Premier: rodzina, rozwój i bezpieczeństwo to trzy filary naszych rządów

ot. P. Tracz/KPRMot. P. Tracz/KPRM

Rodzina, rozwój i bezpieczeństwo to trzy filary naszych rządów; potrzeba jeszcze kolejnych lat, by można było powiedzieć, że dzieło, którego podjął się rząd PiS, zostało w pełni dokończone - podkreśliła premier Beata Szydło, podsumowując dwa lata rządów.

Beata Szydło zauważyła, że za dwa dni przypadnie rocznica dwóch lat, kiedy rząd PiS otrzymał zaufanie od parlamentu i przystąpił do pracy. Jak dodała, ta praca mogła być szybko realizowana ze względu na to, że "mieliśmy dobrą diagnozę i dobry program". "Od razu, na początku, wielu ministrów miało ułatwione zadanie, w tym sensie, że mogli usiąść i od razu zacząć pisać projekty ustaw, a wiele takich ustaw już było wcześniej przygotowanych" - zaznaczyła szefowa rządu.

Podkreśliła, że najważniejszym założeniem programu PiS, było nastawienie na to, by wszyscy Polacy - bez względu na miejsce zamieszkania, czy wykonywaną pracę - mieli równe szanse. "Ten zrównoważony rozwój, to żeby każdy poczuł się w Polsce, jak u siebie domu i mógł realizować swoje marzenia, to była podstawa wyjścia do napisania wielu projektów, wielu programów. Przywrócenie polskim rodzinom godnego życia. Przywrócenie polskiej gospodarce możliwości konkurowania, oddanie Polakom możliwości decydowania o własnych sprawach" - dodała premier.

Jak mówiła rodzina, rozwój i bezpieczeństwo, to trzy filary rządów PiS. "Postanowiliśmy przygotować projekty ustaw i wprowadzić programy, które pomogą polskim rodzinom, które oddadzą polskim rodzinom poczucie godnego życia" - zaznaczyła.

Podkreśliła, że takim "sztandarowym programem" jest program 500 plus. Jak zauważyła, jest to autorski program prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, zrealizowany w perfekcyjny sposób przez minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbietę Rafalską, przy zaangażowaniu Ministerstwa Finansów, najpierw ministra Pawła Szałamachy, teraz wicepremiera Mateusza Morawickiego.

"Dzięki temu, że są dobre zmiany, wprowadzone właśnie w MF, pieniądze na ten program są zabezpieczone i będą zabezpieczone w kolejnych latach" - zapewniła Szydło. Zaznaczyła, że program 500 plus z jednej strony wspiera rodziny materialnie, jest programem "afirmującym rodzinę", ale z drugiej strony "stał się również kołem zamachowym polskiej gospodarki".

Premier wskazała też na inne projekty prorodzinne, realizowane przez rząd, takie jak Mieszkanie plus. "Ten program zaczyna rzeczywiście ruszać i to jest wielkie wyzwanie na drugą część naszej kadencji (..), żeby polskie rodziny stać było na to, by swoje mieszkanie posiadać" - mówiła Szydło.

Wskazała też na program darmowych leków dla seniorów. "Będziemy też myśleć o kolejnych projektach i programach dla osób starszych" - zadeklarowała. Szydło podkreśliła też, że udało się zrealizować także zobowiązanie wyborcze, dotyczące przywrócenia wieku emerytalnego.

Odnosząc się do reformy edukacji zaznaczyła, że budziła ona wiele emocji, a krytycy mówili, że się nie powiedzie. "Ja dzisiaj mogę powiedzieć, że się powiodła, że z sukcesem wprowadziliśmy ją w życie" - powiedziała Szydło.
Przypomniała, że rząd PiS wprowadził też zmianę, która pozwala rodzicom decydować czy poślą swoje dziecko do przedszkola w wieku sześciu, czy siedmiu lat. "To było kolejne nasze zobowiązanie" - dodała.

Jak zauważyła rząd może i powinien się "chwalić" polityką gospodarczą. Wśród sukcesów w tym obszarze wymieniła Plan na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju oraz ustawy - przygotowane przez wicepremiera ministra rozwoju i finansów Mateusza Morawieckiego - które mają pomagać w rozwijaniu działalności gospodarczej polskim przedsiębiorcom.

"To jest uwalnianie polskiej gospodarki, polskich przedsiębiorców z tych okowów niemożności, biurokracji, tego wszystkiego, co tę energię pozytywną polskiej gospodarki do tej pory blokowało" - oceniła szefowa rządu.

 Źródło: www.kurier.pap.pl

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

Jan
+4 # Jan 2017-11-15 13:56
Dobrze, ze mamy Panią Szydło jako Premier i Zjednoczoną Prawicę u władzy. Inaczej szuje z totalnej pogrążyłyby Polskę i Polaków. ! Precz z komuną!
Pan Kracy
# Pan Kracy 2017-11-15 14:32
Cytuję Jan:
Dobrze, ze mamy Panią Szydło jako Premier i Zjednoczoną Prawicę u władzy. Inaczej szuje z totalnej pogrążyłyby Polskę i Polaków. ! Precz z komuną!

DOKŁADNIE TAK, PRCZ Z TOTALNĄ OPOZYCJĄ, PRECZ Z KOMUNĄ
bb
+5 # bb 2017-11-15 16:02
! Precz z komuną!

zacytowałl entuzjasta posla PIOREOWICZA
bb
-1 # bb 2017-11-15 16:03
Cytuję bb:
! Precz z komuną!


zacytowałl entuzjasta posla PIOREOWICZA

PIOTROWICZA;-)
Janusz
# Janusz 2017-11-15 16:00
Popieram PIS ,zawsze popieralem i jak nie zmienia swojej polityki zawsze bede popieral ta partie.Jest jeszcze wiele do zrobienia bo komuna ma sie jeszcze calkiem dobrze np.w zakladach pracy ktore wykupili komunisci po 89 r.pracownik nie ma prawa sie odezwac, nie ma zwiazkow zawodowych ,,przymusowa praca w sobote itd przyklad FML Lubaczow.
karolek
+3 # karolek 2017-11-15 16:05
Brakuje mi tu czwartego filara.... p r o p a g a n d a (w TVPiS)
Widz
+11 # Widz 2017-11-15 19:07
Zero jakiejkolwiek krytyki rządu a pod adresem opozycji i poprzedniego rządy tylko i wyłącznie krytyka. Sztukę prania mózgów opanowali do perfekcji. I ludzie to łykają.
wito
-7 # wito 2017-11-15 19:58
za to w TVN POLSAT RADIO ZET itp całą dobę krytykuje rząd , to mało? To nie czasy rządu PO-PSL kiedy wszystkie media chórem krzyczały że największym zagrożeniem jest PIS, jednocześnie media nie widziały jak Polska jest rozkradana przez rożnego rodzaju mafie.
Widz
+2 # Widz 2017-11-15 20:55
Owszem krytykują rząd, ale czasem powiedzą coś pozytywnego np. o 500+ albo o nadwyżce budżetowej, i opozycję czasem też krytykują. Świat kreowany przez TVPiS jest zero-jedynkowy. I o mafiach informowały, ale ówczesne państwo te mafie słabo zwalczało i tu plus dla obecnego rządu się należy.
Jan
-1 # Jan 2017-11-15 19:05
W FML pracownicy sami chca pracowac w soboty bo chca dorobic ,nikt ich nie zmusza,a PIS niech robi swoje.
Ama
+1 # Ama 2017-11-15 20:07
Ja myśle ze więcej spadkobierców PZPR jest w PiS to takie bis komuny, łatwo można sprawdzić
wito
-1 # wito 2017-11-15 20:23
Najbardziej niebezpieczna nie jest osoba której przeszłość znamy, najbardziej niebezpieczne są osoby, które ukrywają swoja przeszłość, a takich w naszym powiecie jest wielu i są wspierani przez inne partie, czy to ci nie przeszkadza?
mieszkaniec
+7 # mieszkaniec 2017-11-16 08:15
komuna budowala bloki a ile w lubaczowie zlobki drogi nikt nie czekal na pieniadze unijne .zaklady pracy nie bylo bezrobotnych nik nie uciekal za chlebem zagranice to jest wszstko w imie boze
Arbajter
# Arbajter 2017-11-16 18:29
Nikt nie uciekał, bo wtedy naprawdę trzeba było uciekać, nie można było sobie tak po prostu wyjechać za granicę. A pewnie by ludzie chętnie jeździli za chlebem, bo wtedy różnice w zarobkach były o wiele większe niż teraz.
ppp
-4 # ppp 2017-11-16 09:12
totalna opozycja jest tak żałosna w swoich poczynaniach że są groteskowi i śmieszni. Sprzyjające im media na czele z gazetą szechtera również -umalowany prowokator robiący za murzyna na MN, drugi model udający martwego pod sejmem, próba zamachu stanu, obrażanie polskich dzieci ,rodzin i kombatantów biorących udział w Marszu Niepodległości od faszystów ,propozycja likwidacji CBA (bo się za tyłki biorą) , IPN (bo wychodzi prawda o takim bolku albo odnajdywanie szczątków bohaterów co przeszkadza środowiskom TVN i ,Lisweeka i innych polskojęzycznyc h mediów). To wszystko składa się na to iż PO do żłoba już nie wróci ,N nigdy nie dojdzie, PSL nie wejdzie a PiS będzie miał większość konstytucyjną. Ja wiem że piłowanie ryja od koryta boli ale Polacy takich zaprzańców jak wczoraj mają dość i w wyborach pokaże im środkowy palec. Wizyta prezydenta Trumpa, Erdogana, rosnąca gospodarka -to nawet Eurosojuz przyznał, 500 plus, w drodze mieszkanie plus, a jeszcze przydało by się cela plus. Banda z totalnej może sobie co najwyżej packą na muchy pomachać i podrzeć mordę. Jakim trzeba być idiotą by kłaść się w dwunastkę przeciwko 60 tysięcznemu tłumowi , to jak położenie się na torach i liczenie na to że się przeżyje zderzenie z pociągiem.
czeczot
+7 # czeczot 2017-11-16 16:41
Ludzie, czy Wy naprawdę nie widzicie że ta kobieta jest tylko marionetka w rękach naczelnika!!! Co ona biedna może? Dziś nawet nie jest pewna co będzie za tydzień czy dwa. Czy czasami wodzusiowi nie zechce się zająć jej stanowisko. Przecież ona jest strzępkiem nerwów. Po za tym widzicie tylko 500+ i jakieś inne bajki opowiadane przez kolejne pacynki ażeby tylko przypodobać się temu najważniejszemu TK pod butem prezesa, prokuratura_ w pełni dyspozycyjna wobec prezesa, to samo dotyczy służb mundurowych_, IPNu, CBOSu, TVPis_.
Parlament_ to miejsce gdzie w nocy przyklepuje się pomysły prezesa.
Właśnie trwa przejmowanie sądów_, wszystko wskazuje na to, że już niedługo także sądu_ najwyższego i KRS_.
Następnie kolej na ordynację wyborczą i repolonizację mediów.
Prezes ma też chrapkę na Warszawę.

Cieszmy się, jesteśmy suwerennym państwem, wszystkie decyzje zapadają suwerennie na Nowogrodzkiej
Majstrowanie przy wyborach oznacza, że Patryk Jaki wygra wybory w Warszawie, PIS kolejne wybory i następne aż do zejścia prezesa z tego świata.
Sukcesora nie będzie bo prezes chce rządzić do końca swoich dni, nie ma potomstwa a nikomu nie ufa.
Wtedy nastąpi ostateczny koniec PIS i jego fragmentaryzacja
Vot i vsjio....
Ama
# Ama 2017-11-16 18:01
Do Vito ; przeszkadzało i przeszkadza, to jest najgorszy sort
piszsrr prl
# piszsrr prl 2017-11-16 18:09
Po świadomości komentujacych widzę że projekt judeopolska czyt.(Polin) zbliża się grubymi krokami
Weik
-2 # Weik 2017-11-19 12:49
PIS buduje wielka Polske z pomoca Boga i tak jest ,choc wielu przeciwnikom sie to nie podoba.

UWAGA!

Od 18 marca 2022 roku publikacja komentarzy na portalu ZLUBACZOWA.PL jest możliwa tylko po uprzednim zarejestrowaniu konta. 

KLIKNIJ TUTAJ, ABY ZAREJESTROWAĆ KONTO

Masz już konto? Zaloguj się

Regulamin forum znajduje się pod tym linkiem, natomiast polityka prywatności tutaj. Rejestrując konto akceptujesz zasady.

Ostatnio dodane