Najnowsze doniesienia dotyczące sytuacji w Polskiej Grupie Górniczej

Zmiany w zarządzie Polskiej Grupy Górniczej (PGG) są kolejnym ważnym momentem dla przyszłości spółki. Zgodnie z komunikatem prasowym Rada Nadzorcza PGG, na swoim posiedzeniu z 11 marca 2024 roku zdecydowała o istotnych zmianach kadrowych, które mają na celu odświeżenie strategii oraz zwiększenie efektywności operacyjnej firmy.

Powołanie nowych członków zarządu PGG

Najnowsze informacje na temat PGG? W wyniku uchwał Rady Nadzorczej, z dniem 18 marca 2024 roku stanowisko prezesa PGG objął pan Leszek Pietraszek, który ma bogate doświadczenie w sektorze prawnym oraz zarządzaniu bezpieczeństwem biznesu. Funkcję wiceprezesa ds. sprzedaży objęła pani Iwona Szczygioł, a 1 kwietnia stanowisko wiceprezesa ds. finansowych przejął pan Bartosz Kępa. Każdy z nowych członków zarządu wnosi unikatowe kompetencje, które są odpowiedzią na dynamicznie zmieniające się warunki rynkowe, także w kwestii ARA węgiel.

Odejścia z zarządu PGG

Zarząd PGG opuścili dotychczasowi członkowie: prezes Tomasz Rogali oraz wiceprezes ds. finansowych Andrzej Paniczek, których kadencje zakończyły się odpowiednio 17 marca i 31 marca 2024 roku. Te zmiany były częścią szeroko zakrojonych konkursów na stanowiska w zarządzie, które przyciągnęły 20 kandydatów, świadcząc o atrakcyjności i strategicznym znaczeniu tych ról w strukturze firmy.

Znaczenie nowego składu zarządu dla przyszłości polskiego giganta

Nowa struktura zarządu ma za zadanie nie tylko kontynuować rozwój spółki, ale również wprowadzić nowe strategie adaptacyjne do zmieniającego się świata energetyki. Wiedza i doświadczenie nowych liderów w zakresie zarządzania, finansów oraz sprzedaży będą miały decydujący wpływ na dalsze losy PGG w kontekście rynkowym i operacyjnym.

Te zmiany w zarządzie odzwierciedlają determinację PGG do dalszego rozwoju i adaptacji w kontekście globalnych wyzwań energetycznych i ekonomicznych, umacniając jej pozycję jako kluczowego gracza na rynku węglowym.

Rozszerzenie oferty w sklepie internetowym PGG

PGG, będąca jednym z czołowych dostawców surowców energetycznych w Polsce, rozszerzyła swoją ofertę e-sklepu o możliwość zakupu węgla w małych opakowaniach. Klienci mogą teraz nabywać pojedyncze worki węgla o wadze 20 kg, takie jak Karolinka Groszek Premium czy Pieklorz Groszek Plus. Umożliwia to elastyczniejsze zarządzanie zakupami i dostępność produktu na terenie całego kraju, co stanowi istotne ułatwienie dla mniejszych odbiorców.

Systematyczne zwiększanie liczby punktów odbioru

Inicjatywa PGG przewiduje stopniowe zwiększanie liczby składów KDW, które umożliwią odbiór zakupionego węgla. Aktualnie usługa ta dostępna jest w około 100 lokalizacjach na terenie Polski, z planami dalszej ekspansji. Wprowadzenie takiego modelu dystrybucji odpowiada na wcześniejsze prośby klientów, którzy dotychczas mogli odebrać zakupiony węgiel tylko bezpośrednio z kopalń.

Bądź na bieżąco z informacjami na temat ara węgiel - aktualnościnajnowsze informacje na temat PGG dzięki serwisom takim, jak biznesalert.pl/category/alert/.

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Ostatnio dodane

Wybory samorządowe 2024

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

ZDJĘCIA

OSTATNIO NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.