Siatkówka: Czarni Oleszyce i AS Procadia Lubaczów zagrają w IV lidze

Jeszcze nie opadły emocje po wielkim sukcesie polskich siatkarzy, a tymczasem już 5 października rusza nowy sezon w IV lidze piłki siatkowej. Do walki o awans do III ligi oprócz SSPS PBS Czarnych Oleszyc włączy się także nowy zespół - As Procadia Lubaczów.

Czy Czarni Oleszyce wrócą do III ligi? Czy zespół utworzony z młodych zawodników AS Procadia Lubaczów poradzi sobie w profesjonalnej lidze siatkówki? Odpowiedzi na te pytania poznamy już wkrótce, bo 5 października ruszają siatkarskie rozgrywki.

Po niezbyt udanym sezonie Czarnych w III lidze, wracają oni do niższej ligi. Zespół, który w tym sezonie prawdopodobnie będzie się składał w większości z młodych zawodników stawia sobie jeden cel – awans do III ligi. Zadanie to nie będzie łatwe, bo z roku na rok siatkarskie drużyny w regionie są coraz silniejsze.

5 października na hali w Oleszycach Czarni rozegrają mecz z Radymnem.

W Lubaczowie powstała bardzo ciekawa ekipa, która w większości składa się z byłych zawodników zespołu Auto-Expert Dachnów. Warto dodać, że siatkarze reprezentujący Dachnów w ostatnich latach świetnie radzili sobie w lubaczowskiej Amatorskiej Lidze Piłki Siatkowej.  Jest to drużyna bardzo młoda, najstarszy zawodnik ma jedynie 25 lat! Najmłodszy zaś 15. Średnia wieku w tym zespole wynosi 19 lat! Młodzi siatkarze mają jednak wielkie ambicje i z przekonaniem mówią, że będą walczyć!

Procardia mecze będzie rozgrywać na hali Publicznego Gimnazjum nr 2 w Lubaczowie. W pierwszej kolejce zmierzą się z drużyną KS Grom Rozbórz Długi.

Skład nowo utworzonej drużyny AS Procadia Lubaczów:

Rozgrywający
- Piotr Kozłowski (1994 r.)
- Tomasz Kozłowski (1997 r.)

Atakujący
- Mateusz Załuski (1992 r.)
- Przemysław Misztal (1997 r.)
- Przemysław Jabłoński (1999 r.)

Przyjmujący
- Tomasz Furgała (1996 r.)
- Aleksander Skibicki (1996 r.)
- Kamil Gimlewicz (1992 r.)
- Andrzej Baran (1990 r.)
- Mariusz Siteń ( 1998 r.)

Środkowi
- Tomasz Myśliwy (1991 r.)
- Grzegorz Pelc (1995 r.)
- Maciej Mikłasz (1996 r.)
- Kamil Bosak (1997 r.)

Libero
- Mirosław Tkaczyk (1994 r.)
- Jerzy Litwin (1996 r.)

Przypomnijmy, że drużyny w IV lidze podzielone są na dwie grupy, w każdej jest 7 zespołów. Ekipy z Oleszyc i Lubaczowa trafiły do tej samej grupy, w której znalazły się także: UMKS Spartakus Adamówka, TKS Żagiel Radymno, KS Grom Rozbórz Długi, UKS Sokół Sieniawa oraz MKS Wierzbna.W rundzie zasadniczej w dwóch grupach drużyny zagrają mecze każdy z każdym - mecz i rewanż. Następnie trzy pierwsze zespoły z każdej grupy awansują do rundy finałowej z zaliczeniem wyników miedzy sobą i rozegrają kolejne mecze. Drużyny zajmujące pierwsze, drugie i trzecie miejsce po rundzie finałowej uzyskają awans do III ligi.

Miejmy nadzieje, że do III ligi awansują Czarni i Procadia!

{flike}

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Najbliższe wydarzenia