Reforma abonamentu coraz bliżej. Projekt ustawy trafił do konsultacji

fot. flickr.comfot. flickr.com

Abolicja dla osób zalegających z opłatą abonamentową, uproszczona rejestracja odbiorników i poprawa skuteczności poboru abonamentu RTV - przewiduje nowela ustawy o opłatach abonamentowych, którą resort kultury przesłał do konsultacji społecznych i uzgodnień międzyresortowych.

Projekt ten przewiduje, że czynności związane z rejestracją odbiorników, poborem opłat, kontrolą abonamentową i weryfikowaniem zwolnień realizowane będą nadal przez Pocztę Polską.

Wiceminister kultury Paweł Lewandowski, który jest odpowiedzialny za przygotowanie tego projektu wskazał w rozmowie z PAP, że poprawienie poboru opłat abonamentowych nastąpi dzięki włączeniu dostawców telewizji płatnej (operatorów sieci kablowych i platform satelitarnych) do procesu rejestracji odbiorników oraz identyfikacji ich użytkowników.

Resort podkreśla, że rozwiązanie to ma charakter tymczasowy i stanowi pierwszy krok w procesie poprawy systemu finansowania nadawców publicznych w Polsce.

„Projekt zakłada, że dostawcy telewizji płatnej będą mogli odbierać od klienta zgłoszenie rejestracyjne odbiornika, a następnie przekazywać to zgłoszenie albo oświadczenie Poczcie Polskiej. Tym samym osoba zawierająca umowę o dostarczanie telewizji płatnej nie będzie musiała osobno dokonywać rejestracji odbiornika" - podkreślił Lewandowski.

Dodał, że Poczta Polska będzie miała prawo do informacji o abonentach, tzn. będzie mogła skierować do dostawców usług telewizji płatnej zapytanie dotyczące poszczególnych klientów w celu ustalenia obowiązku zarejestrowania przez nich odbiornika. „Dotyczy to zwłaszcza sytuacji zaniechania rejestracji albo wyrejestrowania przez osoby, firmy lub instytucje, co do których prawdopodobne jest, że posiadają odbiorniki" - powiedział wiceminister kultury.

Źródło: www.kurier.pap.pl

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

mirek k
+6 # mirek k 2017-03-08 07:00
Tylko z kablowki i satelity.... no tak to ten gorszy sort. A co w tej pisowskiej tvp mozna ogladać? sama propaganda w gorszym wydaniu niz za komuny
Telesfor
+9 # Telesfor 2017-03-08 10:53
Była propaganda PO-PSL, teraz PiS. Telewizja publiczna była, jest i pewnie zawsze będzie mniej lub bardziej tubą propagandową kolejnych rządzących partii. Dlaczego mamy za to płacić? Poza tym czym się różni TVP1 i 2 od Polsatu czy TVN, oprócz tego, że nie przerywają filmów reklamami? Takie same głupie seriale, tak samo dużo tych samych reklam pseudoleków i suplementów diety, zamiast np. promowania zdrowego stylu życia czy zdrowej żywności, co chyba powinna robić telewizja, która twierdzi że jest misyjna, itp itd
Jacek
+12 # Jacek 2017-03-08 11:08
Po prostu: kolejny podatek, do którego rząd nie chce się przyznać ;(
ZoB
+10 # ZoB 2017-03-08 14:40
500+ trzeba jakoś sponsorować :)
mirek k
+5 # mirek k 2017-03-08 17:15
Slyszał ktoś informację (może "car") ile zarobila WOSP w publicznej TVP! ... puknąłem się ......i jeszcze; podczas jej trwania informacja byla kilkunastosekun dowa i jak to nazwiesz prowincjonalny kmiotku?!
Racjonalista
+9 # Racjonalista 2017-03-08 18:10
W tv publicznej o WOŚP na pewno usłyszymy i nasłuchamy się do bólu jak znajdą jakieś ewentualnie haki na Owsiaka (może nawet wyprodukują film dokumentalny, za pieniądze z abonamentu oczywiście). Dla nawiedzonych zapiekłych prawaków nie ważne ile on robi dobrego, ważne że lewak a więc wróg, którego trzeba zniszczyć, a jak się nie da to przynajmniej przemilczeć.
car
-10 # car 2017-03-08 22:04
właśnie tak jak piszesz ,może ludzie sobie nie życzą w publicznej tv syna komunistów? Ich czas juz minął
Racjonalista
+6 # Racjonalista 2017-03-09 09:18
Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. A co nie z synem ale komunistą we własnej osobie, PZPRowskim w latach 80-tych prokuratorem, obecnie przewodniczącym sejmowej komisji sprawiedliwości i praw człowieka, znanym też z umorzenia sprawy księdza pedofila (który kilka lat później został za tę sprawę skazany przez sąd). Takich komunistów ludzie sobie życzą?
car
-10 # car 2017-03-08 21:58
Cytuję mirek k:
Slyszał ktoś informację (może "car") ile zarobila WOSP w publicznej TVP! ... puknąłem się ......i jeszcze; podczas jej trwania informacja byla kilkunastosekundowa i jak to nazwiesz prowincjonalny kmiotku?!

Przekonamy sie pod koniec roku ile z tych "rekordowo" wyżebranych pieniędzy zostanie przeznaczonych na jakąś pomoc!!! Już dziś sobie dam w przypomnieniach i pod koniec grudnia sprawdzę na stronach tej organizacji ile wydano na zakup i pomoc!!!!!!
ZoB
+9 # ZoB 2017-03-09 00:57
Jakoś tak każdy na niego narzeka dopóki nie potrzebuje pomocy sprzętu kupionego za te wyżebrane pieniądze. Nikt nikomu nie broni zacząć robić to co on i samemu "używać życia " za te pieniądze xd . Zresztą lepiej dać jemu niech zrobi coś chociaż za ich część niż temu gościowi co w niedzielę wyłudza pieniądze w kościele :)
car
-9 # car 2017-03-09 08:26
Cytuję ZoB:
Jakoś tak każdy na niego narzeka dopóki nie potrzebuje pomocy sprzętu kupionego za te wyżebrane pieniądze. Nikt nikomu nie broni zacząć robić to co on i samemu "używać życia " za te pieniądze xd . Zresztą lepiej dać jemu niech zrobi coś chociaż za ich część niż temu gościowi co w niedzielę wyłudza pieniądze w kościele :)

Też masz wolny wybór ,nie musisz dawać ani chodzić do kościoła, to nie jest obowiązkowe! W kościele jak na tacę zbierają ,to nie kłamią,że wydadzą je na zakup jakiegoś sprzętu czy czegoś innego.
ZoB
+6 # ZoB 2017-03-09 10:25
Tylko kupują za to samochody ,odwiedzają restauracje i wieczorami mają za co iść na dziewczyny :)
Masz rację nikt mnie nie zmusza ale to Ty zaczynasz durny temat ,a Ciebie też nikt nie zmusza do wspierania akcji Owsiaka:)
car
-12 # car 2017-03-08 22:00
tak właśnie dziął propaganda resortowych dzieci, mózg ci zlasowali do zera!!!!!! Parchu. Ale pewnie sam jesteś jakimś pociotkiem tej komuszej bandy

UWAGA!

Od 18 marca 2022 roku publikacja komentarzy na portalu ZLUBACZOWA.PL jest możliwa tylko po uprzednim zarejestrowaniu konta. 

KLIKNIJ TUTAJ, ABY ZAREJESTROWAĆ KONTO

Masz już konto? Zaloguj się

Regulamin forum znajduje się pod tym linkiem, natomiast polityka prywatności tutaj. Rejestrując konto akceptujesz zasady.

Ostatnio dodane