Reforma abonamentu coraz bliżej. Projekt ustawy trafił do konsultacji

fot. flickr.comfot. flickr.com

Abolicja dla osób zalegających z opłatą abonamentową, uproszczona rejestracja odbiorników i poprawa skuteczności poboru abonamentu RTV - przewiduje nowela ustawy o opłatach abonamentowych, którą resort kultury przesłał do konsultacji społecznych i uzgodnień międzyresortowych.

Projekt ten przewiduje, że czynności związane z rejestracją odbiorników, poborem opłat, kontrolą abonamentową i weryfikowaniem zwolnień realizowane będą nadal przez Pocztę Polską.

Wiceminister kultury Paweł Lewandowski, który jest odpowiedzialny za przygotowanie tego projektu wskazał w rozmowie z PAP, że poprawienie poboru opłat abonamentowych nastąpi dzięki włączeniu dostawców telewizji płatnej (operatorów sieci kablowych i platform satelitarnych) do procesu rejestracji odbiorników oraz identyfikacji ich użytkowników.

Resort podkreśla, że rozwiązanie to ma charakter tymczasowy i stanowi pierwszy krok w procesie poprawy systemu finansowania nadawców publicznych w Polsce.

„Projekt zakłada, że dostawcy telewizji płatnej będą mogli odbierać od klienta zgłoszenie rejestracyjne odbiornika, a następnie przekazywać to zgłoszenie albo oświadczenie Poczcie Polskiej. Tym samym osoba zawierająca umowę o dostarczanie telewizji płatnej nie będzie musiała osobno dokonywać rejestracji odbiornika" - podkreślił Lewandowski.

Dodał, że Poczta Polska będzie miała prawo do informacji o abonentach, tzn. będzie mogła skierować do dostawców usług telewizji płatnej zapytanie dotyczące poszczególnych klientów w celu ustalenia obowiązku zarejestrowania przez nich odbiornika. „Dotyczy to zwłaszcza sytuacji zaniechania rejestracji albo wyrejestrowania przez osoby, firmy lub instytucje, co do których prawdopodobne jest, że posiadają odbiorniki" - powiedział wiceminister kultury.

Źródło: www.kurier.pap.pl

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

mirek k
+6 # mirek k 2017-03-08 07:00
Tylko z kablowki i satelity.... no tak to ten gorszy sort. A co w tej pisowskiej tvp mozna ogladać? sama propaganda w gorszym wydaniu niz za komuny
Telesfor
+9 # Telesfor 2017-03-08 10:53
Była propaganda PO-PSL, teraz PiS. Telewizja publiczna była, jest i pewnie zawsze będzie mniej lub bardziej tubą propagandową kolejnych rządzących partii. Dlaczego mamy za to płacić? Poza tym czym się różni TVP1 i 2 od Polsatu czy TVN, oprócz tego, że nie przerywają filmów reklamami? Takie same głupie seriale, tak samo dużo tych samych reklam pseudoleków i suplementów diety, zamiast np. promowania zdrowego stylu życia czy zdrowej żywności, co chyba powinna robić telewizja, która twierdzi że jest misyjna, itp itd
Jacek
+12 # Jacek 2017-03-08 11:08
Po prostu: kolejny podatek, do którego rząd nie chce się przyznać ;(
ZoB
+10 # ZoB 2017-03-08 14:40
500+ trzeba jakoś sponsorować :)
mirek k
+5 # mirek k 2017-03-08 17:15
Slyszał ktoś informację (może "car") ile zarobila WOSP w publicznej TVP! ... puknąłem się ......i jeszcze; podczas jej trwania informacja byla kilkunastosekun dowa i jak to nazwiesz prowincjonalny kmiotku?!
Racjonalista
+9 # Racjonalista 2017-03-08 18:10
W tv publicznej o WOŚP na pewno usłyszymy i nasłuchamy się do bólu jak znajdą jakieś ewentualnie haki na Owsiaka (może nawet wyprodukują film dokumentalny, za pieniądze z abonamentu oczywiście). Dla nawiedzonych zapiekłych prawaków nie ważne ile on robi dobrego, ważne że lewak a więc wróg, którego trzeba zniszczyć, a jak się nie da to przynajmniej przemilczeć.
car
-10 # car 2017-03-08 22:04
właśnie tak jak piszesz ,może ludzie sobie nie życzą w publicznej tv syna komunistów? Ich czas juz minął
Racjonalista
+6 # Racjonalista 2017-03-09 09:18
Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. A co nie z synem ale komunistą we własnej osobie, PZPRowskim w latach 80-tych prokuratorem, obecnie przewodniczącym sejmowej komisji sprawiedliwości i praw człowieka, znanym też z umorzenia sprawy księdza pedofila (który kilka lat później został za tę sprawę skazany przez sąd). Takich komunistów ludzie sobie życzą?
car
-10 # car 2017-03-08 21:58
Cytuję mirek k:
Slyszał ktoś informację (może "car") ile zarobila WOSP w publicznej TVP! ... puknąłem się ......i jeszcze; podczas jej trwania informacja byla kilkunastosekundowa i jak to nazwiesz prowincjonalny kmiotku?!

Przekonamy sie pod koniec roku ile z tych "rekordowo" wyżebranych pieniędzy zostanie przeznaczonych na jakąś pomoc!!! Już dziś sobie dam w przypomnieniach i pod koniec grudnia sprawdzę na stronach tej organizacji ile wydano na zakup i pomoc!!!!!!
ZoB
+9 # ZoB 2017-03-09 00:57
Jakoś tak każdy na niego narzeka dopóki nie potrzebuje pomocy sprzętu kupionego za te wyżebrane pieniądze. Nikt nikomu nie broni zacząć robić to co on i samemu "używać życia " za te pieniądze xd . Zresztą lepiej dać jemu niech zrobi coś chociaż za ich część niż temu gościowi co w niedzielę wyłudza pieniądze w kościele :)
car
-9 # car 2017-03-09 08:26
Cytuję ZoB:
Jakoś tak każdy na niego narzeka dopóki nie potrzebuje pomocy sprzętu kupionego za te wyżebrane pieniądze. Nikt nikomu nie broni zacząć robić to co on i samemu "używać życia " za te pieniądze xd . Zresztą lepiej dać jemu niech zrobi coś chociaż za ich część niż temu gościowi co w niedzielę wyłudza pieniądze w kościele :)

Też masz wolny wybór ,nie musisz dawać ani chodzić do kościoła, to nie jest obowiązkowe! W kościele jak na tacę zbierają ,to nie kłamią,że wydadzą je na zakup jakiegoś sprzętu czy czegoś innego.
ZoB
+6 # ZoB 2017-03-09 10:25
Tylko kupują za to samochody ,odwiedzają restauracje i wieczorami mają za co iść na dziewczyny :)
Masz rację nikt mnie nie zmusza ale to Ty zaczynasz durny temat ,a Ciebie też nikt nie zmusza do wspierania akcji Owsiaka:)
car
-12 # car 2017-03-08 22:00
tak właśnie dziął propaganda resortowych dzieci, mózg ci zlasowali do zera!!!!!! Parchu. Ale pewnie sam jesteś jakimś pociotkiem tej komuszej bandy

UWAGA!