Bon turystyczny: Uwaga na oszustów!

Zdjęcie ilustracyjne fot. pxhere.comZdjęcie ilustracyjne fot. pxhere.com

Bon turystyczny nie podlega wymianie na gotówkę ani inne środki płatnicze – przypomina Polska Organizacja Turystyczna oraz Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Za pomocą bonu można płacić za usługi hotelarskie i imprezy turystyczne na terenie Polski. Bon jest ważny do 31 marca 2022 r.

W internecie pojawiły się oferty oszustów, którzy próbują sprzedać bon. „Bon turystyczny nie podlega wymianie na gotówkę ani inne środki płatnicze. Skorzystać z niego mogą tylko osoby uprawnione” - przypomina Polska Organizacja Turystyczna oraz Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

W ustawie o bonie turystycznym wskazano, że za pomocą bonu dokonuje się płatności za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne realizowane przez przedsiębiorcę turystycznego lub organizację pożytku publicznego na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Za pomocą bonu osoba uprawniona może dokonywać płatności za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne realizowane na rzecz dziecka, na które tej osobie przyznano dodatek lub świadczenie wychowawcze (Rodzina "500 plus”) . Ponadto zgodnie z art. 5 ustawy bon nie podlega wymianie na gotówkę, inne prawne środki płatnicze oraz inne środki wymiany.

W internecie pojawiły się również oferty płatnych usług dotyczących pomocy przy założeniu PUE ZUS i aktywacji Polskiego Bonu Turystycznego. Prosimy o rozwagę w podejmowaniu decyzji o skorzystaniu z takich usług.

Przypominamy też, że nie należy osobom trzecim udostępniać swojego loginu i hasła do PUE ZUS. Trzeba pamiętać, że na PUE ZUS klienci ZUS mają dostęp do swoich różnych danych – np. do danych na temat zgłoszenia do ubezpieczeń, o zwolnieniach lekarskich, o pobranych zasiłkach. Nikt poza klientem (lub upoważnioną przez niego osobą) nie powinien mieć dostępu do tych danych

Jeżeli ktoś potrzebuje pomocy przy aktywacji Polskiego Bonu Turystycznego, powinien kontaktować się z całodobową infolinią pod nr tel. 22 11 22 111 lub e-mail: bon@zus.pl . Pomoc w założeniu konta na PUE ZUS każdy zainteresowany uzyska też w każdej placówce ZUS.

Realizacja bonu odbywa się przez PUE ZUS. Od 1 sierpnia bon na platformie PUE ZUS mogą aktywować rodzice dzieci do 18. roku życia. Aby skorzystać z bonu turystycznego nie trzeba składać wniosku. Bon jest dostępny na PUE ZUS w zakładce [Ogólny], w menu bocznym jest zakładka [Polski Bon Turystyczny] >[Mój bon]. Przed aktywacją bonu warto sprawdzić, która osoba w rodzinie jest uprawniona do pobierania świadczenia wychowawczego 500+ (tzn. która osoba składała wniosek o 500+). Na PUE ZUS zakładka [Polski Bon Turystyczny] jest widoczna u tej właśnie osoby. Przy aktywacji trzeba podać swoje dane kontaktowe – adres e-mail i nr telefonu komórkowego.

Po aktywacji bonu, na adres e-mail przekazany zostanie kod obsługi płatności, przy użyciu którego będzie można płacić pomiotom turystycznym. Każda płatność będzie potwierdzona jednorazowym kodem autoryzacyjnym wysłanym SMS-em.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

polak2010
-7 # polak2010 2020-08-04 16:01
No i proszę pan Andrzej Duda wygrał wybory i realizuje swoje obietnice wyborcze.
A jak to mówiono w Platformie Obywatelskiej cyt.,,dwa razy obiecane liczy się jak raz dane"
Ja, robot
+4 # Ja, robot 2020-08-04 16:59
Te obietnice realizuje obóz rządzący, do którego Prezydent należy. Prezydent, poza podpisaniem lub nie, odpowiedniej ustawy, nie ma kompetencji żeby takie działania realizować.
AntyPiS
+5 # AntyPiS 2020-08-04 17:07
Nie no w sumie spoko. W dobie koronawirusa dawać program, aby ludzie się przemieszczali jeszcze bardziej. Po drugie Duda ,,to se może". 95% z tego co obiecał sam nie zrobi. A jak myślisz jak to opłacą. I w innych rzeczach nam obetną albo dołożą nowe podatki jak np. podatek cukrowy . Czyli sami sobie te bony opłacimy tylko dadzą nam iluzję jak zwykle, ze coś niby dają.
polak2010
-6 # polak2010 2020-08-04 17:52
Czyli obaj panowie szanowny,,antyp is'' i ,,Ja Robot"
Przyznajecie że politycy Platformy Obywatelskiej przed wyborami obiecują chociaż ostatnio nawet nie obiecują tylko powielają program PiS.
A po wyborach cyt.słowa posła PO,,dwa razy obiecane jest jak raz dane"
AntyPiS
+5 # AntyPiS 2020-08-04 21:46
PiS kradnie wszystkim dookoła pomysły. Zaważył Pan, że późno pojawiają się całościowe programy partii opozycyjnych podczas kampanii. Emerytura stażowa czyli emerytura po 40 latach pracy bez względu na wiek. Pomysł PSL z 2015 i powielony w późniejszych programach kampanijnych. Duda i PiS ukradli i chcieli przedstawić jako swój. Konfederacja przedstawiła projekt wyborów formie mieszanej. Co zrobił PiS. Ukradł pomysł i przedstawił potem jako swój. Na przełomie marca i kwietnia Konfederacja, a za nią PSL i PO-KO, postulowały zwolnienie ze składek ZUS na 3 miesiące. PiS odrzucał wszystkie tego rodzaju poprawki. Potem pomysł „pożyczył” Andrzej Duda i przedstawił jako swój. I PiS nic nie kradnie z innych programów. Kradną bez mrugnięcia okiem i jeszcze bezczelnie przedstawiają jako swój pomysł. To jest chamstwo co oni robią.
polak2010
-5 # polak2010 2020-08-04 22:29
Jeżeli według szanownego pana ,,anty pis''
Pis kradnie pomysły Platformy Obywatelskiej koalicji Obywatelskiej.

To powiem panu tylko tyle że Platforma Obywatelska jak miała takie świetne pomysły to dlaczego nie wprowadziła ich przez osiem lat swoich rządów mając do tego wszystkie potrzebne narzędzia.?
AntyPiS
-3 # AntyPiS 2020-08-05 11:22
tak się składa Panie Polaku, że nie zawsze można sobie ot tak wprowadzić. Musi wiele rzeczy się zgodzić ze sobą. W samym środku rządów PO-PSL kraj musiał zmierzyć się ze światowym kryzysem ekonomicznym. Dlatego też pojawił się wydłużony wiek emerytalny w krajach Europy w tym i w Polsce a także wiele innych reform charakterystycz nych dla czasu kryzysu. Wiele razy były takie kryzysy w historii i takimi reformami im przeciwdziałano . Trzeba być idiotą lub Grecją żeby w czasie kryzysu rozbudowywać socjal.W 2014 i 2015 Polska wyszła w miarę z kryzysu i nastąpiła rozbudowa programów socjalnych. Pojawiło się ,,Kosiniakowe" i program ,,Senior Vigor". Oba te programu PiS kontynuuje tylko, że drugi zmienili nazwę na ,,Senior+" i przedstawiają jako swój program a rząd tyle samo co do złotówki przeznaczał na program pieniędzy. Gdzie są w takim razie 3 miliony mieszkań z pierwszych rządów PiS 2005-2007 skoro mieli wszystkie narzędzia? Tak samo mogę zapytać.
polak2010
+2 # polak2010 2020-08-05 17:27
Teraz rząd PiS też zmaga się z kryzysem gospodarczym spowodowanym Pandemia Koronawirusa. A jednak dalej prowadza politykę prorodzinną i nasza gospodarka ma się bardzo dobrze.
PO-Psl nie miało problemu z wirtualny kryzysem oni mieli tylko problem z zbyt lepkimi rękoma do których przyklejały sie grube zdefraudowane miliardy.
Za rządów Platformy Obywatelskiej -Psl Polska była rajem dla prania brudnych pieniędzy.

A Platforma Obywatelska miała rewelacyjna politykę ale antyrodzinną podwyższając podatek z 8% na 23% na ubranka i akcesoria dziecięce normalnie tylko brać przykład.
AntyPiS
-5 # AntyPiS 2020-08-05 17:55
Aha teraz to mamy kryzys, ale kiedyś za PO-PSL był malutki kryzys bo go nie odczuliśmy. A jak myślisz dzięki komu udało się w dobrym stanie przetrwać tamten kryzys. Sam przyszedł i sam sobie nie poszedł. Wieoe reform temu zapobiegło.A teraz wiadomo, że koronawirus spowoduje kolejny kryzys. Ale skoro uważasz, że jest tak dobrze to dlaczego Morawiecki jako główny powód dlaczego nie może zostać powołany stan wyjątkowy jest to, że Nas nie stać. Skoro Polska wedlug propagandy tak dobrze gospodarczo stoi to nie powinno być problemu, że nas nie stać. Do tego o wiele więcej firm by nie zostało likwidowanych przez lockdown. Sytuacja np. w gastronomii jest fatalna i ludzi zamykają hurtowo takie lokale. A to jest tylko jedna z takich gałęzi gospodarki co jest w głębokim kryzysie już teraz. Skoro ubolewasz nad tym podatkiem, że został nałożony na ubranka dla dzieci większy VAT to czego PiS jego nie zmniejszył a także w 2018 roku podczas debaty nad jego zmniejszeniem odrzucił projekt PO uznając za ,,zbyt kosztowny dla budżetu". Normalnie tylko brać przykład.
polak2010
+4 # polak2010 2020-08-05 20:10
A jaki jest niby powód wprowadzenia ,,Stanu Wyjątkowego'' w Polsce?
Jak by pan miał chwile to proszę poczytać jakie procedury towarzyszą podczas wprowadzania Stanu Wyjątkowego wtedy pan może zrozumie jakie to destrukcyjne dla gospodarki.

A co do złych decyzji Platformy Obywatelskiej to trzeba Dekad aby je wszystkie naprawić.

Dobrze że Andrzej Duda został Prezydentem na następną kadencję proszę sobie wyobrazić jakby Trzaskowski został Prezydentem to chodzenie na tych koturnach i babskim gorsecie i na małym haju jak twierdzi Michał Dzięba mógłby podupaść na zdrowiu.
AntyPiS
-3 # AntyPiS 2020-08-05 23:20
Ciągnie dyskusję w taką stronę, żeby odwrócić uwagę od niewygodnego faktu. A tym faktem, że podczas tej niecodziennej sytuacji związanej z koronawirusem debatowano nad stanem wyjątkowym. Morawiecki jak główny powód nie podał, że nie ma potrzeby a to, ze Nas na to nie stać, żeby stan wyjątkowy mógł zostać wprowadzony. Przyznał się, że nie ma pieniędzy na zabezpieczenie kraju w razie zagrożenia nawet zbrojnego.

Dekady to zajęło Polsce wyprostowanie tego co zostało po Gierku. Tak samo jak nie dłużej zajmie prostowanie tego co złego narobił i narobi PiS.

A te słowa o Trzaskowskim. Widzę, że Pan ma na jego punkcie obsesję bo kłamie Pan jak najęty na jego temat i rzuca Pan bezpodstawne oszczerstwa. Do tego uważa Pan Michała Dziębę za wiarygodny autorytet. Dziębę, który przepraszał Trzaskowskiego za swoje słowa oraz naciągał ludzi na tysiące. Nie ma co na fajne osoby się Pan powołuje. Co kolejne to coraz lepsze ;)
polak2010
+3 # polak2010 2020-08-07 08:47
Stan ,,zagrożenia zbrojnego'' a wprowadzenie ,,stanu wyjątkowego'' to dwie inne sprawy i całkiem inaczej wygląda procedura ich wdrażania.
Prosiłem aby pan poczytał jak wygląda procedura wprowadzenia ,,stanu wyjątkowego''

PiS dobrze rządzi Polską to że panu się to nie podoba to jest pana zdanie nie poparte argumentami.

Trzaskowski ma 170 cm. wzrostu i nosi babskie gorsety i aby to wytrzymać lubi wciągnąć kreskę Tak Twierdził ,,Złote dziecko'' Platformy Obywatelskiej Michał Dzięba.
AntyPiS
-2 # AntyPiS 2020-08-07 12:16
Z tym zagrożeniem zbrojnym to mój wtręt dodatkowy, że i na to Nas nie byłoby stać jak nie chciał samego wyjakowego. PiS nie chciał wprowadzić nawet stanu klęski żywiołowej, którego chciała większość Polaków tłumacząc to szybkim bankructwem kraju.

PiS dzieli Polaków i napuszcza jednych na drugich. Wystarczy iskra i można zobaczyć ile wzajemnej wrogości narobili w narodzie.

I znowu Pan zaczyna pleść kłamstwa odnośnie Trzaskowskiego. To są takie głupoty, ze aż szkoda je powielać bo propaganda PIS zrobiła ją jako ,,pożywkę" dla idiotów, którzy będą w takie brednie wierzyć. A jeśli autorytetem moralnym jest dla Pana Michał Zięba, który naciągał ludzi na kasę to proszę bardzo zrobić to co Pana autorytet, rzekłbym chwilowy idol, który przepraszał Trzaskowskiego za swoje kłamliwe hejty. Jeśli to Pana idol to proszę zrobić to samo co on czyli przeprosić Trzaskowskiego skoro tak się Pan na nim wzoruje i na niego powołuje.
polak2010
# polak2010 2020-08-07 17:58
A niby po co PiS miał wprowadzić stan klęski żywiołowej?
Odnośnie tej iskry jak pan to ujął to Platforma Obywatelska jest mistrzem w sianiu nienawiści i na szczęście mądrzy Polacy się na nich poznali i dlatego poraz kolejny Platforma Obywatelska przegrała wybory.

Ja w to wierzę że Trzaskowski nosi buty na koturnie i babski gorset bo to widać i Tak Twierdził ,,Złote dziecko'' Platformy Obywatelskiej Michał Dzięba że razem z Trzaskowski wciągał kreskę.
Polak2010@
-4 # Polak2010@ 2020-08-07 19:35
Cytuję polak2010:
A niby po co PiS miał wprowadzić stan klęski żywiołowej?
Odnośnie tej iskry jak pan to ujął to Platforma Obywatelska jest mistrzem w sianiu nienawiści i na szczęście mądrzy Polacy się na nich poznali i dlatego poraz kolejny Platforma Obywatelska przegrała wybory.

Ja w to wierzę że Trzaskowski nosi buty na koturnie i babski gorset bo to widać i Tak Twierdził ,,Złote dziecko'' Platformy Obywatelskiej Michał Dzięba że razem z Trzaskowski wciągał kreskę.

Już po świecie ? Szkoda ! Znowu zaczyna pluć!!
polak2010
# polak2010 2020-08-07 20:39
Na razie to pan szanowny nic mądrego nie napisał tylko prowokuje pan podobnym nickiem- pozdrawiam
AntyPiS
-2 # AntyPiS 2020-08-09 22:18
Cytuję polak2010:
A niby po co PiS miał wprowadzić stan klęski żywiołowej?
Odnośnie tej iskry jak pan to ujął to Platforma Obywatelska jest mistrzem w sianiu nienawiści i na szczęście mądrzy Polacy się na nich poznali i dlatego po raz kolejny Platforma Obywatelska przegrała wybory.

Ja w to wierzę że Trzaskowski nosi buty na koturnie i babski gorset bo to widać i Tak Twierdził ,,Złote dziecko'' Platformy Obywatelskiej Michał Dzięba że razem z Trzaskowski wciągał kreskę.


Aha czyli na świecie nic się nie dzieje. Nie ma koronawirusa. Cutując gazetę prawną: ,,W rozumieniu ustawy katastrofa naturalna to zdarzenie związane z działaniem sił natury, w szczególności: wyładowania atmosferyczne, wstrząsy sejsmiczne, silne wiatry, intensywne opady atmosferyczne, długotrwałe występowanie ekstremalnych temperatur, osuwiska ziemi, pożary, susze, powodzie, zjawiska lodowe na rzekach i morzu oraz jeziorach i zbiornikach wodnych, masowe występowanie szkodników, chorób roślin lub zwierząt albo chorób zakaźnych ludzi albo też działanie innego żywiołu. Zatem epidemia choroby zakaźnej COVID-19 jak najbardziej mieści się w ustawowej definicji "katastrofy naturalnej"".
Skoro nie było nic ,,nadzwyczajneg o" to czego nie było wyborów 10 maja. Przecież powinny się odbyć normalnie w takim razie. I proszę mi tutaj nie insynuować, ze winę za to ponosi Opozycja tylko PiS, który jako partia rządząca decyduje np. o tym ile wybory mają kosztować w ustawie budżetowej. PiS o wiele więcej razy jak dotąd przegrywał niż PO. Zresztą z PiS tak się stanie kiedy braknie Kaczyńskiego bo to wszystko trzyma się na jego osobie a bez niego PiS runie jak domek z kart. PO natomiast przystosowuje się do życia po Donaldzie Tusku i przekształcają się z partii wodzowskiej na partie gdzie więcej osób zostaje ,,twarzami" tej partii.

Jeśli wierzy Pan w te brednie o gorsecie i butach to dał się Pan złapać na tę ,,pożywkę" idiotów, którzy to będą czytać. To tak jakby wierzyć we wszystko co pojawia się na portalach plotkarskich. Wiele rzeczy nie ma nic wspólnego z prawdą. Znowu Pan zapomina, że za swoje hejty Michał Dzięba przepraszał Trzaskowskiego i to zakończony prawomocną ugodą. Więc w Pana herezje nikt nie uwierzy. Nawet może sam Dzięba sam już w nie nie wierzy. Zresztą Michał Dzięba nie jest osobą godną zaufania i merytoryczną, żeby jego słowa za które przepraszał atakowanego popierać. Panie Polak2010 robi Pan to co jest Pan w tym najlepszy powiela Pan kłamstwa i wprowadza ludzi w błąd dla argumentacji swoich błędnych tez.
polak2010
-1 # polak2010 2020-08-09 22:58
Pan szanowny ,,anty pis'' niech się nie wypowiada za kogoś cyt.,, Nawet może sam Dzięba sam już w nie nie wierzy.'' Pan Dzieba ma swój rozum nie jest osoba ubezwłasnowolni ona więc wypowiada sie sam za siebie.
Ale pan Tak broni Trzaskowskiego jak poseł Sławomir Neumann z Platformy Obywatelskiej bronił skorumpowanych działaczy PO
Ale ani razu nie odniósł sie pan do tego co powiedział pan Michał Dzięba o tym że ćpał z Rafałem Trzaskowskim.

Co maja katastrofy naturalne na świecie do sytuacji epidemiologiczn ej w Polsce.
Wszczęcie procedury wdrażania ,,klęski naturalnej'' nie mogło być podstawą prawna nie odbycia sie wyborów prezydenckich jak twierdzili posłowie Platformy Obywatelskiej widocznie nie znający prawa.
A jak według pana szanownego w Platformie Obywatelskiej jest tak super to dlaczego ich koalicjant pan Czarzasty wyzywa ich od ,,Idiotów'' i że Platforma Obywatelska To ,,Sekta''
Wspaniałą przyszłość Platformie Obywatelskiej to wróży z syndromem Tuska który przegrał z Lechem Kaczyńskim wybory Prezydenckie.
AntyPiS
# AntyPiS 2020-08-10 00:16
To zdanie było mim przemyśleniem. Nie zmienia to faktu, że Michał Dzięba przeprosił ramach ugody Rafała Trzaskowskiego czyli przyznał się, ze kłamał. A Pan to kłamstwo powiela. Michał Dzięba nie jest, więc człowiekiem wiarygodnym i powołując się na jego osobę Pan po raz kolejny się ośmiesza bo to nie jest żadne źródło informacji bo to same kłamstwa, które miały mu przynieść sławę w stylu Stonogi, ale mu nie wyszło i dziś o nim gdyby nie Pan to nikt by nawet nie słyszał. W mediach też go nie ma bo dla mediów jest niewiarygodny, Nawet w TVPiS go nie ma.
Bronię rzetelności faktów i prawdy a nie kłamstwa, które Pan powiela a jak kłamstwa nienawidzę. Co do ćpania to własnie m.in za te słowa przepraszam Trzaskowskiego, ze kłamał w tej sprawie. Cały czas Panu dopowiadam tylko Pan nie chce Pan dopuścić do wiadomości tego faktu, że to kłamstwo i Dzięba to jeden wielki oszust.

Widzę, że nie umie Pan czytać z czytaniem ze zrozumieniem Ustawa z dnia 18 kwietnia 2002 r.
o stanie klęski żywiołowej Art. 3.1 punkt 2: katastrofie naturalnej – rozumie się przez to zdarzenie związane z działaniem sił natury, w szczególności wyładowania atmosferyczne, wstrząsy sejsmiczne, silne wiatry, intensywne opady atmosferyczne, długotrwałe występowanie
ekstremalnych temperatur, osuwiska ziemi, pożary, susze, powodzie, zjawiska lodowe na rzekach i morzu oraz jeziorach i zbiornikach wodnych, masowe występowanie szkodników, chorób roślin lub zwierząt albo chorób zakaźnych
ludzi albo też działanie innego żywiołu".

Podstawa Prawda dla Pana. PiS jakby chciał zrobić wybory w stanie nadzwyczajnym to by Polacy kazali im iść samemu no wybory co ostatecznie się stało po Sasin zmarnował 70 mln złotych na nieobyte wybory do których PiS parł na siłę. PiS byłby zmuszony poprzez nacisk społeczeństwa na nowy termin wyborów.

Lewica nie jest w żadnej koalicji z PO. Jakieś nieistniejące koalicje Pan wymyśla. SLD na czele z Czarzastym są w koalicji z Razem i Wiosną.

Syndrom przegranego to ma Jarosław Kaczyński. Dostawać cięgi od Tuska od 2006 do 2014 roku. Też w Prezydenckich w 2010 przegrał z Komorowskim, który był łatwiejszym rywalem niż Tusk. Nawet różnica między nimi była dwa razy większa niż między Dudą a Trzaskowskim. Dostał nawet przez Szydło mimo swojej ,,władzy absolutnej" kiedy skończyło się 1 do 27 dla Tuska i wstydem Polski na całą Europę, ze jednym krajem, który nie poparł kandydata jest jego własny. Syndrom przegranego ma Kaczyński. Dlatego on tak bardzo boi się porażki w wyborach bo wie, że jeśli przegra to drugi raz już nie wygra.
polak2010
-2 # polak2010 2020-08-10 09:00
Szanowny panie ,,antypis'' jak panu tak zależy na tych plusach to ja panu dam tego jednego plusika bo fajny z pana chłopak jest.
No i po co pan tak drobi te literki pod moimi wypowiedziami na dole jest też dużo miejsca ale jak pan musi postawić kropkę nad i to pana sprawa ale trudno się tego doczytać.
Ale jak pan chce wygrać za wszelka cenę bo tak panu ambicja nakazuje to proszę wygrał pan jest pan fajny chłopak i jak będę mógł będę namawiał znajomych by dawali pany szanownemu ,,antypis'' Plusiki bo taka fajna rzecz dostawać takie plusiki. Pozdrawiam szanownego pana.
AntyPiS
-2 # AntyPiS 2020-08-10 10:37
Nie dziękuję za pana ..plusy" bo tą nieszczere plusy. Zresztą ja nie pisze dla ocen tylko dla wyjaśnienia tych kłamstw i głupich zarzutów wobec kogoś innego jak PIS.
Pan też pisze i też miejsca brakuje. Jak jest jeden wątek to w nim chce wyjaśnić i wyrazić swoje zdanie a nie rozwalać to na całe forum co umyka czytającym komentarze jeśli mój komentarz byłby na samym dole. Nie zamierzam nic wygrywać. Chce tylko wyjaśnić jaka jest prawda w tych kłamstwach co Nam serwują media z PIS a co Pan niestety powiela. Nie musi Pan namawiać znajomych. Niech sami sobie zdecydują jak oceniają jak chcą. Pozdrawiam i do zobaczenia pod następnymi artykułami na tym portalu.
Rrrr
+3 # Rrrr 2020-08-05 08:08
Źeby coś dać trzeba najpierw mieć
aa
+3 # aa 2020-08-04 17:59
Cytuję polak2010:
No i proszę pan Andrzej Duda wygrał wybory i realizuje swoje obietnice wyborcze.
A jak to mówiono w Platformie Obywatelskiej cyt.,,dwa razy obiecane liczy się jak raz dane"


Brawo Prezydent! Wyciągnął ze swojej kieszeni i dał ludowi? A moje podatki poszly tylko na TVPiS?
Katolik
+5 # Katolik 2020-08-04 18:08
19 nowych podatków od początku roku. Jak myślicie czy w tym roku pęknie 20? Panie polak2010, pan nie musi odpowiadać. Te podatki polakom po prostu się należą ;)
polak2010
-9 # polak2010 2020-08-04 18:18
A jak pan myśli jak ma funkcjonować jakiekolwiek państwo jak nie z podatków.
Tylko jest jedna różnica że można te pieniądze defraudować jak robiły to rządy Platformy Obywatelskiej lub inwestować i budować silne państwo Polskie jak robi to PiS
aa
+4 # aa 2020-08-04 19:07
Cytuję polak2010:
A jak pan myśli jak ma funkcjonować jakiekolwiek państwo jak nie z podatków.
Tylko jest jedna różnica że można te pieniądze defraudować jak robiły to rządy Platformy Obywatelskiej lub inwestować i budować silne państwo Polskie jak robi to PiS


respiratory Szumowskiego, pakiety Sasina itd itp
polak2010
-2 # polak2010 2020-08-04 19:26
Jak to powiedział pan Arłukowicz minister zdrowia rządu donalda Tuska cyt.,,Zamknij cztery szpitale i przyjdź po 200 baniek, a nie po miliard.''
AntyPiS
+4 # AntyPiS 2020-08-04 20:06
Co powiedział to powiedział. Doszło do tego zdarzenia. Nie. To były zakulisowe rozmowy. A respiratory Szumowskiego z fabryki flaków, pakiety Sasina za 70 mln złotych gdzie Poczta Polska ,,zgubiła" swoje akcje albo maseczki bez atestów poprzez które rząd dał się nabrać Chińczykom za maski bez atestu gdzie sam przelot kosztował 12 mln zł samych tych masek bez atestu nie licząc. I to są fakty i przykłady defraudacji pieniędzy przez PIS a nie jakieś rozmowy dwóch gości przy kawie.
polak2010
-5 # polak2010 2020-08-04 20:36
Jak dla pana osiem lat rządów rozkradających majątek państwa i obywateli cyt.pana szanownego ,,To były zakulisowe rozmowy'' To bardzo ciekawa interpretacja uczciwych ludzi z Platformy Obywatelskiej.

A jak partia rządząca robi takie wielkie afery według pana szanownego to skąd te pieniądze na programy socjalne?
AntyPiS
+3 # AntyPiS 2020-08-04 21:12
Cytuję polak2010:
Jak dla pana osiem lat rządów rozkradających majątek państwa i obywateli cyt.pana szanownego ,,To były zakulisowe rozmowy'' To bardzo ciekawa interpretacja uczciwych ludzi z Platformy Obywatelskiej.

A jak partia rządząca robi takie wielkie afery według pana szanownego to skąd te pieniądze na programy socjalne?


Pozwoli Pan, że zwrócę się do Pana po imieniu. Panie Piotrze. Z wielu nowych podatków nałożonych na społeczeństwo oraz w wyniku zabierania pieniędzy z przeróżnych funduszy zabezpieczający ch kraj na wypadek stanu wyjątkowego co wyszło przy koronie kiedy Morawiecki kajał się przed Senatem, że nie ma za co utrzymać kraju, ale na programy socjalne pieniędzy jak lodu. Wiele pieniędzy jest przesuniętych z inwestycji na socjal, którego wypłacanie zresztą spadło na samorządy, a z rządu pieniędzy nie dają zbyt chętnie. A skoro nie ma pieniędzy to tylko poprzez zapożyczenie mogą te pieniądze zdobyć. Ciekawe ile z funduszu na Covid tak ,,wypiorą", ze pójdzie na socjale PiS. To będzie istne pranie publicznych pieniędzy.
A co do ,,zakulisowych rozmów". To były tylko rozmowy i nic za nimi nie poszło. A w PiS już poszło i musieliśmy jako społeczeństwo za te działania PiS zapłacić. Żadna władza nie jest w 100 % przyzwoita i nie kręci swoich interesów. Niestety taka jest prawda. Różnica między PiS a innymi władzami jest taka, że poprzednie jak już coś kombinowały to próbowały sprawę uciszyć zrobić po cichu. Natomiast PiS nawet się nie kryje tylko wręcz wyciąga z Twojej kieszeni, macha Ci przed oczami tymi milionami i mówi : ,,I tak nam nic nie zrobicie a my swoje weżmiemy" i sobie spokojnie odchodzi z ,naszymi" pieniędzmi. Wałki kręci dosłownie na naszych oczach. Nawet się z tym nie kryją wielce z tymi swoimi aferami. Respiratory, maski czy Sasinowe wybory i wiele innych rzeczy to są fakty a nie jakieś domniemania.
polak2010
-1 # polak2010 2020-08-04 21:47
No bruderszaftu nie piliśmy proszę pana szanownego ,,antypis'' więc prosiłbym bez poufałości.

Więc się pana szanownego spytam jak według pana jest TAK ŹLE to czemu jest TAK DOBRZE.

I kiedy w końcu oczywiście według was będzie ten przysłowiowy ,,Ocet na półkach"
AntyPiS
-1 # AntyPiS 2020-08-04 22:52
Cóż jak Pan uważa co do imienia ;) Przyjdzie czas, że tylko na ocet będzie Nas stać przy tej degrengoladzie wartości pieniądza.
polak2010
-1 # polak2010 2020-08-04 23:02
To niech pan czeka na ten koniec panie ,,anty pis''
Mi się podoba Polska jaka teraz jest wolna i niepodległa dbająca o swoich obywateli.
AntyPiS
-1 # AntyPiS 2020-08-04 23:10
Od 1989 roku była a nie od 2015-ego. I tak samo była trwale niepodległa. Mi się nie podoba taka Polska na marginesie Europy w której szczuje się jednych na drugich w celu utrzymania swoich rządów. A taką taktykę właśnie PiS zastosował w ostatnich wyborach.
polak2010
-2 # polak2010 2020-08-04 23:24
No co ja panu poradzę niech pan pozostanie w swoim świecie czekającym bezsilnie na ten przysłowiowy ,,ocet na półkach''
Polska kwitnie i tego już się nie da zatrzymać.
AntyPiS
-1 # AntyPiS 2020-08-04 23:28
Nie muszę czekać sam przyjdzie. Kwitnąć w pewien sposób kwitnie, ale czy z tego rośnie raczej chwast niż piękny kwiat. A jedyne czego nie da się zatrzymać to duży spadek wartości pieniądza i nakładanie na Nas nowych podatków przez PiS ;)
polak2010
+1 # polak2010 2020-08-05 09:09
Jak to Józef Piłsudski powiedział cyt.,,Pożyjemy zobaczymy''
Zmiany korzystne dla Polski są realizowane.

Ja panu mogę życzyć jedynie więcej optymizmu i wiary w Polskę.
AntyPiS
-2 # AntyPiS 2020-08-05 11:59
Polska za PiS nie napawa mnie optymizmem. A co przypomnienia postaci Piłsudskiego to w 1935 roku śmierć Piłsudskiego rozwaliło kompletnie nasze państwo politycznie od środka bo zaczęła się wielka walka o władzę. Tutaj też wszystko opiera się na Kaczyńskim i sam PiS to widzi a głównego następcy nie ma na co uwagę zwrócił uwagę np.Ryszard Terlecki. A sam Kaczyński nie dostrzega problemu. A kilka osób ma ochotę przejąć władzę. Rozpocznie się walka o władze. Mam tylko nadzieję, ze nie skończy się jak w 1939 roku.
polak2010
# polak2010 2020-08-05 17:45
W 1939r. Polskę napadło dwóch agresorów Niemcy i Sowieci myślę że to rozwaliło Polskę ale może jak pan pisze było inaczej.

Ciekawi mnie także co zrobią fanatycy Platformy Obywatelskiej jak zabraknie ich Cielca Donalda.
AntyPiS
-3 # AntyPiS 2020-08-05 18:22
Polska w ostatnich latach przed wojną po śmierci Piłsudskiego była podzielona wewnętrznie jak dziś na dwa obozy tylko wtedy na Sanację i Opozycję. Gdy zabrakło Piłsudskiego zaczęła się ostra walka wewnętrzna o władzę i zajęcie jego miejsca, która bardzo osłabiła nasz kraj w Europie przez co byliśmy tylko państwem pomiędzy Niemcami a ZSRR potwierdziła wojna.

Jeśli chodzi o to jak sobie poradzi sobie PO bez Tuska. W sumie to teraz Tusk na samej w sobie pierwszej linii politycznej w Polsce się nie pojawia i siedzi w PE. W PO była walka o władzę chyba już zakończona i teraz PO skupi się na innych rzeczach. Poza tym nie jest to nagle odejście Tuska tylko powolne i stopniowe. PO nie było też aż tak bardzo uzależnione od jednej osoby. W PiS za wszystko odpowiada Kaczyński. Do 1935 roku Sanacja tak samo była oparta na Piłsudskim. Po jego śmierci obóz wlqdzy sanacyjnej bardzo szybko i bolesne dla sanacji zaczął się sypać. Kaczyński nie ma następcy i spodziewam się podobnego rozpadu. PiS runie bez Kaczyńskiego.
polak2010
+3 # polak2010 2020-08-05 20:18
Ja widzę że pan pisze historie na nowo że niby byliśmy słabi i zostaliśmy znowu zaatakowani hmmm nowa historia się tu się tworzy. A dlaczego Niemcy zaatakowały Anglię?

Tusk rządzi nadal w Platformie Obywatelskiej wystarczy spojrzeć jak przyjedzie do Polski to grupa fanatyków wita go jak Cielca.
AntyPiS
-8 # AntyPiS 2020-08-05 23:07
Ale jaką historię na nowo. Byliśmy młodym państwem na nowej mapie Europy. Nikt już nie pamiętał I RP. Po śmierci Piłsudskiego nastąpiła wewnętrzna walka o władzę i przewodzenie w kraju, której osłabiały II RP i jedność w społeczeństwie. Były dwa wrogoe obozy. Może nawet walka była jeszcze bardziej zacieta niż obecnie. I to nie jest żadna nowa historia tylko właśnie prawdziwa historia opisana przez wielu badaczy tego okresu. Widzę, że Pan nie zna tego okresu i nawet nie wie o czym piszę ;)
Niemcy zaatakowały Anglię gdyż chciały uniezależnić od siebie całą Europę i stworzyć państwo imperialne jak w XIX wieku Napoleon. Prawdopodobnie jaiby trzecia Rzesza zdobyła Anglię to stworzyłaby swoj rzad kolaboracyjny, który sprawowałby władzę i w imieniu IIai Rzeszy tak jak miało to miejsce w krajach Beneluksu.

Tusk jak przyjeżdża to ma swoich fanów, ale ,wyleciał już z obiegu" z polskiej sceny politycznej. Jak Pan zobaczy nawet nie pcha się po władzę w PO bo on już tego nie potrzebuje. Swoje zrobić i siedzi sobie na dobrym stanowisku w PE, które daje mu więcej a mniej nerwy sobie szarga. Jest znaczącym politykiem z dorobkiem, ale w PO.nie ma tak silnej pozycji jak kiedyś i nie jest już osobą decyzyjną w PO. Jest autorytetem dla ludzi sympatyzujacych z PO co najwyżej.
polak2010
+3 # polak2010 2020-08-07 08:34
Jak Polska była taka słaba to dlaczego Hitler składał Polskiemu rządowi propozycję koalicji.?

Donald Tusk koordynował kampanie wyborczą Trzaskowskiego i Trzaskowski przegrał wybory jak Tusk przegrał wybory w 2005r. z Lechem Kaczyńskim.
I dlatego Donald Tusk cierpi na syndrom przegranego człowieka.

Pan panie anty pis też cytuje słowa Donalda Tuska zacytuję pana słowa cyt.,, Ciekawe czy uda się zachować powagę kiedy Duda będzie przyrzekał stanie na straży Konstytucji'' to są słowa Tuska i cała ta sekta Platformy Obywatelskiej teraz je powtarza. (sekta) to słowa posła Czarzastego o Platformie Obywatelskiej.
AntyPiS
-2 # AntyPiS 2020-08-07 11:57
Oj chyba nie uważał Pan na lekcjach historii. Warunkiem ówczesnego sojuszu polsko-niemieck iego było to, że Polska odda Gdańsk oraz wyrazi zgodę na wybudowanie eksterytorialne j autostrady i linii kolejowej, które połączyłyby Rzeszę z Prusami Wschodnimi. I to było żądanie Hitlera na, które Polska nie chciała się zgodzić. Byłby to dla Nas układ niekorzystny. Zresztą Hitler w ,,Mein Kampf" pisał o ,, przestrzeni życiowej na wschodzie" czyli jak Czechosłowacja byliśmy terenem gdzie mocarstw walczyły o swoje wpływy co uwidocznił późniejszy traktat Ribbetrop-Mołot ow.

Tusk nie był koordynatorem kampanii Trzaskowskiego. Sztab mógł prosić Tuska o radę co robić w danym momencie, ale Tusk nie był żadnym koordynatorem. PO nie opiera się już tylko na Tusku. Zatrzymał się Pan chyba w polityce w 2015 roku Może jeszcze Pan napisze, że Kidawy też koordynował.Nie powiedziałbym, że Tusk ma syndrom człowieka przegranego. Tusk de facto od 2005 roku nie przegrał żadnych wyborów. Za to taki syndrom ma Jarosław Kaczyński, który aż 6 krotnie w latach 2006-2014 przegrywał wszelkie wybory raz za razem.

Nie cytuję słów Donalda Tuska. Nawet nie wiem co on za bardzo tam pisze. To są moje słowa. Nie sprawdzam czy Tusk mówi tak samo bo nie potrzebuję. A o trudności o zachowaniu powagi mówi i pisze wiele osób w polskim internecie i w życiu realnym. Słowa te, które napisałem są moje a nie Donalda Tuska, którego Pan próbuje wcisnąć gdzie się tylko da. Jak nie działa atak Trzaskowskim to teraz wyciągnął Pan Donalda Tuska. Ciekaw jestem kogo będzie Pan jeszcze obsesyjnie wpychał gdzie się tylko da i robił z niego nie wiadomo jakie zło.
polak2010
-3 # polak2010 2020-08-07 18:06
Polacy nie przyłączyli się do Niemiec gdyż nie są takimi zwyrodnialcami jak oni.

Tusk jest koordynatorem Trzaskowskiego i Platformy Obywatelskiej gdyż co tylko powie to cała Platforma Obywatelska to po nim powtarza i pan też cytuje jego anty Polskie słowa.
AntyPiS
-1 # AntyPiS 2020-08-09 22:01
Nie no to niezła herezja :D Gdzie Pan takie głupoty historyczne wyczytał :D Polska nie chciała oddać Pomorza i ugłaskać Hitlera mimo, że Europa namawiała Polskę do tego odstąpienia, ale Polacy się nie ugięli i rozmowy zakończyły się fiaskiem. Proszę trochę zasięgnąć literatury a nie za źródło wiedzy historycznej brać wszystko c usłyszy Pan na Youtubie :D Na żadnych zajęciach historycznych a niech Pan uwierzy na pewno o wile więcej od Pana ich miałem nie spotkałem się z taką głupią teorią, ze Polacy nie chcieli dogadać się z Niemcami bo są jakimiś zwyrodnialcami. A dlaczego? Bo ona jest turbogłupia. Zresztą w takim 1938 Niemcy nie byli uważani za zwyrodnialców bo jezcze nie było nawet II WŚ, i całego Holocaustu przez co na III Rzeszą można mówić, że to była okrutna władza.

Tusk koordynatorem. I tak mało byłoby go widać? Wątpię. Dla PO jest on autorytetem i go cytują. Tak samo jak cały PIS cytuje Jarosława Kaczyńskiego. I nie cytuję słów Tuska. Krytyka może być taka sama na te same rzeczy, ale ja używam swoich słów a nie zasłyszanych w TVPiS jak Pan. Jak coś cytuję lub z przymrużeniem oka to daję w cudzysłowie.
polak2010
-2 # polak2010 2020-08-09 23:16
A ogólnie Polacy nie mieli doświadczenia z Pierwszej wojny światowej i z Historii wielu wojen z Niemcami jacy oni są zwyrodniali.

Powtarzał pan słowa Po Tusku i przedstawiłem na to link. ja pan sam w to nie wierzy to pana sprawa.
AntyPiS
-1 # AntyPiS 2020-08-09 23:27
Mieli doświadczenia. Ale w polityce nie liczą się jakieś sentymenty. Zwłaszcza nie znaczyły w przededniu II WŚ. Zna Pan co pisał Hitler w ,,Mein Kampf" o ,,przestrzeni życiowej na wschodzie? Europa ,,ugłaskiwała" Hitlera i domagała się od Nas oddania Pomorza a my nie chcieliśmy Pomorza i nie było mowy o sojuszu z Niemcami. Nie jakieś nie zgadzamy się z wami bo jesteśmy zwyrodnialcami. Jakby ktoś tak powiedział wtedy to by się ośmieszył na arenie międzynarodowej . Inna geopolityka była.

No i co, ze przytoczył Pan link. używałem swojego zdania i swoich słów. Jakbym napisał zamiast powaga jego synonim to by się Pan tak nie czepiał. CO to jest jakiś indeks słów zakazanych bo Tusk ich używał. No proszę Pana to aż głupie. Widzę, ze narodziła się Pana nowa obsesja. Teraz, ze pisze jak Tusk. Cóż potrafię sam myśleć nawet skrytykować PO bo i tutaj krytykowałem już co mi się w nich nie podoba. Oczywiście Pan teraz uda, że nie pamięta ;) Za to Pan co chwilę cytuje słowa niczym z mediów PiS.
polak2010
-2 # polak2010 2020-08-09 23:52
Niech pan się za mnie nie wypowiada szanowny panie bo widzę że to pana ulubiona technika przypisywania komuś co kto myśli.
po prostu nie chce się pan przyznać że pana kreatywność wygląda na kopiowaniu i powtarzaniu po tusku prowokacyjnych komentarzy.
AntyPiS
-1 # AntyPiS 2020-08-10 00:33
Nigdy nikogo nie kopiowałem. Słowa o powadze użyłem odnośnie wydarzenia związanego z zaprzysiężeniem Dudy podczas ślubowania ,,na konstytucję". A, że pozostali niezależnie od barw politycznych krytykowali Dudę i jego ślubowanie na łamaną przez niego Konstytucję RP no to każdy mógł sobie komentować to jak chciał. A, ze sprawa dotyczy jednego wydarzenia dlatego komentarze krytyczne odnoszą się do podobnego faktu. Pan za to ie ma kreatywności czepiając się jednego wydarzenia wręcz obsesyjnie. Pan chyba właśnie nie wie czym jest kreatywność.
Jjan
+2 # Jjan 2020-08-04 20:13
Cytuję polak2010:
Jak to powiedział pan Arłukowicz minister zdrowia rządu donalda Tuska cyt.,,Zamknij cztery szpitale i przyjdź po 200 baniek, a nie po miliard.''

panie polak, tak już całkiem abstrahując od tych ośmiorniczek, zegarka nowaka, respiratorów i innych głupot...jezeli to nie tajemnica - jakie pan masz wykształcenie, kim pan jesteś z zawodu wyuczonego i w jakim zawodzie pan pracujesz? pytam z czystej, socjologicznej ciekawości. bez złośliwości oczywiście

serdecznie pana pozdrawiam
polak2010
-2 # polak2010 2020-08-04 20:41
Szanowny panie ,,Jjan''
„Sprawdzianem człowieka jest jego wypowiedź”. Mowa, która jest naszym sposobem komunikowania się, pozwala nam poznać tego drugiego.
Zostawiam panu ocenę moich wypowiedzi.
Katolik
-1 # Katolik 2020-08-04 21:28
Cytuję polak2010:
Szanowny panie ,,Jjan''
„Sprawdzianem człowieka jest jego wypowiedź”. Mowa, która jest naszym sposobem komunikowania się, pozwala nam poznać tego drugiego.
Zostawiam panu ocenę moich wypowiedzi.

stad moje pytanie, ktore ponawiam. odpowie pan?

wciaz pozdrawiam
polak2010
-1 # polak2010 2020-08-04 21:54
Ale jakie pytanie mi pan teraz zadał ?
polak2010
-2 # polak2010 2020-08-05 17:48
Cytuję Katolik:
Cytuję polak2010:
Szanowny panie ,,Jjan''
„Sprawdzianem człowieka jest jego wypowiedź”. Mowa, która jest naszym sposobem komunikowania się, pozwala nam poznać tego drugiego.
Zostawiam panu ocenę moich wypowiedzi.

stad moje pytanie, ktore ponawiam. odpowie pan?

wciaz pozdrawiam


Ponawia pan pytanie aha to niech je pan napisze jeszcze raz bo mi umknęło panie ,,Katolik''
Ppp
# Ppp 2020-08-04 20:49
Wyksztalcenie bolka bylo za to iscie genialne. Ale teraz majac 80 lat to sie z niego juz smieje,bo ten czlowiek jest po prostu chory,demencja go dopada,wiec mi go szkoda ale mimo pierdzielenia glupot zycze mu zdrowia
Ppp
-1 # Ppp 2020-08-04 20:50
*tzn on ma juz 80 lat wiec jego mialem na mysli
Ja
+6 # Ja 2020-08-04 18:31
Rozdając te bony rząd doskonale wiedział, że około 50% z nich nigdy nie zostanie wykorzystane, więc kasa zostanie w budżecie. Części rodzin nie będzie stać po prostu na wakacje, nawet z bonem. Wystarczy popatrzeć na ceny kwater, czyste wariactwo. Jak weszły bony, to od razu ceny wzrosły. Poza tym, część ludzi wynajmowało kwatery u "gospodarzy", bo o wiele taniej lub na różnego rodzaju kempingach. polach namiotowych. A bony przecież nie dla takich wynajmujących, tylko dla większych graczy, typu Gołębiewski, itp. którzy sobie tą ustawę wywalczyli (za darmo?). To było działanie pod publiczkę, na potrzeby kampanii wyborczej. Oprócz zakwaterowania dzieci są jeszcze inne koszty wakacji, na które przeciętne rodziny nie stać, Ale rząd powie za dwa lata - dawaliśmy, ale nie chcieliście brać. Ps. Dlaczego bonami nie wsparto innych branży, np. gastronomii, która o wiele więcej straciła na pandemii, niż hotelarze, którzy cały czas zarabiali i zarabiają przecież na osobach umieszczanych (odpłatnie) w hotelach na czas kwarantanny. Wczasowicz nie potrzebuje posiłków, komunikacji, itp. No ale skoro spółki Skarbu Państwa mają udziały w najbardziej liczącej się branży hotelarskiej, to jak mogło być inaczej? Po prostu rząd daje sam sobie, a jakieś tam ochłapy trafią do przedsiębiorców na zasadzie zasłony dymnej. Za rok, dwa wszyscy się będą śmiali z tych bonów i procenta ich wykorzystania. Chyba, że bogatsze rodziny wykupią je za pół ceny od ludzi nie mających szans na wyjazd. Ale i na taki handel rząd na pewno znajdzie sposób by nie dopuścić do 100% wykorzystania bonów, bo to byłaby katastrofa dla budżetu. Gdyby było inaczej, rząd dawałby gotówkę albo bony, ale z możliwością wykorzystania ich na rożne rodzaje kosztów związanych z wypoczynkiem, a nie tylko na hotele.
polak2010
-7 # polak2010 2020-08-04 19:33
Bony można wykorzystać do 2022 roku więc jest jeszcze dużo czasu na ich realizację.
Ludzi teraz właśnie stać na wakacje gdyż PiS realizuje świetną politykę prorodzinną.
A co do bonów turystycznych to niech pan nie wymyśla teorii spiskowych co do ich sposobu realizacji.
Tylko niech szanowny pan przyzna że rząd PiS to pierwszy taki rząd że realizuje swoje obietnice po wyborach.
AntyPiS
+3 # AntyPiS 2020-08-04 19:58
Wiem o tym, ze jest do 2022 roku. Ale czy wiemy kiedy korona się skończy? A jak finansuje bony. Więcej podatków nałożonych na społeczeństwo to więcej potem do tworzenia iluzji, że rząd daje nam pieniądze. Wydziera nam żywcem z kieszeni i potem oddaje te zabrane z naszej kieszeni i daje niby jako swoje. Do tego obniżyli kwotę wolną od podatku o ok. 3 zł na osobie pracującej. A dużo osób pracuje i widzi różnicę w pensji brutto i jak podatki ścinają ją do netto czyli na rękę. .
polak2010
-3 # polak2010 2020-08-04 20:46
Powtarzam się trochę szanowny ,,anty pisie''
Ale czyż nie jest taką rolą rządu odpowiedzialnoś ć za budżet państwa.
AntyPiS
# AntyPiS 2020-08-04 21:29
Cytuję polak2010:
Powtarzam się trochę szanowny ,,anty pisie''
Ale czyż nie jest taką rolą rządu odpowiedzialność za budżet państwa.


Tak władza odpowiada za budżet. Ale według tego co piszesz wychodzi na to, że pochwalasz nakładanie nowych podatków, żeby PiS sfinansował swoje rozbuchane obietnice i z tych pieniędzy z podatków zapłacił Nam własnymi pieniędzmi, które z Nas ,,zdarto" a Ty się masz cieszyć bo rząd daje Twoje pieniądze. Nawet tą kwotę wolną od podatku zmniejszyli by więcej PiS-wo zostało a nie Nam. Zapewne kiedyś pracowałeś, więc zrozumiesz różnicę pomiędzy pensja brutto a pensja netto. Praktycznie pensja zostaje nie raz obcięta o 1/3. Do tego doprowadzają do ruiny wartość pieniądza i tego już chyba nie zatrzymamy. Przynajmniej nie za PiS-u. Nie da się w nieskończoność podnosić minimalnej, żeby ludzie nie widzieli, że coraz mniej można kupić za te pieniądze, które mają.
polak2010
-2 # polak2010 2020-08-04 22:04
Jeżeli pensja zostaje obcięta o 1/3 jak pan to napisał to wtedy trzeba zarabiać powyżej ok. siedmiu tysięcy i troszeczkę bym się kłócił że podatek z pensji jest obrywany w 1/3 raczej na 1/4 bym się zgodził. Ale za resztę to chyba da sie godnie żyć no chyba że sie ośmiorniczki w Sowie zajada jak to robili politycy platformy obywatelskiej.
AntyPiS
# AntyPiS 2020-08-04 22:49
Liczyłem od 3000 zł, ale specjalnie dla Pana zszedłem do minimalnej czyli 2600 zł brutto. Na rękę wychodzi dokładnie 1 920,62 zł. Nie oszukujmy się jesteśmy prowincją. Dlatego u Nas niższy jest wynajem takiego mieszkania w bloku. Dajmy na ten przykład młode małżeństwo gdzie pracuje jedna osoba, które idzie na tzw. swoje i pobiera kredyt z banku 100 000 zł na zakup mieszkania na 10 lat. Najmniejsza rata miesięczna to 1 229,87 zł. daje nam to niecałe 700 zł. Do tego jest prąd, woda i śmieci i jedzenie. I już coraz bardziej topnieją te pieniądze. A dajmy na to będzie jakieś wesele w rodzinie czy coś to okazuje się, że ledwo wychodzi się na zero lub na minusie. A dużo jest osób żyjących właśnie z tej minimalnej. U Nas zresztą też sama wysokość zarobków w powiecie jest niska i nie nadąża za cenami towarów. Ja akurat mam swój dom i nie narzekam na zarobki, ale nie zawsze tak było i pamiętam czasy jak mimo posiadania własnego domu robiło się co się dało, żeby dopiąć budżet w domu, aby nie być na tym ..minusie".
polak2010
-3 # polak2010 2020-08-04 23:07
Ale zapomniał pan o polityce prorodzinnej obecnego rządu i z związku z tym pieniędzmi do budżetu domowego.
AntyPiS
+2 # AntyPiS 2020-08-05 00:32
Myśli Pan, że wychowanie dziecka to tylko ,,500+" wystarczy? Jest jeszcze wiele rzeczy niezależnych od pieniędzy jeśli planuje się dziecko. Choćby wwrunki mieszkalne. Wtedy kiedy jest dziecko trseba np. większy dom. Więcej idzie prądu, wody itp. Zresztą samo ,,500+" dało tylko jakiś chwilowy efekt skoku urodzeń i to nie dużo i już wróciła demografia do punktu wyjścia sprze programu.
polak2010
-2 # polak2010 2020-08-05 09:28
To co pan opisuje to się nazywa ,,życie'' w którym trzeba stawić czoło wielu przeciwnościom i jak zawsze ze wszystkim można sobie poradzić.

Ale jak panu wcześniej napisałem że mi i mojej rodzinie żyje się lepiej jak Polski rząd prowadzi politykę prorodzinną.
Bo Platforma Obywatelska prowadziła politykę Antyrodzinną.
AntyPiS
# AntyPiS 2020-08-05 11:52
Czyli ,,Kosiniakowe" to pomysł PiS :D PO też prowadziła politykę prorodzinną i wprowadziło wiele innych reform mających na celu polepszyć los rodziny. Nie rozbudowuje się socjalu w czasach kryzysu.
polak2010
-1 # polak2010 2020-08-05 17:52
Jedną z lepszych reform antyrodzinnych Platformy Obywatelskiej było podwyższenie podatków z 21% na 23% a na akcesoria dziecięce z 8%na 23%
No ale jak to Tusk obiecał cyt.,, jak dojdziemy do władzy to obniżymy podatki'' Tylko kierunki w słupkach procentowych im się pomyliły.
AntyPiS
-2 # AntyPiS 2020-08-05 18:54
Wyzszy podatek to jest efekt światowego kryzysu ekonomicznego. Każdy z Nas musiał dać te 2/ więcej państwu,, zeby jakoś się przed nim obronić. A PiS nie dość, że wskazuje na to, że PO podniosło nie obniżyło go a na dodatek dodało wiele nowych swoich podatków czy jak PiS to nazywa ,,danin".
polak2010
# polak2010 2020-08-05 20:22
Ten cały kryzys za Platformy obywatelskiej to wyssane z palca brednie. Polska nie żyła ponad stan jak Grecja.

Ale wtedy istniał pewien wielki kryzys ,,LEPKICH RĄK PIENIĘDZY Z VAT'' i to nam zafundowała Platforma Obywatelska
AntyPiS
-2 # AntyPiS 2020-08-05 22:50
Cytuję polak2010:
Ten cały kryzys za Platformy obywatelskiej to wyssane z palca brednie. Polska nie żyła ponad stan jak Grecja.

Ale wtedy istniał pewien wielki kryzys ,,LEPKICH RĄK PIENIĘDZY Z VAT'' i to nam zafundowała Platforma Obywatelska


Uważa Pan, że cały świat wyssał sobie z palca ten kryzys ekonomiczny. Ale w sumie przyznał Pan, że Polska nie żyła ponad stan i nie skończyła jak Grecja. Czyli pochwalił Pan rzad PO-PSL :D A teraz Pooska żyje ponad stan co widać w rosnących cenach dookoła. Pamielęta Pan co bylo tym ,,ponad stan", ktory zatopił Grecję. Był to rozbudowany bez końca socjal, który doprowadził kraj do bankructwa. Co robi PiS. Rozbudowuje bez końca socjal dając jak Grecy ryb od cholery nie dając wędki, żeby to się w jakiś sposób kręciło i przynosiło stale zyski.

Lepkie ręce to teraz dorabiają się na COVID-19. 0od tą przykrywką PiS wydał pieniądze na wybory Sasina, na maski u instruktora narciarstwa czy też na respiratory z fabryki flaków. I to wszystko pod hasłami dbania o nasze zdrowie.
polak2010
+1 # polak2010 2020-08-05 22:56
Tylko zapomniał pan że my różnimy sie tym od Greków że jesteśmy ,,Pracowici''

To czekajmy na ten ,,ocet na półkach''
Tylko żeby panu długa siwa broda za ten czas nie wyrosła.
AntyPiS
-1 # AntyPiS 2020-08-06 12:50
Samo mówienie o nas ,,pracowici" nic nie daje. Polacy muszą pracować bo system padnie bez ludzi pracujących. Zauważmy, że z powodu ,,500+" ludzie poodchodzili na bezrobocia. Kiedyś ludzie zbierali truskawki czy inaczej dorabiali. Teraz nasi rolnicy muszą liczyć na pracowników zza wschodniej granicy bo nikt nie chce zbierać bo ,,jest 500+".

Sam ,,ocet na półkach" nie będzie, ale już czekam kiedy za chleb będziemy płacić 10 zł za kilogram. Przy tej inflacji rosnącej to zastanawiam się czy broda mi zdąży urosnąć skoro 500 zł jak zaczynał się ,,500+" jest teraz warto połowę z tego" co widać po tym ile mamy w koszyku produktów.
AntyPiS
+1 # AntyPiS 2020-08-06 12:51
* Zdjęcie będzie w całości widoczne jeżeli je otworzycie w nowej karcie albo przeciągniecie na pulpit ;)
polak2010
# polak2010 2020-08-07 08:22
Słaba ta pana satyra nie mająca odzwierciedleni a w rzeczywistości.
AntyPiS
-2 # AntyPiS 2020-08-07 11:32
Jeszcze to nie jest rzeczywistość. To przyszłość i to nie wcale tak odległa jak Pan myśli.
polak2010
-3 # polak2010 2020-08-07 18:09
Pożyjemy zobaczymy.
Ja myślę że Polska wyrasta na Lidera Europy.
AntyPiS
-2 # AntyPiS 2020-08-09 21:48
Dobre :D Polska liderem Europy :D W zadłużaniu Państwa czy w liczbie zachorowań na Covid-19 :D Nie no dobra żart Panie Polak2010 :D Nawet mi poprawił Pan humor po Pana tekst to rodem z kabaretu :D
AntyPiS
-2 # AntyPiS 2020-08-09 21:48
*dobry żart
polak2010
-1 # polak2010 2020-08-09 22:17
Dla pana szanownego ,,antyPis'' to żart .
A to już rzeczywistość w która pan i panu szanownemu podobni nie chcą uwierzyć gdyż zakorzeniony w was defetyzm może zmienić się jedynie pokoleniowo.
AntyPiS
-2 # AntyPiS 2020-08-09 22:39
Zakorzeniony defetyzm a co mówił PiS kiedy rządziła PO-PSL. Siali defetyzm, ale jakoś im średnio to przez długi czas wychodziło. Pana defetyzm, którego korzenie sięgają dalekich już czasów wydaje teraz swoje owoce. Niestety same ,,zgniłe".
polak2010
-1 # polak2010 2020-08-09 23:29
Jak już wcześniej napisałem pan i panu podobni juz sie nie zmienią gdyż zakorzeniona w was wiara że co dla Polski dobre to według was to złe.
Więc tu są potrzebne zmiany pokoleniowe.
Ja, robot
# Ja, robot 2020-08-05 20:25
A od 2021 podnoszą abonament RTV z 22,70 na 24,50 zł.
Ja
+5 # Ja 2020-08-04 20:41
Cytuję polak2010:
Bony można wykorzystać do 2022 roku więc jest jeszcze dużo czasu na ich realizację.
Ludzi teraz właśnie stać na wakacje gdyż PiS realizuje świetną politykę prorodzinną.
A co do bonów turystycznych to niech pan nie wymyśla teorii spiskowych co do ich sposobu realizacji.
Tylko niech szanowny pan przyzna że rząd PiS to pierwszy taki rząd że realizuje swoje obietnice po wyborach.

Dlatego pisałem o perspektywie 2 lat (dokładnie zostało na wykorzystanie bonów 2 lata i 5 miesięcy).
Może Pana stać na wakacje, ale niech się Pan przejdzie po sąsiadach i zapyta, ilu z nich wyjedzie w ogóle na jakiekolwiek wakacje, a z grupy która zadeklaruje że wyjedzie - ilu wyjedzie dzięki bonowi. Tych których stać i tak wyjadą, a te 500 zł nie zrobi im różnicy, bo więcej wydają na jedną kolację. Tak jak jeden z posłów - przedsiębiorców , zarabiający miesięcznie w okolicach miliona powiedział, że 500+ będzie pobierał, bo mu się należy, a to że za dwuosobową kolację potrafi zapłacić nawet 1500 zł to jego sprawa, bo go na to stać. Tych których nie stać, nie uratuje żaden bon, bo ich po prostu nie stać. Co do teorii spiskowych - Chyba nie jest Pan na bieżąco (zarówno z tym, kto na tym zarobi najwięcej jak i z tym, kto i jak bony zrealizuje). Mówi i pisze o tym nie tylko TVN i Wyborcza, ale też inne źródła, jak również część nie do końca ubezwłasnowolni onych polityków "jedynie słusznej partii (marionetek "małego człowieczka?).
polak2010
-8 # polak2010 2020-08-04 21:28
Dzieci pana Komorowskiego biorą 500+ na swoje dzieci pamiętam jak w TVN się usprawiedliwial i dlaczego to robią normalnie żenada.

A co do polityki socjalnej obecnego rządu to w końcu rząd Polski zaczyna dbać o obywateli i to też się
panu nie podoba.

A ten mały zakompleksiony człowieczek czy chodzi panu o Trzaskowskiego i jego butach na 10cm. koturnie bo ten pan jest teraz na topie
kropka09
+4 # kropka09 2020-08-04 21:49
Obsesja ? , wciąż o tych butach na koturnie !
AntyPiS
-3 # AntyPiS 2020-08-04 22:08
Cytuję polak2010:
Dzieci pana Komorowskiego biorą 500+ na swoje dzieci pamiętam jak w TVN się usprawiedliwiali dlaczego to robią normalnie żenada.

A co do polityki socjalnej obecnego rządu to w końcu rząd Polski zaczyna dbać o obywateli i to też się
panu nie podoba.

A ten mały zakompleksiony człowieczek czy chodzi panu o Trzaskowskiego i jego butach na 10cm. koturnie bo ten pan jest teraz na topie


A Pan Panie Piotrze dalej o tych koturnach. Niech mi Pan powie co wnosi do Pana życia ta fałszywa informacja o koturnach. Szuka Pan konkretnego modelu czy jak?
polak2010
-3 # polak2010 2020-08-04 22:34
Po prostu śmieszy mnie gość który nagrywa filmiki o tym jak para starszych osób słodzi Trzaskowskiemu że jest bardzo wysoki jest to po prostu żenujące.
AntyPiS
# AntyPiS 2020-08-04 23:04
Po raz kolejny powtarzam. TVPiS próbowały pokazać Trzaskowskiego, ze ten jest o wiele niższy od Dudy a potem Trzaskowski to z humorem i ironią skomentował poprzez ten spot ze starszym małżeństwem bodajże. Najpierw było TVPiS potem odpowiedź Trzaskowskiego. Żenujące to jest dorabianie jakichś urojonych historii oraz ich powielanie bez żadnych ,,twardych" dowodów.
polak2010
-3 # polak2010 2020-08-04 23:35
J. Kaczyński ma dystans do swojego wzrostu i śmieje sie z tego a Trzaskowski nagrywa filmiki o tym jaki jest niby wysoki.
AntyPiS
-2 # AntyPiS 2020-08-05 00:28
Ni stąd ni zowąd wpomina Pan Kaczyńskiego a nie poruszałem jego tematu. TVPIS zmniejszyło go pierwsze a Trzaskowski skomentował to z humorem i ironią a PiS nie chcąc przyznać się do błędu i kłamstwa wymyślił jakieś koturny i gorsety. Zamiast przyznać się do błędu jeszcze głupsze urojenia wymyślili. A Pan jeszcze powiela te bzdurne teorie bo inaczej nie da się ich nazwać
polak2010
+1 # polak2010 2020-08-05 09:22
Ale temat Jarosława Kaczyńskiego jest adekwatny do Trzaskowskiego.
Gdyż Jarosław Kaczyński co do swego wzrostu ma ogromny dystans a zakompleksiony Trzaskowski ukrywa swoje ułomności bod babskim gorsetem i butach na koturnie.
Czy pan wie co mówi o Trzaskowskim jego wieloletni kolega MICHAŁ DZIĘBA.?
AntyPiS
-3 # AntyPiS 2020-08-05 11:49
Jeszcze raz Panu napiszę. Najpierw TVPiS zmniejszyło Trzaskowskiego a Trzaskowski wyśmiał to w swoim spocie. Potem TVPiS, żeby nie przyznać się do kłamstwa stworzyło idiotyczne i fałszywe informacje o koturnach i gorsecie.
Wiem co mówił Dzięba o Trzaskowskim. Same fałszywe informacje takie jakie Pan powiela. Też jakieś hejty nie mające nic wspólnego z prawdą Trzaskowski poszedł z tym do prokuratury i złożył pozew na te oszczerstwa, które wysuwał na niego Dzięba. Widzę, ze wybiórczo wybrał Pan sobie fakty z tej sprawy dla swoich potrzeb. Wybrał Pan hejty Dzieby na Trzaskowskiego. Zapomniał Pan jednak napisać, ze ta sprawa została już zakończona w sądzie ugodą między Dziębą a Trzaskowskim w wymiku której Dzięba przeprosił Trzaskowskiego za wszystkie te oszczerstwa, które kierował w stronę Trzaskowskiego. Najciekawsze jest to, że okazało się, ze współpracował z PIS i naciągał ludzi na kasę. Chodzi o Kongres Gospodarki Niskoemisyjnej i Elektromobilnoś ci, na który zaproszeni byli Morawiecki i ministrowie. Koszt udziału to 1230 zł za dwa dni i 615 zł za jeden. Okazało się, że Kongres się nie odbył a pieniądze zostały na koncie Dzięby. I Pan teraz powołuje jego osobę jako autorytet, którego słowa mają być wiarygodne? Nie Pan najpierw poczyta trochę o danej osobie zanim uzna ją Pan za autorytet warty przytaczania jako wiarygodny.
polak2010
+2 # polak2010 2020-08-05 17:58
Michał Dzięba to było przecież ,,Złote dziecko Platformy Obywatelskiej'' inagle stał się ich wrogiem ciekawe.

Michał Dzięba twierdzi że razem z Trzaskowskim zażywał twarde narkotyki. Może to pomaga panu Trzaskowskiemu przetrwać te trudne chwile w babskim gorsecie.
AntyPiS
-3 # AntyPiS 2020-08-05 18:48
I Dziuba za te słowa przepraszał Trzaskowskiego bo okazało się, że one były tylko rzuconymi hejtami i oszczerstwami bez potwierdzenia w rzeczywistości. Tak samo oszczerstwem jest to gadanie o tym gorsecie bo jest kłamstwem. Propaganda PiS stworzyła pożywkę z oszczerstw dla idiotów, zeby te idiotyzmy powielali.
polak2010
+1 # polak2010 2020-08-05 20:27
Michał Dzięba był najpierw ,,złotym dzieckiem'' Platformy Obywatelskiej co się stało nagle że stał się jej zagorzałym przeciwnikiem i opowiada jeszcze jak to z Trzaskowskim wielokrotnie zażywał twarde narkotyki.
AntyPiS
-5 # AntyPiS 2020-08-05 21:35
Ludzka zawiść. Nie był zadbym znaczącym poitykiem PO. I przypominam po raz kolejny za kłamstwa o narkotykach Dzięba przepraszał Trzaskowskiego.
polak2010
+4 # polak2010 2020-08-05 22:00
Przecież sądami rządzi Platforma Obywatelska to jaki miał być wyrok. Jak to powiedział poseł Platformy Obywatelskiej niejaki Sławomir Neumann cyt.,, Sady są nasze'' To według pana jaki to bezstronny wyrok.
AntyPiS
-5 # AntyPiS 2020-08-05 22:38
Ale od kiedy w 2018 czy 2019 roku rządziła PO sądami. Sprawa zakończyła się ugodą i Dzięba przepraszał Trzaskowskiego za te wszystkie oszczerstwa, które na niego powiedział. Taki jest wyrok sądowych i jako, że jest to ugoda to zgodziły się na to dwie strony sporu.
polak2010
+3 # polak2010 2020-08-05 23:01
Ale proszę pana poseł Platformy Obywatelskiej Sławomir Neumann został nagrany w 2019roku. i wtedy twierdził że ,,sady są Platformy Obywatelskiej''
Gubi sie pan jednak w tym wszystkim.
AntyPiS
-4 # AntyPiS 2020-08-06 12:26
PO mówiła sobie swoje a sądy robiły swoje. Dopiero teraz mamy upolitycznione sądy pełne byłych posłów prosto z ław sejmowych.
Ja, robot
# Ja, robot 2020-08-06 21:28
Oj Panie Polak2010. Teraz bzdurę napisałeś. Aż dziwne, że AntyPiS nic na ten temat nie napisał. Nagrany został w roku 2017 a w 2019 to nagranie zostało upublicznione.
AntyPiS
-3 # AntyPiS 2020-08-06 23:11
Celna uwaga. Dzięki za zwrócenie na to uwagi ;)
polak2010
+1 # polak2010 2020-08-07 08:18
O proszę czyli wszystko wiecie o kłamstwach Platformy Obywatelskiej i to że sądy są pod władzą Donalda Tuska i to wam nie przeszkadza w głosowaniu na nich.
Naprawdę jestem pod wrażeniem
Ja, robot
-4 # Ja, robot 2020-08-07 09:22
Po pięciu latach rządów PiS i reformie sądownictwa sądy nadal pod władzą Tuska? Lubaczowski sąd może też?, w którym minister Ziobro w 2017 roku odwołał dotychczasowego prezesa, podobnie chyba się stało w wielu innych sądach. Jak wyrok korzystny to sąd sprawiedliwy, jak niekorzystny to pod władzą Tuska, tak niektórzy myślą.
polak2010
+1 # polak2010 2020-08-07 10:54
O to proszę spytać posła Platformy Obywatelskiej Sławomir Neumann które sądy miał na myśli mówiąc cyt.,,sądy są nasze''
AntyPiS
-4 # AntyPiS 2020-08-07 10:57
Panie Polak powołuje się Pan na coś a nawet nie sprawdzi dokładnie co przytacza. Panie Polak2010. Oto co zarzucała nam w 2017 roku Komisja Wenecka kiedy przyjechała kontrolować tę reformę sądownictwa PiS o sprawdzić praworządność. O to co w nim było napisane odnośnie Śądu Najwyższego:
Według Komisji Weneckiej:

– ławnicy nie powinni brać udziału w postępowaniach przed Sądem Najwyższym,
– skarga nadzwyczajna na ostateczne wyroki jest niebezpieczna dla stabilności porządku prawnego,
– spory wyborcze nie powinny być rozstrzygane przez nową Izbę,
– obecnie zasiadający sędziowie powinni pracować do osiągnięcia obecnego wieku emerytalnego,
– prezydent nie powinien mieć uznaniowej władzy przedłużenia sędziom pracy poza wiek emerytalny
– 5 kandydatów na I Prezesa, przedstawionych prezydentowi, powinno mieć znaczące poparcie sędziów
– ustawa powinna ograniczać uznaniowość I Prezesa w rozdzielaniu spraw i wyznaczaniu składów orzekających.
polak2010
-1 # polak2010 2020-08-07 20:47
Komisja może co najwyżej wydać opinie a ostatnio na potrzeby kwiku Platformy Obywatelskiej wydała opinie w ekspresowym tempie i to w niepełnym składzie.
Zresztą chce pan zatuszować to co poseł Platformy Obywatelskiej mówił na nagranych taśmach o sądach które są pod władzą Platformy obywatelskiej
AntyPiS
-2 # AntyPiS 2020-08-09 21:45
Tak i na potrzeby PO kazała jechać Czarneckiemu zezłomowanym autem z Jasła do Brukseli i na życzenie PO może jeszcze PE zaskarżył Czarneckiego za wyłudzenia :D Mówił a nawet nie wie Pan kiedy. PIS dokonał czystki kadrowej i postawił swoich sędziów i ,,sądy są nasze" mówi w kuluarach PiS. Zresztą w jakim stylu zrobili tę czystkę. Hejterzy Piebiaka pod nosem Ziobry i zablokowanie pracy Trybunału Konstytucyjnego jest tylko tego symbolem. Tak samo jak dziwnie ,,przypadkowy" wybór Małgorzaty Manowskiej na Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego. Małogorzatę Manowską, która była w swoim czasie podsekretarzem stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości w rządzie PIS. Cóż za odpolitycznie sądów :D
polak2010
-1 # polak2010 2020-08-09 22:05
Niech pan nie ucieka od tematu dlaczego komisja wenecka w niepełnym składzie i ekspresowo wydaje opinie?
AntyPiS
-2 # AntyPiS 2020-08-09 23:07
4. Sprawozdawcy przygotowali uwagi na podstawie przetłumaczonyc h na jęz. angielski aktów prawnych udostępnionych im przez polskie władze oraz wyników wizyty w Warszawie. W odpowiedzi na projekt opinii, Rząd Rzeczpospolitej Polskiej przekazał swoje stanowisko, które zostało uwzględnione przez sprawozdawców. Stanowisko zostanie opublikowane na stronie Komisji Weneckiej. W dniu 10 marca 2016r. sprawozdawcy spotkali się w Wenecji z delegacją polskiego rządu; w czasie spotkań omawiano nadesłane stanowisko.

5. Projekt opinii omówiony został na wspólnym spotkaniu Podkomisji ds. Sprawiedliwości Konstytucyjnej i Instytucji Demokratycznych w Wenecji w dniu 10 marca 2016r. Po wymianie poglądów z delegacją Rządu polskiego pod przewodnictwem Konrada Szymańskiego, Sekretarza Stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych, Komisja przyjęła niniejsza opinię na 106 sesji plenarnej (Wenecja, 11-12 marca 2016r.).
AntyPiS
-2 # AntyPiS 2020-08-09 23:15
Myli Pan dwa fakty Komisja Wenecka oceniała Trybunał Konstytucyjny, który był w niepełnym składzie. Waszczykowski napisał do Komisji Weneckiej w grudniu. W lutym przyjechali a w marcu wydali decyzję. 4 miesiące to dużo i miesiąc na wydanie opinii też.
polak2010
# polak2010 2020-08-09 23:33
Widzę że pisze pan prawo orzekania komisji weneckiej na nowo .
aa
+4 # aa 2020-08-04 20:25
Jak podał portal "OKO.press" unijni śledczy podejrzewają, że europoseł PiS Ryszard Czarnecki miał wyłudzać pieniądze z Parlamentu Europejskiego.a . Sprawa ma dotyczyć lat 2009-2014, a w samym europarlamencie polityk miał spędzać zaledwie 15 minut dziennie. Resztę czasu spędzał w podróżach
polak2010
-5 # polak2010 2020-08-04 20:42
,,OKO press''
jest tak wiarygodne jak Gazeta Wyborcza z redaktorem Maleszko.
aa
# aa 2020-08-04 21:00
Cytuję polak2010:
,,OKO press''
jest tak wiarygodne jak Gazeta Wyborcza z redaktorem Maleszko.


tylko TVPiS
polak2010
-5 # polak2010 2020-08-04 21:07
Jak pan tak myśli to pana sprawa.
AntyPiS
+4 # AntyPiS 2020-08-04 21:17
Cytuję polak2010:
,,OKO press''
jest tak wiarygodne jak Gazeta Wyborcza z redaktorem Maleszko.


A co nie było tak z Czarneckim? W tamtych latach mówiono właśnie o Europosłach, którzy bywają tylko w Europarlamencie tylko się podpisać a swoją kasę wziąć za listę obecności i pewnie jakieś kilometrówki pewnie też Mu doliczyli. Teraz się potwierdziło o kim to były słowa. Właśnie o Czarneckim.
polak2010
-2 # polak2010 2020-08-04 21:52
Czy poseł Czarnecki był za to karany ?
To że tak mówiono to trochę za mało.
Ja, robot
-1 # Ja, robot 2020-08-04 22:00
A czy ktokolwiek z PO został ukarany za rozkradanie państwa itp. o czym Ty tak ochoczo piszesz? To, że tak się mówi to trochę za mało :-) Nawet Nowak te zarzuty co niedawno dostał, to za czasy gdy pracował na Ukrainie.
AntyPiS
+5 # AntyPiS 2020-08-04 22:13
Czarnecki teraz to wyszła świeża sprawa. Ale PiS pewnie ukręci sprawie uszy przynajmniej medialnie. Zawiadomienie w sprawie wyłudzeń europosła skierował do prokuratury Europejski Urząd ds. Nadużyć Finansowych dopiero 2 dni temu, więc na razie to dopiero początek. Ciekawe ile jeszcze ,,kwiatków" wypłynie ;)
polak2010
+1 # polak2010 2020-08-04 22:41
Aha już łapię o co chodzi to chodzi o Cimoszewicza i o ten wypadek który spowodował potrącając samochodem kobietę na rowerze i później ten rower zaczął chować gdzieś po krzakach. i PiS wystosował wniosek o zabranie mu immunitetu by prokuratura postawiła mu zarzuty.
to taki odwecik z tym Czarneckim pewnie
AntyPiS
-2 # AntyPiS 2020-08-04 23:00
UE mści się na Cimoszewiczu? Co Pan plecie. Czarnecki udawał, że pracuje pobierał kilometrówki i oszukiwał i mówiąc wprost wyłudzał pieniądze i nie wykonywał swojej pracy do której został powołany. Oszukał instytucje UE to UE go skarży za wyłudzenie pieniędzy z UE. i tyle w temacie. Żaden odwet tylko egzekwowanie prawdy.
polak2010
+1 # polak2010 2020-08-04 23:32
Proszę nie udawać że pan nie rozumie mojej wypowiedzi o grzechach Cimoszewicza jak chował rower potrąconej kobiety zresztą ten gość mowa o Cimoszewiczu ma pecha kiedyś zrezygnował z kandydowania na prezydenta jak to mówił wtedy cyt.,, rezygnuje gdyż jest za duża nagonka na moja rodzinę'' a w rzeczywistości był uwikłany w wiele afer finansowych, by to odreagować zaszył sie w głuszy puszczy na wiele lat.
AntyPiS
+1 # AntyPiS 2020-08-05 00:23
Znam sprawę Cimoszewicza. Tylko, ze sprawa Cimoszewicza nie ma nic wspólnego z oszukiwaniem Parlamentu Europejskiego poprzez przychodzenie na 15 minut i,,kilometrówki ". Cimoszewicz to co innego a Czarnecki to co innego. Niech Pan osobą Cimoszewicza nie próbuje przysłaniać złego postępowania europosła z PiS, które reprezentuje Czarnecki. Jak ten ,,kryształowy człowiek'' z ,,kryształowego PiS" mógł wyciągać kasę z PE a w nim był tylko 15 minut dziennie a resztę przebimbał w podróżach na które otrzymał zwrot.
polak2010
# polak2010 2020-08-05 09:18
Ta niby afera Czarneckiego to kolejna wydmuszka kwiku klakierów z Platformy obywatelskiej po przegranych wyborach.
W naszym parlamencie PO tez tak płakali po przegranych wyborach i nic z tego nie było. Te ich ujawnione niby wielkie afery PiSu do wydmuszki które nie maja pokrycia w rzeczywistości.

A co pan myśli o posłach Platformy Obywatelskiej niby Polskich którzy deklarują że będą znowu głosować przeciwko korzystnemu budżetowi dla Polski.
AntyPiS
-2 # AntyPiS 2020-08-05 11:33
Panie Polak. Ma Pan czysty fakt, ze Czarnecki oszukiwał. Wziął pieniądze i UE go skarży nie żadne PO czy coś innego. Oszukał PE na pieniądze i egzekwuje od niego prawo bo on złamał. Ale Pan tego nie chce przyjąć do wiadomości. Ma Pan podane na tacy, ze PiS kłamie i oszukuje. Już chyba bardziej prostego przykładu nie można pokazać. I to nie jest afera, żeby coś przysłonić. To Pan właśnie próbuje tę aferę przysłaniać najpierw Cimoszewiczem a potem PO. Niech Pan zobaczy co sam pisze. Odwraca Pan kota ogonem. Tak jak nie raz pisałem zasada złapania za rękę kogoś z PiS czyli ,,kradnę, ale tamci kradli więcej" i próba przerzucania uwagi na kogoś innego.
Co do posłów PO. Jeżeli nie spełniamy warunków praworządności to rozumiem ich argumentację.
polak2010
+4 # polak2010 2020-08-05 18:01
Kłamliwe oszczerstwa łatwo rzucać by zniszczyć człowieka, a Politycy Platformy Obywatelskiej są w tym mistrzami.
AntyPiS
-5 # AntyPiS 2020-08-05 18:44
To nie są oszczerstwa w których Pan, PiS i TVPPIS używają na prawo i lewo i są w tym mistrzami. To są fakty, że Czarnecki pobierał pieniądze a był tylko 15 minut dziennie w Europarlamencie i cały czas sobie podróżował i brał jeszcze za to ,,kilometrówki" . Już raz była afera z ,,kilometrówkam i" polityków PiS. I historia się powtarza jak widać.
AntyPiS
-3 # AntyPiS 2020-08-05 18:44
To nie są oszczerstwa w których Pan, PiS i TVPPIS używają na prawo i lewo i są w tym mistrzami. To są fakty, że Czarnecki pobierał pieniądze a był tylko 15 minut dziennie w Europarlamencie i cały czas sobie podróżował i brał jeszcze za to ,,kilometrówki" . Już raz była afera z ,,kilometrówkam i" polityków PiS. I historia się powtarza jak widać.
polak2010
+4 # polak2010 2020-08-05 20:30
Afera kilometrówek była i w Platformie Obywatelskiej.

Unika pan kolejny raz pytania, że politycy Platformy Obywatelskiej niby Polacy którzy deklarują że będą znowu głosować przeciwko korzystnemu budżetowi dla Polski.
AntyPiS
-5 # AntyPiS 2020-08-05 21:50
Afera ,,kilometrówek" PiS była bardzo głośna. I to jeszcze wybuchła przez żonę jednego z polityków kiedy wyszło, że te kilometrówki niczym Fzarnecki sobie na wycieczki wydawali. A może ,,kilometrówki" Andruszkiewicza , który był w Lubaczowie. Auta nie ma a ma ,,kilometrówki" .

A co do Posłów PO. Odpowiedziałem. Budżet jest związany z praworządnością z którą Polska ma problem. PO jeśli uważa, że ma do tego podstawy to zrozumiem ich argumentację.
polak2010
+4 # polak2010 2020-08-05 22:04
Jak to pan powiedział odnośnie budżetu UE ,, Bo ja tak mówię i już'' To tak jak pani Szczuka mówiła jak zabrakło jej argumentów.
AntyPiS
-7 # AntyPiS 2020-08-05 22:20
Nie miałem czasu w pracy rozwinąć swojej myśli i musiałem komentarz skończyć w taki sposób. Budżet jest powiązany z praworządnością . Chciał Pan przepisy podałem przepisy odnośnie roli praworządności w tym budżecie, ktory obecnie jest jedynie projektem i jeszcze wiele może się zmienić.
polak2010
+4 # polak2010 2020-08-05 22:43
Czyli praworządność nie jest powiązana z budżetem UE i tak ciężko się przyznać do błędu.
AntyPiS
-4 # AntyPiS 2020-08-06 12:39
Budżet jest powiązany z praworządnością . Jeśli nie będziemy jej przestrzegać pieniądze mogą zostać wstrzymane tak jak to ma miejsce przy ,,strefach wolnych od LGBT" gdzie sześć polskich miast za te strefy nie dostało funduszy z UE.
polak2010
+2 # polak2010 2020-08-07 08:15
Acha to jak mówiła pani Szczuka jak kończyły się jej argumenty. Bo ja tak mówię i tak jest.
Budżet jest powiązany z praworządnością i tak jest bo ,,Anty pis'' tak powiedział.
AntyPiS
-4 # AntyPiS 2020-08-07 11:30
Panie polak przedstawiam Panu niezaprzeczalny fakt do którego na Pana prośbę podałem przepisy zawarte w projekcie. Jedynie media powiązane z PiS mówiły w Polsce to kłamstwo. że budżet nie jest powiązany z praworządnością . A jest on powiązany. Argumenty to kończą się Panu bo co chwilę się Pan powtarza. Ten komentarz ze Szczuką widzę już chyba po trzeci czy czwarty. panie Polak2010 może tak więcej kreatywności ;)
polak2010
-1 # polak2010 2020-08-07 20:51
Pan panie szanowny zaprzecza sam sobie najpierw pan pisze że budżet jest powiązany z praworządnością potem że się pan spieszył i się pomylił i że nie jest powiązany z praworządnością a teraz pan pisze że jest to projekt.
niech się pan w końcu zdecyduje.
AntyPiS
-2 # AntyPiS 2020-08-09 13:44
Nie napisałem, że nie jest powiązany tylko nie miałem czasu rozwinąć myśli. Cały czas piszę, ze jest powiązany. Ale.z kim ja pisze. Pan już nie raz kłamał na mój temat i wkładał mi nie moje słowa w moej ,,usta". A niech dalej Pan kłamie i to publicznie.
polak2010
-1 # polak2010 2020-08-09 21:11
Zacytuje pana wypowiedź szanowny panie ,,anty pis''cyt.,,poda łem przepisy odnośnie roli praworządności w tym budżecie, który obecnie jest jedynie projektem i jeszcze wiele może się zmienić
''.
Dlaczego pan mnie wyzywa od kłamców szanowny panie ,,anty pis'' ja staram się obalać pana argumenty moimi argumentami i tyle zależy mi tylko na prawdzie.
AntyPiS
-2 # AntyPiS 2020-08-09 21:30
Oho widzę, że zabolały moje komentarze bo nagle w tym momencie kiedy tak naprawdę mało kto już to czyta pojawiło się wiele minusów. Ciekawe jakim cudem ;) Tak jest to projekt. I projekt łączy budżet z praworządnością . Ale kiedy mówił Pan o pieniądzach, które według projektu ma dostać Polska jeśli nie będzie miała problemów praworządnością to już nie jest projekt a ,,przyklepana" rzecz. Wie Pan jak to się nazywa. Hipokryzja. I to w najczystszej postaci. Myślałem,że lubi Pan plusy, ale po tym jak mnie Pan mnie obsesyjnie minusuje z różnych IP może i z różnych kont lub nicków to niech Pan sie zastanowi czy PIS est Pana ,,ulubioną" partią bo tam lubią plusy :D
polak2010
-1 # polak2010 2020-08-09 21:59
O proszę ,,panie szanowny anty pis'' teraz teoria spiskowa o minusowaniu pana ciekawe niech pan nie oskarża kogoś o to co pan sam robi.

Aha czyli praworządność jest projektem a zarazem nie jest projektem niesamowita pana ,,myśl''
Brawo
AntyPiS
-2 # AntyPiS 2020-08-09 22:55
Tak minusuję Pana, ale jednym minusem od siebie reszta jest ode mnie niezależna, To Pan 10-oma mnie minusuje bo sobie nie daje Pan rady w dyskusji ;)

Budżet UE jest projektem, który czeka na przegłosowanie. Budżet w projekcie jest powiązany z praworządnością . Pan dalej obraca kota ogonem. Tak samo nie wiemy ile będzie tych pieniędzy dla Polski bo tylko Morawiecki rzucił sumą i nikt inny ze szczytu nie mówił ile dla każdego kraju a w dokumentach nie ma podanych kwot. Z pieniędzmi dla Polski może być jak ze złowieniem ryby i powiedzeniem: Taką rybę złowiłem" a potem z czasem ryba robi się coraz mniejsza.
polak2010
# polak2010 2020-08-09 23:44
Pan szanowny pisząc pod wieloma nickami ma wieksze szanse na minusowanie innych.
AntyPiS
-2 # AntyPiS 2020-08-10 00:26
A jednak przyznał się Pan. Pewnie Pan próbował ;) Dzięki za radę do takich rzeczy się nie posuwam jak zmiana nicków i minusowanie z nich wypowiedzi oponenta i to jeszcze w jednej chwili. Czyż nie wydaje się to Panu dziwne, ze w jedną chwilę tak oceny się zmieniły ;)
Ja
+6 # Ja 2020-08-05 08:55
Cytuję polak2010:
,,OKO press''
jest tak wiarygodne jak Gazeta Wyborcza z redaktorem Maleszko.

Cytuję polak2010:
,,OKO press''
jest tak wiarygodne jak Gazeta Wyborcza z redaktorem Maleszko.

Najbardziej wiarygodna jest redaktorka TVPiS Holecka. A o Czarneckim nie tylko OKO press nadaje. Zarzuty potwierdziła nawet pisowska prokuratura
Ppp
-5 # Ppp 2020-08-04 20:46
A prawde o PO juz dawno temu powiedzieli rewinski i piasecki i to w tvn. Po tym szechter byl podobno wsciekly
m.youtube.com/.../
Ppp
-1 # Ppp 2020-08-04 23:17
Zobaczcie zreszta kim byl tatus wlodka cimoszewicza i jakie on mogl wartosci z domu wyniesc. Synus tomeczek tez. Marian Cimoszewicz. Wielokrotny morderca komunistyczny podobnie jak braciszek szechtera,stefa n. W Norwegii po 2 wojnie ,poniewaz tam schanbili sie ci co kolaborowali z Vidkunem Quislingiem,to wszyscy potomkowie do 3 pokolenia! otrzymywali zakaz pelnienia funkcji publicznych. Jest to fakt,mozna sprawdzic. U nas dogadali sie przy wodce i efekt jest. Towarzysze cimoszka i miller siedza w brukseli i maja wywalone
Ppp
+3 # Ppp 2020-08-04 23:18
*zhanbili przepraszam
aa
-5 # aa 2020-08-05 06:39
Cytuję Ppp:
Zobaczcie zreszta kim byl tatus wlodka cimoszewicza i jakie on mogl wartosci z domu wyniesc. Synus tomeczek tez. Marian Cimoszewicz. Wielokrotny morderca komunistyczny podobnie jak braciszek szechtera,stefan. W Norwegii po 2 wojnie ,poniewaz tam schanbili sie ci co kolaborowali z Vidkunem Quislingiem,to wszyscy potomkowie do 3 pokolenia! otrzymywali zakaz pelnienia funkcji publicznych. Jest to fakt,mozna sprawdzic. U nas dogadali sie przy wodce i efekt jest. Towarzysze cimoszka i miller siedza w brukseli i maja wywalone

Cytuję Ppp:
Zobaczcie zreszta kim byl tatus wlodka cimoszewicza i jakie on mogl wartosci z domu wyniesc. Synus tomeczek tez. Marian Cimoszewicz. Wielokrotny morderca komunistyczny podobnie jak braciszek szechtera,stefan. W Norwegii po 2 wojnie ,poniewaz tam schanbili sie ci co kolaborowali z Vidkunem Quislingiem,to wszyscy potomkowie do 3 pokolenia! otrzymywali zakaz pelnienia funkcji publicznych. Jest to fakt,mozna sprawdzic. U nas dogadali sie przy wodce i efekt jest. Towarzysze cimoszka i miller siedza w brukseli i maja wywalone


Do dziadka w wermachtu duzo mu brakuje, ale u komuszego prokuratora stanu wojennego nie trzeba szukac przodków
Polak2010&1/2
-3 # Polak2010&1/2 2020-08-05 17:50
KRAJ MLEKIEM I MIODEM PLYNĄCY OBIETNICE

Muzeum Bitwy Warszawskiej - miało być gotowe na 100-lecie bitwy,
(Rząd PiS ustami Antoniego Macierewicza deklarował, że muzeum powstanie do 2020 r. 4 sierpnia, czyli 11 dni przed rocznicą)
„mieszkaniu plus”. (powinno być ich już blisko 100 tys., a jest mniej niż 1000),
pomoc władz przy zmianie kredytów frankowych na złotówki, po atrakcyjnym kursie
samochody elektryczne krajowej produkcji
(Mateusz Morawiecki w 2016 roku obiecywał, że do 2025 roku będzie ich na drogach milion.)
Tani prąd do ich tankowania zapewnia nowy blok energetyczny Ostrołęka C. (państwowe spółki, które miały go budować, właśnie zamknęły projekt jaki nieekonomiczny, wyrzucając w błoto blisko miliard złotych).
międzynarodowy port lotniczy Solidarność Baranów (data otwarcia 2027 – do dziś jednak nie zaczęto nawet wykupu gruntów).
nowoczesne autobusy z projektu „PKS w każdej gminie”.
100 obwodnic Morawieckiego i „mosty plus”.
przejęcie niemieckiej linii czarterowej Condor
kanał przecinający Mierzeję Wiślaną. (5 metrów głębokości), a tor wodny do portu w Elblągu potrafi być płytszy, niż kanały łączące wielkie jeziora mazurskie.
nowoczesny prom morski. Imponujący statek, stanowiący zaczątek odbudowy polskiego przemysłu stoczniowego. stępkę pod jego budowę osobiście wbijał Mateusz Morawiecki w szczecińskiej stoczni w 2017 roku.
krowa plus”, ewentualnie wieprzowina na grilla z programu „świnia plus”.
Łuk Triumfalny wybudowany na środku nurtu Wisły.
Pałac Saski *na nowy parlament), którego odbudowę zapowiedział w 2018 roku Andrzej Duda (tempo robót zadziwia).
film sfinansowany przez Polską Fundację Narodową. Efektowny obraz z oskarowymi gwiazdami opowiada o naszym pięknym kraju oraz trudnych czasach i heroicznych czynach naszych ojców, a także dziadków.
.system ochrony zdrowia 6,8 proc PKB
polskie śmigłowce budowane wspólnie z ukraińskimi specjalistami
referendum konstytucyjnego zapowiedzianego w 2017 roku przez prezydenta.
Tyle obietnic. Na razie wydaliśmy miliony z naszych podatków na projekty, wizualizacje, prace studyjne i pensje dla zarządów spółek, które miały to wszystko realizować o niektórych suweren juz zapomniał (obiecanki cacanki)
polak2010
+2 # polak2010 2020-08-05 20:35
Już pana prosiłem aby pan nie używał podobnego nicku jak mój. Jest pan chyba poważnym człowiekiem i potrafi pan zrozumieć.
Czy szanowna redakcja ZLubaczowa mogła by ponownie wprowadzić obowiązek logowania uniknęlibyśmy tym samym hejterów.
Ja, robot
-3 # Ja, robot 2020-08-05 20:56
I krytyków władzy. Pozostaliby sami chwalący władzę i neutralni. A tak na marginesie, jak Ty niemiłosiernie jeździsz po PO czy Trzaskowskim to nie hejt? Tylko jak inni obsmarowują PiS to wtedy jest hejt?
polak2010
+2 # polak2010 2020-08-05 21:37
Proszę szanownego pana ,,Ja robot''
Nic takiego nie napisałem co pan mówi że jest pan hejterem albo że jak ktoś jest zwolennikiem PO Trzaskowskiego że tez jest hejterem w ramach ścisłości.

Napisałem tylko że powinie być obowiązek logowania po to tylko aby uniknąć hejterów. Moglibyśmy wtedy na poziomie wymieniać poglądy.
Polak2010&1/2
-3 # Polak2010&1/2 2020-08-05 21:47
[quote name="polak2010 "]Proszę szanownego pana ,,Ja robot''
Nic takiego nie napisałem co pan mówi że jest pan hejterem albo że jak ktoś jest zwolennikiem PO Trzaskowskiego że tez jest hejterem w ramach ścisłości.

Hejter (z ang. hater „nienawistnik, przeciwnik, krytykant” – określenie osoby, która publikuje w Internecie (nierzadko pod pseudonimem) agresywne, obraźliwe lub skrajnie krytyczne komentarze pozbawione rzeczowej argumentacji i wygłaszane pod adresem konkretnej osoby lub grupy osób
.Hejterzy różnią się od trolli, którzy starają się zwrócić na siebie uwagę poprzez prowokacyjne komentarze. Każdy może paść ofiarą hejtera, ale ich głównym celem są zazwyczaj osoby publiczne
Ja, robot
-2 # Ja, robot 2020-08-05 21:51
To którzy komentujący tutaj są tymi hejterami, których pozwoliłby uniknąć obowiązek logowania? Nie mówię, że akurat mnie uważasz za hejtera, ale kogoś uważasz, skoro chcesz logowania.
AntyPiS
# AntyPiS 2020-08-05 21:45
Otóż to. Wytłumaczyłem Panu Panie Polak dlaczego nie chcę się logować. Okazało się, ze raz wszedłem w odpowiednim momencie i wszystkie Pan komentarze zamieniły nick na Piotr i stąd wiem, że ma Pan tak na imie. Zresztą z tymi logowaniami to widać było jaki był cel. Akurat na przerwę między pierwszą a drugą turą. Po drugie zgodzę się z Ja, robot. Jak Pan piszęle fałszywe informacje i rzuca jakieś oderwane od rzeczywistości oskarżenia co do jego osoby to nie jest hejt. Ale jak ja np. skrytykuję PiS np. osobę Czarneckiego, który podpadł władzom PE to już hejt. Nawet Pan nie raz w naszych długich dyskusjach mi go Pan zarzucał i nie raz Panu wyjaśniałem czym rozni się hejt od krytyki bo to nie są to słowa opisujące to samo zjawisko. Wzywa Pan teraz do powrotu logowania. Boi się Pan w takiej formie? Ja tłumaczyłem dlaczego się nie loguję. To może zadam pytanie dlaczego Pan chce, żeby się logować?
polak2010
+1 # polak2010 2020-08-05 22:10
To że pan ,,anty pis'' pisał szanowny pod wieloma już nickami to wiadomo.
A jakby pan sie zalogował uniknęlibyśmy takich malwersacji jakich pan się dopuszczał na tym portalu panie ,,anty pis'' lub,, ccc''
AntyPiS
-2 # AntyPiS 2020-08-05 22:27
Zawsze pisałem pod swoim nickiem a Pan dalej ciągle klamie w stosunku co do mojej osoby. I to do teraz pamiętam tą pana kłamliwą obsesję przed wyborami na ten temat. Od kiedy niby ja byłem pod nickiem jak cccc to był jeden z moich najzagorzalszyc h hejterów nie krytykantów na tym forum i jechał po mnie i obrzucał mnie wulgarnymi epitetami. Myli się Pan nawet w swoich własnych oskarżeniach co do mojej osoby.
AntyPiS
# AntyPiS 2020-08-05 22:30
I nie dopuszczam się żadnych malwersacji bo piszę pod własnym nickiem a dogadywanie samemu sobie uważam za przejaw słabości i porażki w dysusji. Dlatego piszę pod jednym nickiem jak kultura dyskusji tego wymaga i nie potrzebuję do tego zadnego logowania bo moje dane mogą trafić tam gdzie ja nie chcę.
polak2010
-1 # polak2010 2020-08-05 22:39
Aaaa czyli pan dobrze pamięta swoje grzeszki i kto był za i kto był przeciw.
AntyPiS
+1 # AntyPiS 2020-08-06 12:35
Sklerozy nie mam i pamiętam kto podzielał moje zdanie, kto nie a kto mnie wręcz wyzywał od najgorszych. Żadnych grzeszków tutaj nie mam. Pan zniszczył to forum przed pierwszą turą publikując fałszywe informacje o mnie gdzie się tylko dało. To jest dla mnie właśnie brak kultury w dyskusji i nie posuwam się do takich rzeczy no chyba, ze jak Pan wszystko kopiuje to i ja tę samą odpowiedź na tę samą rzecz dawałem w odpowiedzi bo nie było co się rozpisywać. Nawet powołując się na odwołując się do Pana pisząc, ze łamie Pan ósmego przykazania: nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu" Pan nie przestał powielać tych kłamstw odnośnie mojej osoby. cccc natomiast używał w moją stronę wulgarnych słów. Może cccc to nawet Pan jakieś mniej kulturalne alter ego bo pisał podobnie do Pana i pojawiał się dziwnie tylko w pewnych momentach jako Pana wsparcie do poparcia swojej tezy.
polak2010
-1 # polak2010 2020-08-07 08:11
To że pan pisał pod wieloma nickami to jest temat bezsporny.
-Kiedy kończą się panu argumenty to wyszukuje pan u mnie literówek. Śmieszy mnie to troszeczkę gdyż pan popełnia wiele błędów ortograficznych.

-Kiedy kończą się panu argumenty odnosi się pan do wiary i jak to niby ci straszni katolicy pana szykanują.

-słabe te pana argumenty proszę pana.
AntyPiS
# AntyPiS 2020-08-07 11:25
Powoływałem się nawet do 8 przykazania: ,,Nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu" bo myślałem, że do Pana dotrze to, że Pan kłamie z tymi moimi wieloma nickami i oczernia moją osobę bezpodstawnie. Ale nawet powołanie się na to świętość jaką jest dekalog nie pomogło i dalej Pan kłamał i kłamie na mój temat. Jestem katolikiem i uczęszczam regularnie w niedzielę do Kościoła i dla mnie kłamiąc i powołując się na dekalog dla mnie to byłby grzech ciężki. Tylko, ze ja nie kłamałem, ze pisze pod jednym nickiem a Pan mimo to dalej obsesyjnie wręcz hejtuje moją osobę,
Co do pisowni to nie jak kropka tu czy tam ucieknie z litery charakterystycz nej z naszego języka jak ,,ż" czy ,,ó" to nie jest taki sam błąd co ,,ż" pomylić z ,,rz".
Argumenty mi się nie kończą tylko wskazuje na jeden fakt. Niestety wielu jest w Kościele w niedziele takich osób, które są przykładnymi katolikami tylko w czterech ścianach kościoła a po przekroczeniu progu zapominają o tym, czego uczy Nas Kościół a, wiec poszanowania drugiego człowieka i czyni zło a potem w niedzielę taka osoba idzie pierwsza do komunii świętej. Nie mówię, ze wszyscy My katolicy jesteśmy, ale takie przypadki się zdarzają i chyba każdy zna takiego kogoś ,,niedobrego" co daje w kość ludziom nawet z najbliższego sąsiedztwa a potem jak gdyby nigdy nic idzie sobie do komunii nie widząc w tym grzechu. I nie chodzi w tym argumencie, że mnie obrzucały błotem te osoby i są one katolikami. Widać jak Pan nie rozumie tego argumentu. Chodzi o to, ze takie osoby najpierw zrównają Cię z błotem i to wręcz chamsko i wulgarnie a potem idą do komunii jak gdyby nigdy nic nie uważając to za grzech, a Boga nie oszukasz. Nie chodzi w tym argumencie o wiarę a o to kto jest jakim człowiekiem dla ludzi.
polak2010
-3 # polak2010 2020-08-07 20:58
Kreuje się pan tu na osobę głęboko wierzącą jako praktykujący katolik a popiera pan ludzi którzy walczą z kościołem katolickim.
i ten temat mnie bardzo intryguje.
AntyPiS
-1 # AntyPiS 2020-08-09 21:36
Jestem wierzący. Tak się składa,ze popieram tych co wyznają zdrowe stosunki Państwo-Kościół gdzie Kościół robi swoje a Państwo swoje a nie, ze obie struktury się przenikają. Nasiąknięcie w kościele polityką jest też jednym z czynników dlaczego ludzie przestają coraz bardziej chodzić do Kościołów. Tak jak patriotyzm tymi swoimi słowami próbuje sobie ,,zawłaszczyć Boga. A wierzącymi osobami są osoby nie tylko z PIS, ale i z PO, PSL, Konfederacji a nawet z Lewicy. Zawsze mówię czy Jezus mówił, że moja wiara jest silniejsza niż Twoja i mówił,ze jest Jezusem tylko dla PIS? Panie Polak jeszcze jakie wartości zawłaszczy PIS-owi.
polak2010
-2 # polak2010 2020-08-09 22:03
Ale ja nic takiego nie napisałem że tyko w PiS są patrioci i katolicy to sa pana dziwne domysły

Ale jest to bardzo ciekawe jak głęboko wierzący katolik jak na takiego pan sie kreuje głosuje na ludzi wręcz walczących z kościołem czy to nie jest przypadkiem Hipokryzja.
AntyPiS
-2 # AntyPiS 2020-08-09 22:35
Ledwo co Pan insynuował w jednym w komentarzu, że patriotami są te osoby, które są za Dudą i PiS. Oto Pańskie słowa:
,,polak2010 2020-08-07 08:02
I nawet takiego ważnego dnia dla Polaków nie umie pan poszanować.
Bo takie wydarzenie jak zaprzysiężenie Prezydenta Andrzeja Dudy jest bardzo ważne dla Polskich
Patriotów."
W tym komentarzu Pan wskazał, ze patriotami mogą być tylko Ci co są za Dudą i PiS. Niech Pan nie uważa ludzi za głupich, że nie wiedzą o co chodzi w słowie ,,Polscy Patrioci" i co ono w tym komentarzu oznacza.

O katolikach:..
# polak2010 2020-08-07 20:58
Kreuje się pan tu na osobę głęboko wierzącą jako praktykujący katolik a popiera pan ludzi którzy walczą z kościołem katolickim."

Czyli tłumacząc wszystkich co nie są za PiS uważa Pan za walczących z Kościołem. A sam PiS łamie zasady kościoła poprzez rozwody co pokazał ostatni przykład Kurskiego gdzie za odpowiednie pieniądze mogą poprawiać nawet samego Boga. Partie Opozycji. Nie widziałem, żeby walczyli z wiarą samą w sobie. No chyba, ze skrajne formacje lewicowe, których nie jestem zwolennikiem. Za to z drugiej strony też tak samo skrajnie są Ci którzy obsesyjnie bronią Kościoła. Nawet pedofilii i ,,rozgrzeszają" księży choćby jak byli świeckimi to zostali by nazwani ,,przestępcami" . Nie mówię, że to wszyscy księża, tylko mniejszość, ale są tacy niestety. Każdy sobie wierzy w co chce. Bo Bóg dał nam własną, nieprzymuszoną wolę.
polak2010
-2 # polak2010 2020-08-09 23:08
Ja nie chcę negować pana Inteligencji ,,szanowny panie ,,anty pis'' ale w mojej wypowiedzi nie ma nic o Pis tylko o człowieku który wygrał wybory Prezydenckie i chodzi mi o sam fakt powagi wydarzenia zaprzysiężenia na Prezydenta.

Ale pan panie szanowny ,,anty pis'' lubi wypowiadać się za innych cyt. pana ,,anty pis'' ,,Czyli tłumacząc wszystkich co nie są za PiS uważa Pan za walczących z Kościołem.'' ale ja nic takiego nie napisałem szanowny panie.

Dziwi mnie to że tak wielki katolik aczkolwiek mógłbym stwierdzić po pana wypowiedziach że męczennik ,,anty pis'' głosuje na Człowieka który walczy z wiara katolicką.
AntyPiS
-1 # AntyPiS 2020-08-09 23:39
Ciekawe czy jakby wygrał Trzaskowski wygrał wybory a jak na skalę użycia aparatu państwowego w kampanii Dudy to 400 tys. głosów to nie była jakaś wielka różnica. Już widzę jak Pan nawoływałby do powagi ;)

Proszę Pana sugeruje to Pan w swoim komentarzu. Każdy tutaj wie, ze Pan by w ogień skoczył za PiS jakby Panu kazali i w zestawieniu z tym widać po prostu, ze Pan za prawdziwych katolików ma tych wierzących w PiS a pozostałych co nie są za PiS to nie są katolikami i walczą z kościołem. Nie musi Pan pisać wprost. Po prostu to Pan sugeruje.

A siebie nie uważam za jakiegoś wielkiego katolika ani tym bardziej męczennika. Każdy może sobie wierzyć w Boga w stopniu jakim chce. Po przejściu na drugi świat otrzyma rachunek swojej wiary. To Pan uważa się za nie wiadomo jakiego katolika patrząc po pańskich komentarzach.
polak2010
-3 # polak2010 2020-08-10 00:01
Kolejny raz wypowiada sie pan za mnie i za Innych szanowny panie ,anty pis'' niech pan zrozumie że ludzie maja swoje zdanie i nie wolno wypowiadać się za innych.
AntyPiS
# AntyPiS 2020-08-10 00:36
Przedstawiłem Panu jak czytelnik znając Pana z tych fałszywych tyrad odbiera co Pan napisał łącznie z przytoczonymi przez Pana komentarzami gdzie dzieli Pan na ,,lepszych" będących za PIS i tych ,,gorszych" będących przeciw PiS.
Polak2010@
+9 # Polak2010@ 2020-08-05 21:28
Polak2010, siewca nienawiści !! Nie dajmy się prowokować ! Wydaje mi się że jest naganiaczem tego portalu.
polak2010
-5 # polak2010 2020-08-05 21:39
A czy pan szanowny który zmienia nicki co chwilę nie ma takiej możliwości pisania jak każdy z nas.
Polak2010@
+1 # Polak2010@ 2020-08-05 21:51
Cytuję polak2010:
A czy pan szanowny który zmienia nicki co chwilę nie ma takiej możliwości pisania jak każdy z nas.

I kto to mówi! Fałsz, kłamstwo, obłuda.
polak2010
-7 # polak2010 2020-08-05 22:04
Czyli pisze pan pod wieloma nickami?
Polak2010@
+1 # Polak2010@ 2020-08-05 22:10
Twój nick jest mój nick. Odpowiada? Twój wybór!
polak2010
-5 # polak2010 2020-08-05 22:23
Czyli jest pan kolejnym hejterem który pisze tutaj pod wieloma nickami.
Brawo gratuluje wiedzy popartej argumentami pan jest świadectwem wyborcy PO.
Polak2010@
+5 # Polak2010@ 2020-08-05 22:47
Hejterem, siewcą nienawiści, jesteś ty. Naplułeś już dosyć jadu! Jabłko nie spada daleko od jabloni!
polak2010
-7 # polak2010 2020-08-05 22:57
Czyli nie zmienia to faktu że pisze pan na tym portalu pod wieloma nickami i nie jest pan wiarygodną osobą.
AntyPiS
+6 # AntyPiS 2020-08-06 00:09
Panie polak2010 sam chciałeś, żeby Polak2010@ zmienił nick a teraz mu zarzucasz, że go zmienił i że pisze pod zmienionymi nickami przez co jest niewiarygodny. Gubi się Pan we własnych działaniach ;)
AntyPiS
+6 # AntyPiS 2020-08-06 00:12
Juhu :D Święto jak cholera.;) Ciekawe czy uda się zachować powagę kiedy Duda będzie przyrzekał stanie na straży Konstytucji, którą lamie od 5 lat i bedzie łamał przez kolejne 5 ;)
Polak2010@
+3 # Polak2010@ 2020-08-06 14:19
Cytuję AntyPiS:
Juhu :D Święto jak cholera.;) Ciekawe czy uda się zachować powagę kiedy Duda będzie przyrzekał stanie na straży Konstytucji, którą lamie od 5 lat i bedzie łamał przez kolejne 5 ;)

Tylko płakać! Święto nie dla wszystkich!
AntyPiS
+6 # AntyPiS 2020-08-06 00:12
Juhu :D Święto jak cholera.;) Ciekawe czy uda się zachować powagę kiedy Duda będzie przyrzekał stanie na straży Konstytucji, którą lamie od 5 lat i bedzie łamał przez kolejne 5.
polak2010
-1 # polak2010 2020-08-07 08:03
Powtarza pan teraz słowa Donalda Tuska.
AntyPiS
+1 # AntyPiS 2020-08-07 11:02
Tak Panie Polak wszędzie wina Tuska, słowa Tuska itp. :D To już nie te czasy kiedy mówienie, że wszystko wina Tuska ma jakiś sens. Panie Polak to se ne vrati. Mój komentarz to są moje słowa i nikogo innego. To tak jakby o Pana słowach mowić, że powtarza Pan słowa Posłów PIS. Panie wpychanie wszędzie Tuska i robienie z niego kozła ofiarnego w każdej sprawie ludziom się już przejadło i to dawno.
polak2010
-2 # polak2010 2020-08-07 21:11
To są słowa donalda Tuska cyt.,,Wszystkic h, którzy zamierzają wziąć udział w zaprzysiężeniu, uprzedzam, że po słowach „uroczyście przysięgam, że dochowam wierności postanowieniom Konstytucji” zarówno Andrzej Duda jak i zgromadzeni powinni zachować powagę.''
Następnie posłowie Platformy Obywatelskiej zaczęli to powtarzać i pan szanowny tez to powtarza i takie to pana wiarygodne słowa.

A to link do strony jak pan sobie sam nie wierzy:
wiadomosci.radiozet.pl/.../...
AntyPiS
-3 # AntyPiS 2020-08-09 13:51
No i co dosłownie cytuję Tuska czy zwracam uwagę na pewien problem. Oj naciąga Pan fakty. Moje słowa powadze są moje a nie Donalda Tuska. Nie odróżnia Pan cytowania o posiadania swojego zdania. A może nie wiem Pan co to jest swoje zdanie skoro potrafi Pan tylko cytować oskarżenia co do Trzaskowskiego rodem z TVPIS. Samodzielne myslenie proszę włączyć a nie bezkrytycznie jak gabka nasiąkać propagandą PiS-u.
polak2010
-3 # polak2010 2020-08-09 21:25
Szanowny panie ,,anty pis'' podałem panu dowody w postaci linku w którym Donald Tusk powiedział obrzydliwe słowa cyt,,Wszystkich , którzy zamierzają wziąć udział w zaprzysiężeniu, uprzedzam, że po słowach „uroczyście przysięgam, że dochowam wierności postanowieniom Konstytucji” zarówno Andrzej Duda jak i zgromadzeni powinni zachować powagę.''

A teraz zacytuję pana panie ,,anty pis'' cyt.,, Ciekawe czy uda się zachować powagę kiedy Duda będzie przyrzekał stanie na straży Konstytucji, którą lamie''

Tą samą retorykę powtarzali posłowie Platformy obywatelskiej.

Cieszy mnie to niezmiernie że pan wyprzedza myślami Donalda Tuska lub Donald Tusk wyprzedza myślami pana.

Takie to pana samodzielne myślenie panie szanowny ,,anty pis''
AntyPiS
-3 # AntyPiS 2020-08-09 22:49
A ja Panu napisałem, że napisałem swoje słowa a nie Donalda Tuska. Jakbym cytował słowo w słowo to wtedy mógłby Pan rzucać takie oskarżenia. Potrafię sam myśleć i formułować swoją wypowiedź. Krytyka jest podobna bo odnosi się do jednego wydarzenia jakim jest przysięganie Dudy na Konstytucje RP, której postanowienia łamie i ma ją gdzieś.

Każdy ma prawo do krytyki, A nimi jak miałem skrytykować zachowanie powagi Tak się składa, że widziałem takie same słowa o powadze wśród znajomych będących działaczami innych niż PO partii czy środowisk. Czy to PSL czy Hołownia czy Lewica i Konfederacja wskazywali na ten sam problem z zachowaniem powagi. To właśnie Pan teraz pokazał, ze swoja wiedzę opiera tylko na jednym źródle PiS, którego nagminnie Pan powiela Pan w swoich komentarzach z gorsetami i butami. Takie to Pana samodzielne myślenie Panie Polak2010.
polak2010
-1 # polak2010 2020-08-09 23:41
Nie zmienia to faktu szanowny panie ,,anty pis'' że powtarza pan po innych i jeszcze się pan do tego przyznaje cyt.,,anty pis'' ,,że widziałem takie same słowa o powadze wśród znajomych będących działaczami innych niż PO partii czy środowisk. Czy to PSL czy Hołownia czy Lewica i Konfederacja wskazywali na ten sam problem z zachowaniem powagi.''
Kreatywność ma pan we Krwi ale w powtarzaniu po tusku.
AntyPiS
-1 # AntyPiS 2020-08-10 00:24
Pisze swoimi słowami. Ma Pan kolejną obsesję, ze powtarzam coś po kimś. Nie. To moje słowa. Jakby cytował Tuska to słowo w słowo a nie swoimi słowami. Najpierw cały czas Trzaskowski, potem jakieś słowa o tym, ze rzekomo używam wielu nicków, teraz, że pisze jak Tusk. Ma Pan jakąś obsesję. Kreatywności to własnie Pan nie ma. Właśnie czepia Pan się tak jednego wątku i od cholery go Pan ciągnie, żeby mnie zdenerwować. Jak nie działa to zmienia Pan na kolejne 2-3 element swojej obsesji. Ciekawe co stanie się Pana elementem obsesji za pare dni.
polak2010
-7 # polak2010 2020-08-05 23:13
Jutro zaprzysiężenie Prezydenta Najjaśniejszej Rzeczpospolitej Polskiej cieszmy się ze święta Demokracji.
Polak2010&1/2
+7 # Polak2010&1/2 2020-08-06 06:16
Cytuję polak2010:
Jutro zaprzysiężenie Prezydenta Najjaśniejszej Rzeczpospolitej Polskiej cieszmy się ze święta Demokracji.k..........kpis z czy o droge pytasz? a osądzi go (i ich) naród i historia
Polak2010@
+8 # Polak2010@ 2020-08-06 08:03
Cytuję polak2010:
Jutro zaprzysiężenie Prezydenta Najjaśniejszej Rzeczpospolitej Polskiej cieszmy się ze święta Demokracji.

Jakiej ....najjaśniejs zej? Czego..,.. demokracji..... ? Chyba tylko dla ciebie i tych którzy się sprzedali za wszystkie Plusy. Hipokryzja!!! Będzie jeszcze płacz i zgrzytanie zębów! A ty świętuj dzisiaj chociaż będziemy uwolnieni.
polak2010
-7 # polak2010 2020-08-06 12:33
Dziś szanowni państwo odbyło się zaprzysiężenie Prezydenta Najjaśniejszej Rzeczpospolitej Polskiej to wspaniały dzień święta Polskiej Niepodległości i szanując naszych przodków którzy przelewali krew i oddawali życie za Ojczyznę oni nie zaznali prawdziwej jednak wolności.

Ze względu na ich pamięć nie wylewajmy na tym forum obraźliwych komentarzy.
Polak2010@
+5 # Polak2010@ 2020-08-06 14:26
Cytuję polak2010:
Dziś szanowni państwo odbyło się zaprzysiężenie Prezydenta Najjaśniejszej Rzeczpospolitej Polskiej to wspaniały dzień święta Polskiej Niepodległości i szanując naszych przodków którzy przelewali krew i oddawali życie za Ojczyznę oni nie zaznali prawdziwej jednak wolności.

Ze względu na ich pamięć nie wylewajmy na tym forum obraźliwych komentarzy.

Nasze są obraźliwe a twoje nie . Jutro a może jeszcze dzisiaj po. twoim świecie będziesz lał pomyje, obrażał innych, i rozsiewał hejt i nienawiść.
AntyPiS
+2 # AntyPiS 2020-08-06 23:18
Co ma Duda wspólnego z naszymi przodkami. Dziś dzień jak co dzień. Jakoś nie widziałem, zeby ktoś się bardzo przejmował tym zaprzysiężeniem . Kiedyś to było czuć, że coś się dzieje i robiono rzeczywiście z tego coś specjalnego. Dziś na mieście widziałem tyoe samo osob jak zwykle a samo zaprzysiężenie spadlo rangą do zwyklego zebrania sejmowego.
polak2010
-4 # polak2010 2020-08-07 08:02
I nawet takiego ważnego dnia dla Polaków nie umie pan poszanować.
Bo takie wydarzenie jak zaprzysiężenie Prezydenta Andrzeja Dudy jest bardzo ważne dla Polskich Patriotów.
A Patriotyzm ma się w sercu.
AntyPiS
+3 # AntyPiS 2020-08-07 12:04
Panie Polak2010. to co Pan robi to jest właśnie brak patriotyzmu. Bo zamiast go zachęcać do niego Pan go ludziom obrzydza poprzez zawłaszczanie go jednej partii. Zachowuje się Pan jak komunista za PRL, który też uważał, że to co państwowe to patriotyczne. i PiS brnie w te klimaty. Patriotyzm nie jest zależny od partii czy przekonań. Patriotyzm to umiłowanie dla naszej tradycji i historii. Patriotyzm to po prostu mówienie z dumą, że jest się Polakiem i się tego nie wstydzimy. Ale z dumą nie zadumaniem. Zdrowy patriotyzm to tez poszanowanie dla innych idei a nie, ze my jesteśmy najlepsi a ,,mój patriotyzm jest lepszy niż twój".
Polak2010@
+2 # Polak2010@ 2020-08-07 14:09
On i tak nie kuma, proszę mu nie tłumaczyć. Dla tej osoby to ..... PiS ikona świętości!!!!
Polak2010@
+3 # Polak2010@ 2020-08-07 14:16
Cytuję polak2010:
I nawet takiego ważnego dnia dla Polaków nie umie pan poszanować.
Bo takie wydarzenie jak zaprzysiężenie Prezydenta Andrzeja Dudy jest bardzo ważne dla Polskich Patriotów.
A Patriotyzm ma się w sercu.

Zapomniałeś że nie dla wszystkich jest to święto.Noszę w sercu Patriotyzm ale nie dla tej osoby i nie dla PISU. Kumaj w końcu że nie tylko wy jesteście w tym kraju!!!!!!!
Ja, robot
+3 # Ja, robot 2020-08-07 14:33
O właśnie. Polakowi2010 i jemu podobnym wydaje się, że tylko PiS i zwolennicy tej partii są patriotami, a ich przeciwnicy i krytycy to niepatrioci a nawet jacyś zdrajcy i sprzedawczyki. Tak nie jest! Polska to nie tylko PiS. Można nie lubić PiSu i też być patriotą, ale oni tego nie potrafią zrozumieć, to się nie mieści w ich pojmowaniu świata.
polak2010
-5 # polak2010 2020-08-07 21:23
Nie wiem jak panowie szanowni zrozumieli mój apel o poszanowaniu naszych przodków którzy walczyli o to byśmy dzisiaj cieszyli się demokracją.

Ale ja o żadnym Pisie nic nie pisałem i o zawłaszczeniu przez Pis patriotyzmu nie wiem z jakiego powodu jest ten atak na moja skromną osobę.

Chciałem tylko upamiętnić dzień święta Demokracji w Najjaśniejszej Rzeczpospolitej Polskiej.
Polak2010@
+3 # Polak2010@ 2020-08-07 22:02
Cytuję polak2010:
Nie wiem jak panowie szanowni zrozumieli mój apel o poszanowaniu naszych przodków którzy walczyli o to byśmy dzisiaj cieszyli się demokracją.

Ale ja o żadnym Pisie nic nie pisałem i o zawłaszczeniu przez Pis patriotyzmu nie wiem z jakiego powodu jest ten atak na moja skromną osobę.

Chciałem tylko upamiętnić dzień święta Demokracji w Najjaśniejszej Rzeczpospolitej Polskiej.

2020.08.07 8.02 twój wpis i twoje święto skromna osobo. Gubisz się i nie wiesz co piszesz skromna osobo.
polak2010
-5 # polak2010 2020-08-07 22:16
Jak wcześniej szanownemu panu już napisałem że pan nic mądrego jeszcze nie napisał .

I co z tym Pisem ma pan jakieś syndrom Filipiński czy co ?
Polak2010@
+3 # Polak2010@ 2020-08-07 22:29
Cytuję polak2010:
Jak wcześniej szanownemu panu już napisałem że pan nic mądrego jeszcze nie napisał .

I co z tym Pisem ma pan jakieś syndrom Filipiński czy co ?

Najmądrzejszy mądrze napisał ! Oj o twoich syndromach to lepiej nie pisać!!! Poczytaj twoje wpisy to je znajdziesz.
polak2010
-5 # polak2010 2020-08-07 22:42
To proszę ten mój wpis przedstawić to się odniosę tak to ogólnie działa.

A może to był pana wpis i się pan pomylił gdyż pisze pan pod podobnym nickiem jak mój.

Pomylić się to ludzka rzecz.
Polak2010@
+4 # Polak2010@ 2020-08-07 22:59
Chore ! Czasu by zabrakło żeby je wszystkie wymienić! Baw się dalej !
polak2010
-4 # polak2010 2020-08-07 23:05
Dobrej nocy panu szanownemu życzę i pozdrawiam serdecznie.

UWAGA!

Od 18 marca 2022 roku publikacja komentarzy na portalu ZLUBACZOWA.PL jest możliwa tylko po uprzednim zarejestrowaniu konta. 

KLIKNIJ TUTAJ, ABY ZAREJESTROWAĆ KONTO

Masz już konto? Zaloguj się

Regulamin forum znajduje się pod tym linkiem, natomiast polityka prywatności tutaj. Rejestrując konto akceptujesz zasady.

Ostatnio dodane