Oldboje z Horyńca najlepsi na turnieju w Lubaczowie [ZDJĘCIA]

fot. K. Świętojański, UM w Lubaczowiefot. K. Świętojański, UM w Lubaczowie

Drużyna oldbojów z Horyńca Zdroju triumfowała w Halowym Turnieju Piłki Nożnej "OLD BOYS" o Puchar Burmistrza Miasta Lubaczowa, który w sobotę 4 marca już po raz szósty odbył się w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Tegoroczna edycja miała międzynarodowy charakter, bowiem w piłkarskich zmaganiach uczestniczył zespół oldbojów z Nowojaworowska na Ukrainie. Dodatkowo w sobotniej zabawie wzięła udział reprezentacja księży z Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej, w której składzie znaleźli się niedawni Wicemistrzowie Europy. Tegoroczny turniej był wyjątkowy z jeszcze jednego powodu. Podczas sobotnich meczów zbierano pieniądze na leczenie i rehabilitacje dla małego Huberta, który wraz z mamą osobiście kibicował zawodnikom. Hojność uczestników turnieju była wielka, bowiem zebrano kwotę 2811 złotych!

Zmagania ośmiu ekip oldbojów +35 w hali przy ulicy Kopernika 22 rozpoczęły się przed południem. Gospodarze turnieju, czyli lubaczowski Traper, wystawił dwa składy, a do rywalizacji oprócz nich zgłosiły się zespoły: POLAK TEAM Lubaczów, OLDBOYE Laszki, ROZTOCZE Nowojaworowsk (Ukraina), RWKS SPARTA Biłgoraj, OLDBOYE Horyniec-Zdrój oraz KSIĘŻA Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej.

Drużyny podzielono na dwie grupy, z których awans do półfinału wywalczyły po dwie najlepsze ekipy z każdej z grup. Po meczach fazy grupowej niepokonane były teamy Trapera I oraz Księży, do których dołączyły zespoły z Nowojaworowska i Horyńca-Zdroju. W pierwszym półfinale, w którym naprzeciw siebie stanęły zespoły Trapera i oldboje z Horyńca-Zdroju, o awansie musiały zdecydować rzuty karne, bowiem po regulaminowym czasie gry był remis 1-1. Stanisław Kłos w drugiej serii obronił karnego i to zdecydowało, że do finału awansowała jego team. W drugim półfinale po równie wyrównanym meczu obfitującym w sporo goli reprezentacja księży pokonała oldbojów z Ukrainy 5-3.

Po czterech godzinach zmagań rozpoczął się mały finał, czyli mecz o trzecie miejsce. Zwycięzcą tego pojedynku okazał się dość niespodziewanie zespół oldbojów ukraińskiego Nowojaworowska, który pokonał pierwszy zespół Trapera 3-1. Podkreślić należy, że średnia wieku zawodników z Ukrainy wynosiła ponad sześćdziesiąt lat!

W wielkim finale tegorocznej edycji turnieju oldbojów o puchar Burmistrza Lubaczowa stanęły ekipy, które zagrały z sobą już kilka godzin wcześniej w meczu grupowym. Wtedy duchowni z naszej Diecezji pokonali zespół z Horyńca-Zdroju 3-2, ale finał wyglądał już zupełnie inaczej. Na pewno nie bez znaczenia była liczebność obu ekip i możliwość zmian w składzie. Zmęczenie i brak rezerwowych miał kluczowe znaczenie dla przegranej zespołu Księży, a końcowego triumfu w tegorocznej rywalizacji Oldbojów Horyńca Zdroju.

Organizatorzy dodatkowo przyznali wyróżnienia indywidualne. Statuetkę dla MVP turnieju otrzymał Yuriy Triska (Roztocze), a najlepszym bramkarzem wybrano księdza Adama Malinowskiego, pracującego na co dzień w Parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Tomaszowie Lubelskim. Pamiątkowe puchary, statuetki i dyplomy wręczali: Krzysztof Szpyt – Burmistrz Lubaczowa oraz z ramienia organizatorów Jerzy Siryk.

Zawody sędziowała dwójka arbitrów reprezentująca Okręgowe Kolegium Sędziów w Jarosławiu: Dariusz Michalec i Rafał Dubiel.

 

TABELA KOŃCOWA:

1. OLDBOYE Horyniec-Zdrój
2. KSIĘŻA Diecezji Zam.-Lub.
3. ROZTOCZE Nowojaworowsk (UA)
4. TRAPER I Lubaczów
5. RWKS SPARTA Biłgoraj
6. POLAK TEAM Lubaczów
7. OLDBOYE LASZKI
8. TRAPER II Lubaczów

SPARTA: Paweł Lis, Michał Mizak, Paweł Lis, Jarosław Kulanica, Adam Hasiak, Andrzej Siembieda, Marek Kowalik.
LASZKI: Mariusz Adamów, Artur Woś, Stanisław Popik, Daniel Czerwiński, Krzysztof Mirny, Grzegorz Mirny, Robert Czerwiński, Wiesław Czerwiński, Witold Ćwik, Grzegorz Bawoł, Wiesław Paszula, Paweł Kuta, Witold Mierzwa.
POLAK TEAM: Robert Polak, Stanisław Konopka, Antoni Nieckarz, Grzegorz Pachla, Zbigniew Kędzior, Marek Dyś, Michał Polak, Zbigniew Pytel, Jan Wójciak, Ryszard Szczudło.
HORYNIEC-ZDRÓJ: Stanisław Kłos, Rafał Urban, Paweł Dydyk, Krzysztof Kazik, Rafał Maciuła, Tomasz Maksymiec, Marcin Saramaga.
KSIĘŻA: ks. Adam Malinowski, ks. Artur Łakomy, ks. Radosław Sokołowski, ks. Marek Mazurek, ks. Maciej Lewandowski, ks. Paweł Derylak.
ROZTOCZE: Andriy Kovaluk, Igor Flus, Yuriy Triska, Yuriy Demczuk, Andy Yriychuk, Myron Tsikalo, Mihailo Rolko, Taras Chornenki, Semen Triska.
TRAPER I: Tomasz Gacek, Adam Radwan, Paweł Horodło, Maciej Kida, Kamil Polczak, Marek Antonik, Tomasz Folusiewicz, Dawid Szczepanik.
TRAPER II: Artur Meder, Krzysztof Otulak, Mariusz Kubiszyn, Przemysław Kostek, Kamil Maciuła, Łukasz Malinowski, Sławomir Rozmus, Tomasz Grudowski.

Zdjęcia: K. Świętojański, UM w Lubaczowie.

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Pozostałe sportowe wieści

Ostatnio dodane

Wybory samorządowe 2024

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

ZDJĘCIA

OSTATNIO NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.