Planujesz inwestowanie w nieruchomości? O tym musisz pamiętać

Inwestowanie w nieruchomości może być niezwykle dochodową działalnością, jeśli tylko dysponuje się odpowiednim budżetem oraz wiedzą na temat prawideł rządzących tym specyficznym rynkiem. Warto wiedzieć, na jakie aspekty zwracać uwagę, by dokonywać właściwych decyzji i minimalizować ryzyko nietrafionych inwestycji. O czym warto pamiętać, planując zakup nieruchomości?

Wybór odpowiedniej lokalizacji – na co zwrócić uwagę?

Lokalizacja to jeden z czynników, które przesądzają o wartości mieszkania. Jest niezwykle istotna zarówno z perspektywy inwestora, jak i przyszłych najemców lub właścicieli. Mieszkania położone w obrębie terenu większych miast są droższe, ale zapewniają łatwy dostęp do wszelkich kluczowych punktów usługowych i handlowych. Popyt na lokale w takich okolicach zawsze jest wysoki, daje zatem możliwość uzyskania atrakcyjnej stopy zwrotu z inwestycji.

Warto pamiętać, że mieszkania w samym centrum nie zawsze będą dobrym wyborem. Taką lokalizację docenią studenci i młodzi, pracujący single, ale wszechobecny hałas, a często i brak dostępu do terenów rekreacyjnych sprawiają, że rodziny z dziećmi rzadziej się na nią decydują. Nieruchomościami atrakcyjnymi dla tej grupy będą na przykład mieszkania położone na obrzeżach wielkich miast, na kameralnych osiedlach.

Plan mieszkania i metraż – jak je wybrać?

Inwestowanie w nieruchomości musi uwzględniać dokładne przyjrzenie się rozkładowi poszczególnych pomieszczeń w przestrzeni mieszkania – na ten aspekt będą zwracać uwagę także potencjalni kupcy lub najemcy. Pokoje powinny być nieprzechodnie, a ich metraż wystarczająco duży, by mogły być funkcjonalne. W przypadku mieszkań o większej liczbie pokoi przyda się także więcej niż jedna toaleta. Warto pamiętać, że zakup dużego mieszkania w wysokim standardzie i atrakcyjnej lokalizacji daje możliwość uzyskania szczególnie wysokiej stopy zwrotu.

Nawiąż współpracę z rzetelnym deweloperem

Inwestycje na rynku pierwotnym mają wiele zalet. Dzięki nim inwestor może wejść w posiadanie nowoczesnego mieszkania, które spełni wszelkie potrzeby najemców i przez długie lata nie będzie wymagało napraw. Decydując się na ten krok, nie trzeba także mierzyć się z koniecznością wykonywania kosztownych remontów na własną rękę lub poszukiwać wad nieruchomości, które mógł ukryć poprzedni właściciel. Jednak jak nawiązać współpracę z deweloperem, by mieć pewność, że podpisuje się umowę z wiarygodną firmą?

Przede wszystkim zweryfikuj, czy oferujący nieruchomość podmiot działa na rynku legalnie i można znaleźć go w oficjalnych rejestrach. Prześledź także historię jego działalności, poświęcając szczególną uwagę liczbie i rodzajom zrealizowanych inwestycji. Zapoznaj się z opiniami o deweloperze i sprawdź, czy cieszy się on poważaniem w swojej branży. Jeśli chcesz, możesz także odwiedzić jeden z wybudowanych przez dewelopera obiektów mieszkalnych, porozmawiać z lokatorami i posłuchać o ich doświadczeniach z daną firmą. Pamiętaj, by przed podpisaniem umowy deweloperskiej upewnić się, że wszelkie jej elementy są zgodne z warunkami, na które obie strony przystały.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

Nie obrażaj, nie używaj przekleństw i nie pomawiaj.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Ostatnio dodane