Jakub Lorenc z Oleszyc na testach w Puszczy Niepołomice!

Jakub Lorenc z trenerem Puszczy Niepołomice Tomaszem TułaczemJakub Lorenc z trenerem Puszczy Niepołomice Tomaszem Tułaczem

17-letni Jakub Lorenc z Oleszyc wrócił właśnie z kilkudniowych testów w drużynie Puszcza Niepołomice, która obecnie zajmuje trzecie miejsce w I lidze. Trenerzy drużyny, która walczy o awans do Ekstraklasy zauważyli, że 17-latek jest bardzo utalentowany i jest szansa na to, że latem przeniesie się do drużyny z Niepołomic.

Jakub Lorenc urodził się w 2005 roku w Lubaczowie. Od urodzenia mieszka w Oleszycach, tutaj też stawiał pierwsze kroki w piłkarskim świecie. Zaczynał w 2013 roku w zespole Czarni Oleszyce i równolegle trenował w Football Academy Lubaczów. W 2017 roku został wypożyczony do juniorów Pogoni-Sokoła Lubaczów, gdzie spędził jeden sezon. Następnie, jako 13-letni chłopak wyjechał z Oleszyc do Akademii Piłkarskiej Piłkarskie Nadzieje Stal Mielec, by mieć szanse na spełnienie swoich marzeń.

W latach 2019 - 2021 występował w drużynie juniorów Stali Mielec, która wielokrotnie zdobywała tytuły Mistrza Podkarpacia. W 2022 roku został wypożyczony do Resovii Rzeszów, gdzie występował w Centralnej Lidze Juniorów. Kolejnym etapem w jego życiu było rozpoczęcie gry w seniorskiej piłce w IV lidze. 17-latek gra na pozycji prawego pomocnika/skrzydłowego. Kuba jednocześnie w dalszym ciągu kontynuuje naukę szkolną w Mielcu.

Jakub Lorenc grał w juniorach Stali MielecJakub Lorenc grał w juniorach Stali Mielec

Warto dodać, że w 2018 roku Kuba razem z FFA Warszawa zagrał sparingowe mecze w Wielkiej Brytanii, z juniorami takich drużyn jak Manchester United, Tottenham, Liverpool, Everton czy Crystal Palace.

Teraz kariera Kuby Lorenca może nabrać prawdziwego rozpędu. Talent 17-latka z Oleszyc dostrzegli trenerzy drużyny walczącej o awans do Ekstraklasy - Puszczy Niepołomice. Kuba został zaproszony na testy. W pierwszym tygodniu ferii, młody piłkarz wziął udział w dwóch testowych treningach. Wówczas sztab szkoleniowy miał ocenić, czy zawodnik "nadaje się" do drużyny z Niepołomic. Nasz piłkarz otrzymał zapewnienie, że jeżeli pierwsze treningi wypadną pozytywnie, to zostanie zaproszony na kolejne. Tak też się stało. Kilka dni później Kuba ponownie wyjechał do Niepołomic, by trenować pod okiem trenerów Puszczy przez 3 dni. Przed młodym piłkarzem z Oleszyc duża szansa. Jak się dowiedzieliśmy, klub z Niepołomic jest zainteresowany przyjęciem 17-latka do drużyny, dlatego też wiosną trenerzy będą obserwować jego mecze w IV lidze.

Idolem Kuby jest Cristiano Ronaldo. Jak sam o sobie mówi, chciał być piłkarzem który strzela jak najwięcej bramek i jednocześnie kreuję grę. Nie ukrywa, że ma ambicje, aby zostać liderem drużyny.

zlubaczowa.pl

Komentarze   

D.
+13 # D. 2023-02-17 08:55
Brawo! Takie informacje bardzo cieszą i napawają optymizmem, że jednak z takiego zacofanego regionu jak nasz można się wybić. Wszystko tylko uzależnione tak na prawdę jest od naszych ambicji, samozaparcia, dyscypliny i treningów. Jeszcze raz gratulacje! Same testy to już dobre i ciekawe doświadczenie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
bbbb
0 # bbbb 2023-02-20 08:12
Brawo!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Pozostałe sportowe wieści

Ostatnio dodane

Wybory samorządowe 2024

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

ZDJĘCIA

OSTATNIO NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.