IV liga. Zwycięstwo ze Stalą II Rzeszów. Pogoń-Sokół Lubaczów nadal liderem!

MKS Pogoń-Sokół Lubaczów w dobrym stylu pokonał rezerwy Stali Rzeszów. Dzięki temu zwycięstwu, drużyna z Lubaczowa w dalszym ciągu znajduje się na pierwszym miejscu, z takim samym dorobkiem punktowym jak Cosmos Nowotaniec.

Spotkanie lepiej rozpoczęło się dla drugiej drużyny Stali Rzeszów, która mimo kilku dogodnych okazji Lubaczowskiego MKS-u, wyszła na prowadzenie w 36 minucie po trafieniu Arsena Hrosu. Niebiesko-biało-niebiescy walczyli ambitnie i doprowadzili do remisu jeszcze przed przerwą. Bramkę wyrównująca w 42' zdobył Mateusz Gul. Druga część gry to już lepsza skuteczność drużyny z Lubaczowa, czego efektem było wyjście na prowadzenie w 57' za sprawą trafienia Szymona Dziadosza. Wynik meczu ustalił w 88 minucie Dziadosz wpisując się po raz drugi na listę strzelców tego dnia.

sobota, 15 czerwiec 2024
Pogoń-Sokół Lubaczów 6 : 1 Legion Pilzno
17:00

36' [0:1] Arsen Hrosu
42' [1:1] Mateusz Gul (as. Sebastian Fedan)
57' [2:1] Szymon Dziadosz (as. Bartłomiej Gliniak)
88' [3:1] Szymon Dziadosz (as. Kacper Rop)

Wyjściowa jedenastka: Tomasz Siryk (BR), Mateusz Gul, Sebastian Duda, Krystian Basznianin (zmiana w 57'), Kamil Rębisz, Paweł Hass (82'), Vladyslav Roslyakov, Kacper Rop (90'), Bartłomiej Gliniak (68'), Sebastian Fedan (K), Jakub Lorenc (46')

Ławka rezerwowych: Kacper Ważny, Radosław Hojdak (82'), Michał Sitek, Paweł Hawrylak, Szymon Dziadosz (57'), Maciej Grabowski (46'), Jakub Szczybyło (90'), Kamil Matofij (68'), Mikołaj Młodowiec

W tej chwili MKS Pogoń-Sokół Lubaczów zajmuje 1. miejsce w IV lidze. Nasza drużyna ma tyle samo punktów co Cosmos Nowotaniec, ale w bezpośrednim pojedynku to Pogoń-Sokół Lubaczów ma lepszy bilans, bo wcześniej wygrał z Nowotańcem.

W następnej kolejce Pogoń-Sokół zagra na wyjeździe z Legionem PilznoMecz odbędzie się 18 listopada o godz. 13:00 (sobota)