LKS Huragan Basznia Dolna świętował 55-lecie działalności [ZDJĘCIA]

fot. Henryk Wacnikfot. Henryk Wacnik

W sobotę, 30 września, w Kresowej Osadzie w Baszni Dolnej odbyła się uroczystość z okazji Jubileuszu 55-lecia istnienia klubu sportowego LKS „HURAGAN” Basznia Dolna. W wydarzeniu uczestniczyli zaproszeni goście, przedstawiciele władz samorządowych oraz Polskiego Związku Piłki Nożnej, a także byli i obecni piłkarze oraz działacze klubu.

Obchody rozpoczęły się mszą świętą odprawioną, w intencji całego Klubu i jego zawodników, w kościele parafialnym w Baszni Dolnej.

Następnie w Kresowej Osadzie życzenia i gratulacje z okazji Jubileuszu złożyli Teresa Pamuła – Poseł na Sejm RP, Zenon Swatek – Starosta Lubaczowski, Wiesław Kapel – Wójt Gminy Lubaczów,  Józef Ozimek – Prezes Podokręgu Jarosław Polskiego Związku Piłki Nożnej, właściciel firmy MAAW Sport Wojciech Kiszka oraz Prezesi LKS-ów z terenu Gminy Lubaczów.

Uroczystości poprowadził Pan Mikołaj Mach były zawodnik „Huraganu”, trener, emerytowany nauczyciel i wychowawca młodzieży, który przybliżył zebranym gościom sylwetki pierwszych zawodników Klubu oraz jego historię.

Tak ważny Jubileusz był również okazją do wyróżnienia i wręczenia złotych, srebrnych i brązowych odznak, a także pamiątkowych grawertonów wszystkim osobom szczególnie zaangażowanym w rozwój i funkcjonowanie LKS-u.

LKS "HURAGAN" Basznia Dolna to nie tylko klub sportowy, ale również integralna część lokalnej społeczności. 55 lat istnienia to czas pełen wyzwań i sukcesów, ale przede wszystkim to historia oddania, poświęcenia i miłości do piłki nożnej. Jubileuszowe obchody były wyjątkowym momentem, który podkreślił rolę klubu w życiu mieszkańców Baszni Dolnej i okolic oraz zachęcił do kontynuowania tej pięknej tradycji na kolejne lata.

Zdjęcia: Henryk Wacnik

Źródło: gminalubaczow.pl

Komentarze   

POGOŃ LUBACZÓW
+3 # POGOŃ LUBACZÓW 2023-10-04 13:54
Szanowni Członkowie LKS "Huragan" Basznia Dolna,

Z wielką radością i dumą przyjmujemy wieści o waszym jubileuszu 55-lecia działalności. To wyjątkowy moment, który nie tylko jest okazją do świętowania, ale także do refleksji nad piękną historią klubu oraz nad wkładem, jaki wnieśliście w rozwijanie sportu i kształtowanie młodych talentów przez te wszystkie lata.

Wasza długoletnia obecność na sportowej scenie to dowód na niezwykłą determinację i oddanie wszystkich tych, którzy przez lata byli częścią rodziny "Huraganu". To także zaszczyt dla waszej społeczności, która zawsze wspierała klub i jego zawodników.

Pragniemy podkreślić, że wasza historia jest inspiracją dla wielu innych klubów sportowych, w tym dla naszego klubu, Pogoń Lubaczów. Jesteśmy dumni z tego, że możemy podziwiać wasze osiągnięcia i cieszymy się, że jesteśmy częścią tej samej sportowej społeczności w Lubaczowie. Nasza Pogoń Lubaczów będzie miała zaszczyt obchodzić jubileusz 80-lecia za 2 lata, co jest kolejnym dowodem na to, jak głęboko zakorzeniona jest miłość do sportu w naszym regionie.

Życzymy "Huraganowi" Basznia Dolna, abyście nadal rozwijali się i osiągali nowe sukcesy, a wasza pasja do piłki nożnej nie gaśnie. Niech kolejne lata będą równie owocne i pełne wspomnień, jak te, które już macie.

Z serca gratulujemy jubileuszu i życzymy wielu sukcesów!

Z sportowym pozdrowieniem,
Pogoń Lubaczów
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Pozostałe sportowe wieści

Ostatnio dodane

Wybory samorządowe 2024

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

ZDJĘCIA

OSTATNIO NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.