Informacje Lubaczów, powiat lubaczowski

Featured

10 przypadków zakażenia na Podkarpaciu, w tym jeden w powiecie lubaczowskim [RAPORT]

Tak jak dotychczas, publikujemy najnowszy raport dotyczący koronawirusa w naszym województwie. Tylko dzisiaj potwierdzono aż 10 przypadków zakażenia, w tym jeden w naszym powiecie.

Dzisiaj (26.03) w województwie podkarpackim potwierdzono 10 przypadków zakażenia. Poniżej informacja w których powiatach stwierdzono zakażenia:

1 - mężczyzna, stan dobry, powiat lubaczowski, hospitalizowany
2 - starszy mężczyzna, powiat krośnieński stan dobry, ścisła kwarantanna
3 - mężczyzna młody, stan dobry, powiat rzeszowski, ścisła kwarantanna
4 - kobieta młoda, stan dobry, powiat tarnobrzeski, ścisła kwarantanna
5 - kobieta młoda, stan dobry, powiat tarnobrzeski ścisła kwarantanna
6 - dziecko, stan dobry powiat tarnobrzeski, ścisła kwarantanna
7 - mężczyzna młody, stan dobry, powiat tarnobrzeski, ścisła kwarantanna
8 - mężczyzna młody, stan dobry, powiat tarnobrzeski, ścisła kwarantanna
9 - kobieta młoda, stan dobry, powiat tarnobrzeski, ścisła kwarantanna
10 - mężczyzna młody, stan dobry, powiat strzyżowski ścisła kwarantanna

Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 7908 osób, a 10064 poddane jest kwarantannie. Aktualnie hospitalizowanych jest 87 osób.

Od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS CoV2 w laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wykonano 1598 testów.

Dobre wieści

Nareszcie mamy do przekazania bardzo dobrą wiadomość.  Mamy dwie osoby, które wyzdrowiały! To kobieta i mężczyzna (małżeństwo), którzy przebywali w szpitalu w Łańcucie.

Małżeństwo Pani Wiesława i Waldemar spędzili dwa tygodnie w szpitalu w Łańcucie. W dniu dzisiejszym opuścili szpital w dobrej kondycji zarówno fizycznej jak i psychicznej.Małżeństwo Pani Wiesława i Waldemar spędzili dwa tygodnie w szpitalu w Łańcucie. W dniu dzisiejszym opuścili szpital w dobrej kondycji zarówno fizycznej jak i psychicznej.

Sytuacja w powiecie lubaczowskim

naszym powiecie 1062 osoby objęte jest nadzorem epidemiologicznym - to najwięcej w całym województwie. Natomiast 264 mieszkańców objętych jest kwarantanną. Do tej pory potwierdzono 2 przypadki zakażenia.

Sytuacja w kraju

W Polsce potwierdzono dzisiaj 170 przypadków koronawirusa. Na chwilę obecną stwierdzono zakażenie u 1221 osób, z czego 16 zmarło.

Co o tym myślisz?
Wszystkich odpowiedzi: 0
...

0
Ja
A gdzie informacja o kobiecie z dzikowa? Przecież tez jest w szpitalu
0
Ja
Ja powiedziała :
A gdzie informacja o kobiecie z dzikowa? Przecież tez jest w szpitalu
To informacje dotyczące 26.03, tyle osób wczoraj zachorowało.

0
Czytanie ze zrozumie
Ja powiedziała :
A gdzie informacja o kobiecie z dzikowa? Przecież tez jest w szpitalu
Hospitalizowany ch 87.

0
...
niech podaja miasto a nie ze z powiatu
0
Mieszkaniec
A godzie się podział artykuł w którym pan dyrektor szpitala w Lubaczowie wypowiada się na temat zaopatrsenia personelu w sprzęt ochronny ?? Maski kombinezony ?? Dlaczego artykuł został usunięty ??
0
PR
Zbyt duże ryzyko PR-owe w jedyną słuszną partię.
0
PR
Ale na szczęście są ludzie dobrej woli, grupy na FB, gdzie nic nie ginie ;)Cytuj :
Kilka dni temu zgłosił się do nas pracownik szpitala, który twierdzi, że placówka medyczna w Lubaczowie jest kompletnie nieprzygotowana na walkę z koronawirusem. Informuje, że muszą opiekować się pacjentami zarażonymi w „fartuchach z worków”. Dyrektor zdecydowanie zaprzecza tym słowom i podkreśla, że szpital jest przygotowany na walkę z SARS-COV-2.We wtorek otrzymaliśmy wiadomość od pracownika szpitala, którym poinformował, że w szpitalu nie ma żadnych kombinezonów ochronnych. Zarzuca także, że kadra musi opiekować się pacjentami zarażonymi w „fartuchach z worków”. Twierdzi też, że w placówce powstał oddział zakaźny. Ponadto informuje, że pracownik od spraw epidemilogicznych stwierdził, że praca w szpitalu to powołanie, a oni są w chwili obecnej na wojnie.Poniżej treść wiadomości od naszego czytelnika, który wolał pozostać anonimowy.Witam. Pracuję w szpitalu w Lubaczowie. Napiszcie lepiej o tym, że szpital w Lubaczowie nie ma w ogóle ani jednego kombinezonu od koronawirusa i każą nam opiekować się nad pacjentami zarażonymi w fartuchach z worków i co najlepsze powstał tam zakaźny który ma przyjmować stany nagłe. A pani epidemiologiczna mówi że przecież to jest powołanie, wy idziecie jak na wojnę, to wojna. Na wojnie przynajmniej dostaje się karabin a my tu nic na ochronę siebie nie dostajemy.W tej sprawie skontaktowaliśmy się z dyrektorem SP ZOZ w Lubaczowie. Leszek Kwaśniewski podkreśla, że na dzień dzisiejszy szpital posiada wszystkie niezbędne środki ochrony indywidualnej dla pracowników w ilości wystarczającej dla stanowisk narażonych na kontakt z pacjentami potencjalnie zarażonymi koronawirusem. Dyrektor odniósł się także do oddziału zakaźnego, który miał powstać.Odpowiedź od dyrektor szpitala w Lubaczowie poniżej:W odpowiedzi na otrzymane zapytanie informuję, że wg stanu na dzień dzisiejszy szpital lubaczowski posiada wszystkie niezbędne środki ochrony indywidualnej dla pracowników w ilości wystarczającej dla stanowisk narażonych na kontakt z pacjentami potencjalnie zarażonymi koronawirusem. W szpitalu nie powstał żaden oddział zakaźny lecz wydzielono jeden z dotychczasowych oddziałów w celu potencjalnego zaopatrywania na nim m.in.pacjentów urazowych z podejrzeniem coronawirusa. Wydzielenie nastąpiło zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia. – informuje dyrektor SP ZOZ w Lubaczowie Leszek Kwaśniewski

0
Jola
Dlaczego redakcja najpierw opublikowała artykuł o naszym szpitalu, gdzie wypowiadał się dyrektor o tym jak jesteśmy przygotowani, a teraz usunęła artykuł???? Proszę o wyjaśnienia.
0
Jarek
Wyżej masz artykuł i wyjaśnieniee
0

10000 Pozostało znaków