Koniec ze starymi i kopcącymi autobusami?

Na zdjęciu jeden z autobusów należących do PKS Jarosław. Po drogach powiatu jeździ jednak jeszcze kilka bardzo starych Autosanów.Na zdjęciu jeden z autobusów należących do PKS Jarosław. Po drogach powiatu jeździ jednak jeszcze kilka bardzo starych Autosanów.

Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa przedstawiło nową wersję projektu ustawy o transporcie publicznym. Jej celem jest uregulowanie rynku przewozów, zwłaszcza drogowych (oprócz międzywojewódzkich) – donosi „Puls Biznesu”. Jak wyjaśnia gazeta, po wprowadzeniu zmian pasażerów będą wozić tylko przewoźnicy wybrani przez lokalnych organizatorów transportu.

Na rynku przewozów autobusowych konieczna jest reforma. Obecnie samorządy, jako organizatorzy transportu, zawierają z przewoźnikami krótkoterminowe umowy. One nie motywują do inwestycji w nowy tabor i dobrych ofert dla pasażerów czy atrakcyjnych propozycji pracy dla kierowców, o których zresztą coraz trudniej – wyjaśnia “PB”. Na komercyjnym rynku przewoźnicy chcą obsługiwać tylko najbardziej dochodowe trasy i kursy w godzinach szczytu, czasem łamiąc przepisy, by jako pierwsi dojechać na przystanek i zabrać pasażerów konkurencji. Na mniej uczęszczanych trasach natomiast pasażerowie maja niewielkie szanse na dobrą ofertę – zaznacza gazeta.

Ubiegłoroczne projekty zmian budziły wiele kontrowersji. Obecny jest dobrze oceniany przez przewoźników. Nie ukrywają jednak, że kilka kwestii wymaga dopracowania.

Zgodnie z projektem wszyscy organizatorzy przewozów będą musieli opracować plany transportowe (teraz robią to tylko niektóre samorządy), określając linie, po których będą mogli się poruszać jedynie wybrani przewoźnicy – czytamy w artykule “PB”.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

Obok
+7 # Obok 2017-03-14 23:03
Najgorzej jak się z dziada dama zrobi i zgrywania się mądrego a kiedyś było się kimś zwykłym jak jestem ja
??????/
+3 # ??????/ 2017-03-16 18:29
a gdzie informacje z wczorajszego zdarzenia ? redakcja nabrała wody w usta, bardzo dziwne. hehehe
Pytam
-2 # Pytam 2017-03-16 19:02
A co to za zdarzenie?
Zdziwiony
+3 # Zdziwiony 2017-03-18 01:55
Cytuję ??????/:
a gdzie informacje z wczorajszego zdarzenia ? redakcja nabrała wody w usta, bardzo dziwne. heheheZacznij żyć swoim życiem, badz spisuj kryminalne kroniki!
Ps.jesteś ssakiem który lubi ssać!

UWAGA!

Od 18 marca 2022 roku publikacja komentarzy na portalu ZLUBACZOWA.PL jest możliwa tylko po uprzednim zarejestrowaniu konta. 

KLIKNIJ TUTAJ, ABY ZAREJESTROWAĆ KONTO

Masz już konto? Zaloguj się

Regulamin forum znajduje się pod tym linkiem, natomiast polityka prywatności tutaj. Rejestrując konto akceptujesz zasady.

Ostatnio dodane

W kinie

No result...