Budomierz: Przemycał bursztyn o wartości 205 tysięcy złotych

fot. KASfot. KAS

Funkcjonariusze podkarpackiej Krajowej Administracji Skarbowej z Budomierza udaremnili przemyt bursztynu wartego ponad 205 tys. złotych. W wykryciu towaru pomogło urządzenie RTG.

Na skrytkę z bursztynem natrafili funkcjonariusze Służby Celno- Skarbowej z drogowego przejścia granicznego w Budomierzu, podczas kontroli wjeżdżającego do Polski samochodu osobowego.

Pojazd, kierowany przez 42- letniego ob. Polski, został prześwietlony urządzeniem RTG, dzięki któremu funkcjonariusze dotarli do miejsca z ukrytym towarem.

Ponad 23 kg nieoszlifowanego bursztynu znajdowało się w skrytce w desce rozdzielczej. Jego wartość oszacowana została na ponad 205 tys. złotych.

Funkcjonariusze zabezpieczyli nie tylko bursztyn, ale także przystosowany do przemytu samochód. Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzi Podkarpacki Urząd Celno- Skarbowy w Przemyślu.

fot. KASfot. KAS

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Ostatnio dodane

Wybory samorządowe 2024

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

ZDJĘCIA

OSTATNIO NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.