Budomierz: Schował kilkadziesiąt tysięcy euro w autokarowej lodówce

fot. KASfot. KAS

Funkcjonariusze Służby Celno- Skarbowej z Budomierza wykryli nielegalny przewóz ponad 58 tys. euro. Pieniądze schowane były m.in. w autokarowej lodówce.

Funkcjonariusze Służby Celno- Skarbowej z Budomierza wytypowali do szczegółowej kontroli kursowy autokar, który wjeżdżał do Polski z Ukrainy. Podczas rewizji pojazdu wykryli, że w autokarowej lodówce znajdują się owinięte czarną folią pakiety. Okazało się, że było w nich 20 tys. euro. Do nielegalnego przewozu pieniędzy przyznał się jeden z pasażerów, 38- letni ob. Ukrainy.

Kolejne 20 tys. euro funkcjonariusze wykryli w bagażu 33- letniego kierowcy. Obydwaj mężczyźni ukarani zostali mandatami karnymi w łącznej kwocie 6 tys. złotych.

Niezgłoszone wartości dewizowe wykryte zostały także u mężczyzny, przekraczającego granicę w Budomierzu samochodem osobowym. 49- letni obywatel Ukrainy, w odzieży przewoził 18,5 tys. euro. Za brak obowiązkowego zgłoszenia przewozu pieniędzy, mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 2,5 tys. złotych.

Zgłoś gotówkę przekraczając granicę UE

Krajowa Administracja Skarbowa przypomina, że osoba, która przewozi co najmniej 10 tys. euro (a także równowartość tej kwoty w innych walutach), wjeżdżając do UE lub wyjeżdżając z niej, ma obowiązek pisemnie zgłosić te środki funkcjonariuszom Służby Celno-Skarbowej lub Straży Granicznej.

Od początku roku, podczas kontroli na polsko- ukraińskich przejściach granicznych w woj. podkarpackim, funkcjonariusze Służby Celno- Skarbowej wykryli 28 przypadków nielegalnego przewozu gotówki w łącznej wysokości blisko 570 tys. euro. 9 przypadków odnotowanych zostało na przejściu granicznym w Budomierzu.

Komentarze   

Czyli co?
-1 # Czyli co? 2024-02-20 20:31
Otwórz lodówkę a prawdę ci powie?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Ostatnio dodane

Wybory samorządowe 2024

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

ZDJĘCIA

OSTATNIO NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.