Trwa nabór do Straży Granicznej. 62 kandydatów w II etapie rekrutacji [ZDJĘCIA]

fot. BiOSGfot. BiOSG

Mieli marzenia o służbie, teraz mają siłę i odwagę, aby je spełnić. 62-osobowa grupa kandydatów zawalczyła o swoją zawodową przyszłość podczas II etapu naboru do służby w Bieszczadzkim Oddziale SG. Nabór prowadzony jest w sposób ciągły - możesz zgłosić się już dziś!

W 2024 roku Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej planuje przyjąć do służby rekordową liczbę 200 osób. Część tych miejsc zajmą kandydaci, którzy 19 i 20 marca uczestniczyli w II etapie rekrutacji. Kolejna grupa kandydatów zmierzyła się z takimi wyzwaniami jak test wiedzy ogólnej, znajomości języka obcego, sprawności fizycznej. Na zakończenie każdy z nich miał okazję zaprezentować swoje mocne strony i predyspozycje podczas rozmowy z komisją egzaminacyjną. Osoby, które otrzymają wymaganą ilość punktów, po uzyskaniu pozytywnej opinii z komisji lekarskiej, zasilą szeregi Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej.

Elementami postępowania są również badanie psychologiczne, psychofizjologiczne (wariograf), a także procedura otrzymania poświadczenie bezpieczeństwa potwierdzającego gwarancję dochowania tajemnicy służbowej.

- Jak się okazuje kandydaci o służbie wiedzą już sporo. Znają podkarpackie placówki Straży Granicznej, a część z nich ma ulubione miejsca, w którym chciałaby w przyszłości służyć. O atrakcyjności służby w BiOSG stanowi jej różnorodność. To zadania wykonywane bezpośrednio w ochronie granicy państwowej jak również w kontroli ruchu granicznego, czy też z wykorzystaniem psów i koni służbowych. Nowoczesna i dobrze wyposażona formacja przyciąga młodych ludzi, którzy w służbie upatrują swojej drogi życiowej. - informuje Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej

Zdjęcia: BiOSG

Źródło: BiOSG

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Ostatnio dodane

Wybory samorządowe 2024

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

ZDJĘCIA

OSTATNIO NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.