Czy podstawkę do samochodu można zamontować na ISOFIX?

Chcesz kupić fotelik dla starszego dziecka, które osiągnęło 15/22 kg i nie mieści się w dotychczasowe siedzisko z ochroną boczną? Zależy Ci na lekkim siedzisku, które będzie można łatwo przenieść np. do innego samochodu? Dobrym wyborem może być podkładka dla dzieci do auta, która nie zajmuje dużo miejsca i łatwo się ją montuje. Zastanawiasz się jednak, czy taki fotelik można montować na ISOFIX? Sprawdź!

Podstawka do auta dla dziecka – czy można zainstalować na ISOFIX?

Fotelik podstawka ma dość prostą konstrukcję. Składa się wyłącznie z siedziska, które jest zbudowane ze stelażu z tworzywa sztucznego oraz wysokiej klasy styropianu. Całość jest dość lekka. Zatem po przypięciu pasami (zwłaszcza jeśli dziecko jest “wiercipiętą” lub uprząż została nieprawidłowo poprowadzona) istnieje ryzyko, że fotelik się przesunie podczas jazdy. Na szczęście istnieją na rynku modele, które mogą być montowane na system ISOFIX.

Dobrym przykładem jest podstawka do samochodu 4Baby Hi-FIX z oferty Danex24, dostępna jest w sklepie pod URL https://danex24.pl/23-podstawki. Jest kompatybilna z systemem I-SIZE. Dzięki temu można ją przymocować do ISOFIX-a w samochodzie, a tym samym połączyć z podwoziem auta. W rezultacie, nawet jeśli pociecha będzie się kręcić na siedzisku, czy wydarzy się wypadek, fotelik pozostanie na miejscu.

Podstawka – fotelik wyłącznie dla starszych pociech

Jeśli chcesz zamontować podstawkę do auta dla dziecka, pamiętaj, że to fotelik przeznaczony tylko dla starszych pociech. Mogą na niej podróżować starszaki, które osiągnęły 15/22 kg (wymagana waga zależy od modelu fotelika). Podkładki są rekomendowane także dla dzieci:

  • które wyrosły ze wszystkich fotelików na rynku, ale nadal nie mają wykształconych kolców biodrowych. Brak tych kości sprawia, że pas podczas wypadku może wbić się w brzuch i zmiażdżyć całą jamę brzuszną. Dlatego dla takich pociech rekomenduje się podstawki. Dzięki ich konstrukcji dolny pas układa się na kolanach dziecka, co zapobiega bolesnym urazom;
  • u których, mimo uzyskania odpowiedniego wzrostu do jazdy na fotelu, uprząż bezpieczeństwa nie układa się prawidłowo i przebiega np. po szyi. W takiej sytuacji podkładka może pomóc dostosować pozycję pasa i zapewnić dziecku komfortowe warunki podczas podróży.

Podstawka się sprawdzi, jeśli często zmieniasz samochód, którym podróżujesz. Ten fotelik jest bardzo lekki, więc można łatwo go przenieść i zamontować w nowym aucie. To duże ułatwienie zwłaszcza dla rodziców, którzy na zmianę opiekują się dziećmi.

Popularne podstawki mogą być montowane na system ISOFIX, co zwiększa bezpieczeństwo pasażerów. Warto skorzystać z tego rozwiązania, aby zapewnić pociesze odpowiednie warunki do jazdy.

 Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Ostatnio dodane

Wybory samorządowe 2024

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

ZDJĘCIA

OSTATNIO NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.