Jakie ubezpieczenia dobrać do OC? Poradnik dla mieszkańców Lubaczowa

Gdy aktualne OC dla Twojego pojazdu dobiega końca, jak również po nabyciu nowego samochodu z salonu bądź z zagranicy konieczne jest wykupienie polisy na kolejny rok. Poza obowiązkowym ubezpieczeniem można jednak dobrać dodatkowe produkty ubezpieczeniowe. Jakie? Oto możliwości dostępne dla mieszkańców Lubaczowa.

OC – obowiązkowe, ale daje niewiele

Niezależnie od tego, czy mieszkasz w Lubaczowie, czy w jakiejkolwiek innej miejscowości w Polsce, jako właściciel pojazdu masz obowiązek wykupienia dla niego ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej. To polisa, która zapewnia odszkodowanie osobo poszkodowanym w ruchu drogowym przez kierowcę pojazdu. Jeżeli więc w wyniku stłuczki z Twojej winy zniszczysz np. drzwi w innym aucie, rekompensata zostanie wypłacona z Twojej polisy bez względu na to, czy jest to tanie OC dla Skody, czy bardzo drogie dla BMW.

Jak więc widać, nie ma możliwości, żeby z OC pieniądze w ramach odszkodowania otrzymał właściciel auta, które jest nim objęte. Środki z tej polisy przewidziane są wyłącznie dla osób poszkodowanych przez kierowcę. To z kolei oznacza, że w razie szkód powstałych nie z winy innego kierowcy, lecz w rezultacie czynników losowych czy wprost przez Ciebie pozostajesz z niczym – z OC nie dostaniesz ani grosza, nawet jeśli zawiera mechanizm bezpośredniej likwidacji szkód (BLS). Dlatego zdecydowanie warto rozważyć wykupienie dodatkowych ubezpieczeń, o których więcej piszemy poniżej.

Autocasco

Podczas gdy OC można uznać za ubezpieczenie komunikacyjne najwęższe pod względem zakresu gwarantowanej ochrony, autocasco jest jego przeciwieństwem – to najbogatsza polisa, która zapewnia najszersze zabezpieczenie. Polega ono na tym, że obejmuje szkody spowodowane nie tylko przez innych uczestników ruchu drogowego, ale również przez samego kierowcę i zdarzenia losowe. Krótko mówiąc, gdy masz ważne AC, możesz otrzymać odszkodowanie niezależnie od specyfiki, przyczyny i przebiegu zdarzenia drogowego, w wyniku którego powstała szkoda.

Autocasco cieszy się szczególnie dużą popularnością wśród właścicieli droższych pojazdów, którzy są świadomi, że nawet pozornie niewielkie uszkodzenia mogą być kosztowne w naprawie. Dlatego aby w razie konieczności nie musieć ponosić takich kosztów, wolą zapłacić znacznie mniej za wykupienie autocasco. Nie zmienia to faktu, że jest to najdroższe ubezpieczenie komunikacyjne, którego cena osiąga z reguły czterocyfrową wartość. Jeśli chcesz znaleźć dla siebie odpowiednią ofertę, polecamy sprawdzić kalkulator AC.

Assistance

Ubezpieczenie assistance występuje w wielu rodzajach, a jednym z nich jest komunikacyjne. To polisa przeznaczona dla właścicieli pojazdów mechanicznych, którzy często podróżują autem na dalszych trasach. Dzięki assistance mogą bowiem uzyskać pomoc ze strony ubezpieczyciela, gdy zajdzie taka potrzeba, np. po zderzeniu ze zwierzęciem, w razie awarii czy po wypadku. Warto zaznaczyć, że assistance można wykupić na krócej niż rok – nawet na kilka dni, czyli idealnie nadaje się ono na wakacyjny wyjazd.

NNW

Innym popularnym ubezpieczeniem komunikacyjnym jest polisa od następstw nieszczęśliwych wypadków, która pozwala na uzyskanie odszkodowania za trwałe obrażenia fizyczne i psychiczne powstałe w wyniku zdarzeń drogowych, np. wypadków. Osobom, którym zależy na czasie i wygodzie transakcji, polecamy NNW online zamiast kupna stacjonarnie w towarzystwie czy w multiagencji.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

Nie obrażaj, nie używaj przekleństw i nie pomawiaj.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.