Korzyści zdrowotne z pływania

Pływanie jest jedną z najpopularniejszych dyscyplin sportowych. To nie tylko zabawa, ale także świetny sposób na utrzymanie kondycji, zachowanie zdrowia i nawiązanie przyjaźni. Pływanie jest zdrową aktywnością, którą można kontynuować przez całe życie.

Różne style pływania pozwalają na dopasowanie idealnego dla siebie.

Pływanie rekreacyjne

Pływanie jest świetną formą aktywności rekreacyjnej dla osób w każdym wieku. Pływanie rekreacyjne to trening wymagający niewielkiego wysiłku fizycznego, a także dobry sposób na relaks i dobre samopoczucie. Popularne style pływackie w pływaniu rekreacyjnym to: styl piersiowy, styl grzbietowy, styl boczny i styl dowolny.

Korzyści zdrowotne płynące z pływania

Pływanie to świetny trening, ponieważ trzeba poruszać całym ciałem wbrew oporowi wody. Pływanie to dobra wszechstronna aktywność, ponieważ: utrzymuje tętno na wysokim poziomie, ale odciąża organizm, rozwija wytrzymałość, siłę mięśni i sprawność sercowo-naczyniową, pomaga zachować zdrową wagę, zdrowe serce i płuca, wzmacnia mięśnie oraz zapewnia wszechstronny trening całego ciała, ponieważ podczas pływania wykorzystywane są prawie wszystkie mięśnie. Więcej artykułów o zdrowiu znajdziesz na ogloszenia24m.pl

Początki pływania

Rozpoczęcie nauki pływania jest łatwe. Jest to sport dla wszystkich grup wiekowych, o różnym poziomie umiejętności i sprawności fizycznej. Zanim zaczniesz, musisz kupić parę płetw i okulary. W całej Polsce znajdują się publiczne baseny, które są otwarte dla wszystkich. Wstęp na baseny publiczne jest niedrogi, a wiele ośrodków wodnych oferuje lekcje pływania dla osób w każdym wieku, a także treningi i grupy ćwiczeniowe. Naukę pływania najlepiej rozpocząć ze specjalistą ponieważ poczucie bezpieczeństwa jest w tym przypadku kluczem do sukcesu.

Inne korzyści płynące z pływania

Pływanie ma wiele innych zalet. Jest relaksującą i spokojną formą ćwiczeń, łagodzi stres, poprawia koordynację, równowagę i postawę. Zapewnia dobrą terapię przy niewielkiej intensywności ruchu w przypadku niektórych urazów i schorzeń oraz jest świetnym rozwiązaniem dla osób otyłych zaczynających aktywność fizyczną. Jest to przyjemny sposób na ochłodę w gorący dzień.

Pływać można w wielu miejscach - w basenach, na plażach, w jeziorach, zbiornikach wodnych i rzekach. Upewnij się, że środowisko, w którym chcesz pływać, jest bezpieczne. Nigdy nie pływaj w miejscach, gdzie ustawiono tabliczkę z zakazem kąpieli

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


UWAGA!

Od 18 marca 2022 roku publikacja komentarzy na portalu ZLUBACZOWA.PL jest możliwa tylko po uprzednim zarejestrowaniu konta. 

KLIKNIJ TUTAJ, ABY ZAREJESTROWAĆ KONTO

Masz już konto? Zaloguj się

Regulamin forum znajduje się pod tym linkiem, natomiast polityka prywatności tutaj. Rejestrując konto akceptujesz zasady.