Harcerze rywalizowali w III Biegu Granicznym

fot. BiOSGfot. BiOSG

W piątek (23.09) odbył się III Bieg Graniczny zorganizowany przez Hufiec ZHP Lubaczów we współpracy z placówką Straży Granicznej w Lubaczowie.

W trakcie zwodów drużyny zuchów i harcerzy, w ramach dwóch odrębnych kategorii, rywalizowały ze sobą o nagrodę Komendanta PSG w Lubaczowie. Gra terenowa, podczas której trzeba było wykazać się wiedzą o Straży Granicznej oraz harcerstwie, miała miejsce pomiędzy Krowicą Samą, Cetynią a Kapliczką „Pięć Sosen”. Każda ekipa otrzymała kartę patrolu oraz mapę. Na trasie znajdowały się punkty kontrolne, składające się z funkcjonariusza SG oraz harcerza, gdzie drużyny odpowiadały na wylosowane przez siebie pytania. Ważnym elementem była edukacja w zakresie zasad przebywania w rejonie granicy państwowej.

Drużyny pokonały ponad 8-kilometrową trasę, a tym najlepszym zastępca Komendanta PSG w Lubaczowie, mjr SG Ireneusz Pempuś wręczył pamiątkowe tabliczki.

- Bieg Graniczny to wspaniała zabawa integrująca dzieci i młodzież. W formie gry terenowej daje możliwość sprawdzenia umiejętności w praktyce, a także przyczynia się do poszerzenia wiedzy o Straży Granicznej. Jak się okazało, wielu uczestników rozważa wstąpienie w przyszłości w szeregi SG! - czytamy na stronie Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej

Zdjęcia: BiOSG

fot. BIOSGfot. BIOSG

Źródło: BiOSG

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Najbliższe wydarzenia

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.