W gminie Cieszanów trwa przebudowa infrastruktury kanalizacyjnej i wodociągowej

W połowie kwietnia podpisano umowę na realizację tego zadania. Podczas podpisywania umowy oprócz przedstawicieli Gminy i wykonawcy obecny był Pan Piotr Olszówka przedstawiciel Banku Gospodarstwa Krajowego - opiekun na województwo podkarpackie Programu Polski Ład. fot. Gmina CieszanówW połowie kwietnia podpisano umowę na realizację tego zadania. Podczas podpisywania umowy oprócz przedstawicieli Gminy i wykonawcy obecny był Pan Piotr Olszówka przedstawiciel Banku Gospodarstwa Krajowego - opiekun na województwo podkarpackie Programu Polski Ład. fot. Gmina Cieszanów

Ponad 3,2 mln złotych będzie kosztować przebudowa infrastruktury kanalizacyjnej i wodociągowej na terenie gminy Cieszanów. Inwestycję realizuje firma z Zamościa. Gmina Cieszanów otrzyma na to zadanie prawie 3,1 mln złotych dofinansowania.

Burmistrz Cieszanowa Zdzisław Zadworny jeszcze w kwietniu podpisał umowę z Zakładem Remontowo – Budowlanym Adam Kastra z Zamościa na wykonanie robót budowlanych w ramach zadania pn. „Budowa przebudowa infrastruktury kanalizacyjnej i wodociągowej Gminy Cieszanów”.

Zadanie obejmuje budowę i przebudowę starej i wysłużonej sieci kanalizacji sanitarnej oraz budowę i przebudowę sieci wodociągowych wykonanych z rur azbestowych. Oprócz tychże robót, zadanie obejmuje także modernizację ujęcia wody wraz z rozbudową sieci wodociągowej.

W ramach projektu realizowane będą następujące zadania:

- Rozbudowa sieci wodociągowej i sieci kanalizacji sanitarnej w m. Cieszanów, Nowe Sioło, Kowalówka, Nowy Lubliniec, Dachnów
- Rozbudowa i przebudowa sieci wodociągowej w miejscowości Niemstów
- Rozbudowa sieci wodociągowej rozdzielczej Chotylub – Gorajec wraz z wymianą sieci wodociągowej na osiedlu Gorajec oraz w miejscowości Chotylub i Dąbrówka.
- Budowa sieci wodociągowej i kanalizacji na terenie Osiedla Podwale w Cieszanowie
- Budowa sieci wodociągowej z przyłączem wodociągowym do istniejącego sklepu spożywczo – przemysłowego w miejscowości Kowalówka – II etap,
- Przebudowa sieci wodociągowej z rur AC Φ 200 na rury PCV Φ 225 w m. Nowe Brusno
- Przebudowa kanalizacji sanitarnej z rur kamionkowych Φ 200 na rury PCV Φ 200 w m. Cieszanów i Nowe Sioło.
- Modernizacja ujęcia wody w Polance Horynieckiej na dz. nr we. 3283/2, położonej w obrębie ewidencyjnym Polanka Horyniecka, gm. Horyniec-Zdrój,

Całość będzie kosztować 3 234 980,81 zł, przy czym kwota dofinansowania z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych wynosi 3 073 231,76 zł.

Przebudowa infrastruktury kanalizacyjnej i wodociągowej w gminie Cieszanów zakończy się najpóźniej w grudniu 2024 roku.

 

Komentarze   

Mieszkaniec
+1 # Mieszkaniec 2023-05-24 18:44
Adam Kustra a nie Kastra
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Najbliższe wydarzenia