Pewne zwycięstwo w Ropczycach. Pogoń-Sokół Lubaczów liderem IV ligi!

Dzięki wyjazdowemu zwycięstwu w Ropczycach, MKS Pogoń-Sokół Lubaczów awansował na pierwsze miejsce w IV lidze!

Pierwsza połowa spotkania w Ropczycach to bardzo zamknięta rywalizacja. Typowe piłkarskie szachy, badanie możliwości przeciwnika oraz wyczekiwanie na to kto pierwszy otworzy wynik meczu. Lubaczowski MKS wziął sprawy w swoje ręce i tuż przed przerwą objął prowadzenie. Na listę strzelców wpisał się w 43' Krystian Basznianin.

W drugiej połowie mecz się otworzył, a MKS Pogoń-Sokół Lubaczów podwyższył prowadzanie w 48 minucie - bramkę zdobył kapitan Sebastian Fedan. Drużyna z z Lubaczowa wraz upływem czasu przejmowała coraz większą przewagę w grze. Efektem tego były kolejne trafienia - w 79 minucie Paweł Hass wykorzystał rzut karny oraz w 90 minucie wynik tego meczu ustalił Kacper Rop.

sobota, 18 listopad 2023
Legion Pilzno 3 : 1 Pogoń-Sokół Lubaczów
13:00 | Pilzno

43' Krystian Basznianin (as. Vladyslav Roslyakov)
48' Sebastian Fedan (as. Krystian Basznianin)
79' Paweł Hass (rzut karny)
90' Kacper Rop

Wyjściowa jedenastka: Tomasz Siryk – Mateusz Gul, Sebastian Duda, Krystian Basznianin, Kamil Rębisz, Szymon Dziadosz, Paweł Hass, Vladyslav Roslyakov, Bartłomiej Gliniak, Sebastian Fedan, Jakub Lorenc.
Trener: Konrad Wójtowicz

W tej chwili MKS Pogoń-Sokół Lubaczów zajmuje 1. miejsce w IV lidze. Nasza drużyna ma tyle samo punktów co Cosmos Nowotaniec, ale w bezpośrednim pojedynku to Pogoń-Sokół Lubaczów ma lepszy bilans, bo wcześniej wygrał z Nowotańcem.

W następnej kolejce Pogoń-Sokół zagra u siebie z Stalą II Rzeszów. Mecz odbędzie się 11 listopada o godz. 13:00 (sobota)