futbol oraz zajmują sąsiednie miejsca w ligowej stawce. Także zapowiada się całkiem przyjemne dla oka widowisko na cieszanowskim stadionie.

Zmazać plamę po ostatniej porażce chcą piłkarze z Oleszyc. Czarni o ostatnim meczu ze Startem chcą chyba jak najszybciej zapomnieć. Gra zupełnie im się nie kleiła, piłkarze się gubili, byli wolni, mnożyły się niedokładności. Dopiero trzeci gol przyjezdnych obudził gospodarzy, który zaczęli grać dobry futbol, zdążyli nawet strzelić bramkę, lecz na więcej brakło już czasu. Kolejnym zmartwieniem może być uraz Przemysława Pytla, którego najprawdopodobniej zabraknie w niedziele i nie wiadomo kiedy będzie gotowy do gry.  Oleszycom jednak w tym spotkaniu o punkty łatwo nie będzie, ponieważ przyjeżdża do nich nieobliczalna ostatnio drużyna Unii Łukawiec. Unia w ostatnich meczach, poprawiła swoją gre. Potrafili wygrać ze Zrywem Młodów oraz zremisować ze Startem Lisie Jamy, w meczu  w którym prowadzili już 3:1. Te mecze potwierdzają, ze Unia potrafi punktować ze znacznie mocniejszymi rywalami, także piłkarze z Oleszyc muszą wyjść na boisko skoncentrowani jeżeli nie chcą, żeby na ich głowie po raz kolejny wylądował kubeł zimnej wody.

Żyjący jeszcze zwycięstwem w derbach piłkarze Zalewu Stary Lubliniec, mogą w niedziele równie szybko zostać  sprowadzeni na ziemię i to w sposób brutalny. Zalew swój najbliższy mecz rozegra „w paszczy lwa”, a dokładniej mówiąc, zagra z liderem -  Gwiazdą Wielkie Oczy na jej stadionie, a Gwiazda u siebie przegrała tylko raz.

Na Ursus Arenie dojdzie do starcia drużyn, które ostatnich tygodni nie mogą zaliczyć do udanych. Dachnów zmierzy się ze Zrywem Młodów. Obie drużyny nie dają ostatnio zbyt wielu powodów do radości swoim kibicom, w trzech ostatnich kolejkach Zryw oraz Ursus wygrały tylko raz, dwukrotnie doznali porażki. W gorszej sytuacji jednak obecnie znajdują się gospodarze najbliższego meczu. Ursus, który dobrze rozpoczął rundę wiosenną i wydawać się mogło, że szybko uciekną spod „topora” ostatnich miejsc walczących o  utrzymanie. Jednak ostatnie mecze pokazują zupełnie co innego, a piłkarze z Dachnowa muszą zacząć punktować, bo rywale z góry uciekają, a z dołu Zalew zbliża się nieuchronnie. Zryw Młodów, który podobnie jak Dachnów dobrze wszedł w rundę wiosenną, ostatnio zawodzi na całej linii. Początkowe nadzieje o zajęciu drugiego, czy nawet pierwszego miejsca na koniec sezonu trzeba porzucić i skupić się na walce o trzecie miejsce z Oleszycami,  Lisimi Jamami oraz Wólką Krowicką. Także będzie to dobry mecz na przełamanie jednej z tych drużyn.

Punkty zacząć zdobywać muszą piłkarze Victorii Stary Dzików, którzy ostatnio też zawodzą. Zaledwie 1 punkt zdobyty w 5 rozegranych meczach, nie jest to delikatnie mówiąc wybitne osiągniecie. Victoria, która na początku rundy wiosennej zajmowała dość bezpieczną pozycję, nie zagrażające spadkiem, po ostatnich kolejkach znalazła się tuż nad przepaścią. Jednak i w tym meczu jakakolwiek zdobycz punktowa może okazać się nieosiągalna, ponieważ piłkarze Victorii udadzą się na trudny teren do Wólki Krowickiej.

Poczuć smak zwycięstwa zapewne będą chciały drużyny Huraganu Baszni Dolnej oraz Błękitnych Futory.  Obie ekipy ostatnie zwycięstwo zanotowały w kolejce nr. 17. Kolejne punkty udało się zdobyć przed tygodniem w bezpośrednim pojedynku (remis 2:2). Jednak i w tej kolejce może być trudno o jakiekolwiek punkty. Futory pojadą do Antoników, by zmierzyć się z rozpędzonym Startem Lisie Jamy, a Huragan u siebie podejmie wicelidera – Granicznych Krowicę.

Wszystkie mecze XXI kolejki w lubaczowskiej A klasie.

 

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


UWAGA!

Od 18 marca 2022 roku publikacja komentarzy na portalu ZLUBACZOWA.PL jest możliwa tylko po uprzednim zarejestrowaniu konta. 

KLIKNIJ TUTAJ, ABY ZAREJESTROWAĆ KONTO

Masz już konto? Zaloguj się

Regulamin forum znajduje się pod tym linkiem, natomiast polityka prywatności tutaj. Rejestrując konto akceptujesz zasady.

WYNIKI

niedziela, 19 czerwiec 2022
Victoria Stary Dzików 0 : 1 Zryw Młodów
Czerwoni Cewków 6 : 1 Graniczni Krowica
Roz. Ruda Różaniecka 4 : 4 LKS Korzenica
sobota, 18 czerwiec 2022
Gwiazda Wielkie Oczy 0 : 4 Zdrój Horyniec
Rolnik Wólka Krowicka 2 : 5 Czarni Oleszyce
Zalew Stary Lubliniec 0 : 1 Juwenia Cieszanów
Orkan Zapałów 3 : 3 Błękitni Futory

TABELA

Zespół M Pkt Z
1. Zdrój Horyniec 26 65 21
2. Błękitni Futory 26 52 15
3. Graniczni Krowica 26 48 15
4. Zryw Młodów 26 46 14
5. Czerwoni Cewków 26 46 13
6. Gwiazda Wielkie Oczy 26 44 14
7. Zalew Stary Lubliniec 26 39 12
8. Orkan Zapałów 26 36 11
9. Czarni Oleszyce 26 33 10
10. Rolnik Wólka Krowicka 26 30 8
11. LKS Korzenica 26 25 6
12. Juwenia Cieszanów 26 24 7
13. Victoria Stary Dzików 26 22 6
14. Roz. Ruda Różaniecka 26 8 2

NAJBLIŻSZE MECZE

Ostatnio dodane

Sprawdź wyniki, tabele oraz informacje!