Min. Zalewska: podwyżki dla nauczycieli od kwietnia 2018 r.

Minister Anna Zalewska fot. KRPMMinister Anna Zalewska fot. KRPM

Podwyżki dla nauczycieli rozpoczną się w kwietniu 2018 r. – poinformowała minister edukacji narodowej Anna Zalewska. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, w ciągu 3 lat wynagrodzenia nauczycieli mają wzrosnąć o 15 proc.

"Projekt ustawy budżetowej jest już w Sejmie, pracujemy nad nim. Podwyżki zaczynają się od 1 kwietnia 2018 r." - powiedziała minister Zalewska PAP. Przypomniała, że wynagrodzenia nauczycieli będą wzrastać "po 5 proc. w ciągu 3 lat", aby na koniec tego okresu było to 15 proc. do podstawy wynagrodzenia.

Jak zapowiadała we wrześniu premier Beata Szydło, pierwsza podwyżka ma nastąpić 1 kwietnia 2018, druga 1 stycznia 2019, trzecia 1 stycznia 2020.

"Myślę, że od dawna takiej podwyżki nie było" – podkreśliła szefowa MEN.

"Mam nadzieję na ogromny wzrost gospodarczy, zawsze będę orędowniczką, że jeżeli ten wzrost będzie jeszcze wyższy niż prognozujemy, każda złotówka, każda podwyżka dla nauczycieli będzie tą, o którą ja będę walczyć" – dodała.

 Źródło: www.kurier.pap.pl

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

vv
+5 # vv 2017-10-10 07:15
też kasta?
chochoł
+7 # chochoł 2017-10-10 12:49
W takich prowincjonalnyc h miasteczkach jak Lubaczów, to można rzec, że to Układ...
Mark
-1 # Mark 2017-10-10 21:10
pani minister żyje jak zwykle w wirtualnym świecie, oświata po 89r. tylko raz miała szczęście do ministra a był to prof. Samsonowicz
Mag
+7 # Mag 2017-10-11 10:38
Po 20 godzinach pracy w tygodniu strasznie zasługują na podwyżki!!
Jan
# Jan 2017-10-11 13:44
Nauczyciele powinni miec placone za efekty swojej pracy tzn jezeli uczniowie biora uudzial w olimpiadach itp za to powinien byc spory bonus jezeli zas nauczyciel jest zwyklym wyrobnikiem minimalna stawka godzinowa.
ktoś
+2 # ktoś 2017-10-11 14:14
Z pustego i Salomon nie naleje. Jak dostaniesz tępe dzieci to nie zrobisz z nich orłów, niestety.
fakt
+2 # fakt 2017-10-11 14:45
tępy jest ten ktoś, kto się tak wypowiada o uczniach!
Mark
+2 # Mark 2017-10-11 14:44
Nie ma dzieci tępych , są tylko mniej zdolne lub zaniedbane. Mam nadzieje ze z taka pogardach o dzieciach nie wypłowiała się nauczyciel , bo gdyby tak było to znaczy ze Polska szkoła spadła na psy!
Audi
# Audi 2017-10-12 09:31
Już dawno zeszła na psy.
Zły
# Zły 2017-11-04 17:35
Jesli praca im się nie podoba to sie zwolnic jest mnustwomnustwo wykształconych młodych ludzi
Ja