LKS "Zryw Młodów" obchodził jubileusz 45-lecia [ZDJĘCIA]

fot. Gmina Lubaczówfot. Gmina Lubaczów

Ludowy Klub Sportowy w Młodowie istnieje już 45 lat. Swój Jubileusz obchodził w minioną sobotę 22 czerwca. Była to wyjątkowa okazja do świętowania, podsumowań i przybliżenia historii, a także osiągnięć klubu, który od prawie pół wieku stanowi ważny element życia społecznego i sportowego lokalnej społeczności oraz Gminy Lubaczów.

Obchody rozpoczęły się mszą świętą dziękczynną w intencji sportowców, którą odprawił ks. Sławomir Szewczak – Proboszcz Parafii w Młodowie.  Dalsza część uroczystości odbyła się na stadionie sportowym, gdzie zgromadzili się zarówno obecni, jak i byli członkowie klubu, działacze, sympatycy sportu, zaproszeni goście oraz mieszkańcy Młodowa i Karolówki.  Jubileusz poprowadzili Marta Tabaczek – Dyrektor GOK oraz Prezes klubu Tomasz Hawrylak, który w swoim wystąpieniu  przypomniał historię LKS „ZRYW” oraz podkreślając znaczenie sportu w integracji lokalnej społeczności.

Podczas uroczystości byłym i obecnym zawodnikom oraz  działaczom wręczono  odznaczenia nadane przez Podkarpacki Związek Piłki Nożnej, a otrzymali je:

ODZNAKĘ DIAMENTOWĄ – Pan Feliks Mazurek,

ODZNAKĘ SREBRNĄ – Ryszard Jabłoński, Wiesław Mamczura, Dariusz Stec, Krzysztof Suchy, Krzysztof Szczybyło, Stanisław Weselak, Tomasz Weselak, Bogusław Antonik,

ODZNAKĘ BRĄZOWĄ – Adrian Antonik, Krzysztof Gruszczyk, Paweł Hakało, Tomasz Hawrylak, Artur Nazarczuk, Kamil Szmagara, Damian Szmul, Wojciech Woszczak, Piotr Zaremba.

Zarząd Klubu LKS przygotował także podziękowania oraz  okolicznościowe koszulki dla najbardziej zasłużonych zawodników, działaczy oraz osób zaangażowanych w rozwój Klubu. Taką koszulkę otrzymał m.in.  Ks. Sławomir Szewczak, Wiesław Kapel – Wójt Gminy Lubaczów oraz Józef Ozimek-Wiceprezes PZPN. Pamiątkowe dyplomy otrzymali także trenerzy i prezesi klubu, którzy przez długie lata pracowali na rzecz sportowej wspólnoty. Na scenie nie zabrakło także akcentu życzeń i gratulacji od zaproszonych gości i sympatyków. Na ręce Zarządu Klubu przekazano listy gratulacyjne oraz  prezenty od Poseł Teresy Pamuły, Wójta Gminy Lubaczów, Prezesa PZPN, Przewodniczącej Rady Powiatu, Kół Gospodyń Wiejskich z Karolówki i Młodowa oraz przyjaciół z LKS-ów Gminnych.  Klub otrzymał także komplet nowych strojów sportowych, które ufundowali Radni Paulina Huk i Robert Hawrylak.  Dla sportowej braci Zespół Szkolno-Przedszkolnego w Młodowie przygotował część artystyczną, która była dopełnieniem życzeń i gratulacji.

Ważnym punktem obchodów Jubileuszu był turniej piłkarski drużyn OLDBOY, w którym wzięli udział sportowcy z sąsiednich miejscowości. Rozgrywki odbywały się w przyjaznej, sportowej atmosferze, a licznie zgromadzona publiczność dopingowała zawodników.

Równolegle z rozgrywkami piłkarskimi na stadionie odbywał się PIKNIK RODZINNY, podczas którego można było skosztować lokalnych specjałów przygotowanych przez Klub Seniora oraz  Koła Gospodyń Wiejskich z Młodowa i Karolówki oraz skosztować smakołyków z grilla.  Dla dzieci przygotowano liczne atrakcje, takie jak stoisko z goframi, dmuchane zjeżdżalnie, ściankę wspinaczkową, pokaz wozu bojowego OSP oraz malowanie twarzy, a także  gry i zabawy sportowe.

Jubileusz 45-lecia LKS „ZRYW” był  dniem pełnym wspomnień, sportowych emocji  oraz integracji. Wszyscy zgromadzeni wyrazili nadzieję, że „ZRYW” Młodów  będzie się rozwijał i przynosił radość sportowymi sukcesami kolejnym pokoleniom.

Zdjęcia: Gmina Lubaczów

Źródło: gminalubaczow.pl

 

Komentarze   

Mieszkaniec 23 llr
-6 # Mieszkaniec 23 llr 2024-06-27 14:28
Gratulacje LKS Zryw ! Fajna zabawa była tylko jakiemus debilowi to przeszkadzalo i musial przetwac. Cymbal idiota i cham
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Mieszkaniec 23 llr
-6 # Mieszkaniec 23 llr 2024-06-27 14:29
* przerwać
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
tomek kr
-8 # tomek kr 2024-06-27 22:08
jakis debil z pisu??...któryc h akurat duzo było....
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Spoko jest
-7 # Spoko jest 2024-06-28 07:18
Wszystko niby w porządku bo panowie schludnie a Wójt elegancko (wysoka pensja) ubrani ale widać i starszą panią w białych spodniach i koszulą niechlujnie założoną czy to wepchniętą w połowie ( może to brzuch spowodował).
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Jacek
+14 # Jacek 2024-06-28 09:49
Największe sukcesy Zryw odnosił na początku lat 80 ubiegłego wieku gdy prezesem był Sp. Józef Hakalo. Młodów wówczas grał w a- klasie która jest odpowiednikiem dzisiejszej klasy okregowej.( były prowadzone rozgrywki od C-klasy).Zapomn iała dzisiejsza młodzież o tym człowieku i wielu innych: Sp. Zbigniewie Antonik, Sp. Zbigniewie Polczak, Sp. Marianie Tabaczek podczas przyznawania orderów.
Zapomniała młodzież o Marianie Polczak, Antonim Tabaczek, Henryku Swistowicz, Henryku, Antosz i wielu innych którzy budowali ten klub.Ciezko zrozumieć dlaczego tak marginalnie potraktowano tamte czasy wyróżniając tylko jedna osobistość z tamtych lat.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Jacek
+10 # Jacek 2024-06-28 12:52
Muszę jeszcze dodać,że również marginalnie potraktowano tych , którzy mieli swój wkład w budowę stadionu. Zastanawiam się dlaczego tak źle potraktowali tych ludzi?.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Pozostałe sportowe wieści

Ostatnio dodane

Wybory samorządowe 2024

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

ZDJĘCIA

OSTATNIO NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.