Za nami Dni Lubaczowa 2024 [ZOBACZ ZDJĘCIA]

fot. Robert Kryla Fotografiafot. Robert Kryla Fotografia

Dynamicznie i muzycznie – zawsze z sercem. Pod takim hasłem odbyły się tegoroczne Dni Lubaczowa. Tradycyjnie już program obejmował wiele wydarzeń: sportowych, muzycznych, patriotycznych i kulturalnych. Koncerty gwiazd dopełniały każdy z trzech dni, a w tym roku koncertowali w Lubaczowie: Mieczysław Szcześniak & Krzysztof Herdzin Trio, Mesajah, Konstelacje, Get Break oraz Maks & Eryk.

Po raz trzeci już Dni Lubaczowa rozpoczął Bieg Orląt Ku Pamięci Obrońców Lwowa. Dziewięcioletni uczniowie z dziewięciu szkół powiatu lubaczowskiego pokonali dystans 1421 metrów, by na koniec złożyć kwiaty i zapalić znicze pod pomnikiem w lesie Niwki. Po południu w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie z autorami i prezentacja najnowszej „Jednodniówki 2024” – lubaczowskiego wydawnictwa kulturalnego. Już od przedpołudnia na scenie ustawionej na miejskim rynku rozbrzmiewały dźwięki muzyki za sprawa dzieci i młodzieży. Występy rozpoczęły przedszkolaki z miejskich przedszkoli Kraina „Uśmiechu, Tęczowe Przedszkole oraz Wesoła Trójeczka, a po nich prezentowały się obie miejskie podstawówki. Mogliśmy również wysłuchać koncertu chóru oraz występu solistów i zespołu muzycznego z Zespołu Placówek im. Jana Pawła II oraz Warsztatów Terapii Zajęciowej, a Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy przygotował stoiska kulinarne. Do Lubaczowa ze specjalnym stoiskiem przybyli żołnierze z 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej. Jak co roku na scenie odbyło się uroczyste podsumowanie roku przez Klub HDK PCK „Krwinka” w ramach Światowego Dnia Honorowego Dawcy Krwi. Na scenie koncertowały także zespoły młodzieżowe Aquarius i Studio Piosenki, a na koniec publiczność obejrzała pokazy taneczne. Najpierw Fitness Klub Batuka zaprezentował zumbę, a później pokazy taneczne dzieci oraz pokaz tańca latino solo przedstawiły tancerki ze Szkoły Tańca „Fantazja”.

Piątkowy dzień zakończył cudowny koncert Mieczysława Szcześniaka z zespołem Krzysztofa Herdzina, którzy wystąpili w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej, a na rynku w ramach kina plenerowego obyła się projekcja filmu dla dzieci „Urwis”.

W sobotę, na obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, rozpoczęła się zabawa „na sportowo” w różnych konkurencjach i dyscyplinach. Miłośnicy sportowych wrażeń, bez względu na wiek, rywalizowali w turnieju siatkówki mieszanej (3+3), zawodach biegowych dla wszystkich chętnych, a dodatkowo odbyły się Mistrzostwa Powiatowe w piłce nożnej dziewcząt. Ponadto na stadionie odbył się turniej piłkarski dla dzieci zorganizowany wspólnie z FA Lubaczów. Na rynku odbywały się warsztaty rękodzielnicze Stowarzyszenia Twórców Sztuki Ziemi Lubaczowskiej oraz pokazowy trening kick-boxingu Fight & Gym Lubaczów. Dużą popularnością cieszyła się ustawiona na płycie rynku specjalna „ścianka”, na tle której można było wykonać sobie pamiątkowe zdjęcie z Dni Lubaczowa. Każdy mógł przez moment poczuć się „gościem specjalnym” lubaczowskiego święta. Również w drugim dniu nie mogło zabraknąć występów i koncertów na rynku. Od godziny szesnastej na scenie rozgościły się nasze lubaczowskie zespoły z Państwowej Szkoły Muzycznej oraz Miejskiego Domu Kultury. Wystąpił duet saksofonowy z towarzyszeniem gitary i skrzypiec, zespół gitarowy Gama, Minerva, Aquarius, Fanwaz, Kashmir, oraz artyści skupieni wokół Wolnej Przestrzeni Muzycznej i debiutujący zespół Lufa. Występy rodzimych wykonawców poprzedziły koncert gwiazdy Dni Lubaczowa, którym w tym roku był Mesajah, a wieczór zakończył krakowski zespół Konstelacje.

Lubaczów celebrował w tym dniu jeszcze jedno wydarzenie. Po wygranym ostatnim meczu sezonu Pogoń-sokół Lubaczów zapewniła sobie awans do III ligi piłkarskiej, Piłkarze, działacze i kibice przybyli na rynek by wspólnie cieszyć się z historycznego awansu na ten poziom rozgrywek piłkarskich

W niedzielę, już od godziny dziewiątej, na pływalni miejskiej rozpoczęły się „Wariacje na Aquasferze”, czyli rodzinne gry, zabawy i zawody sportowe w wodzie. Równocześnie na naszych obiektach sportowych odbywały się turnieje: siatkówki kobiet, siatkówki plażowej mężczyzn, tenisa ziemnego oraz piłkarski turniej z lubaczowskim Football Academy. Organizatorzy zaprosili kibiców do wspólnego oglądania pierwszego meczu naszej reprezentacji na Euro2024, a dla seniorów przygotowano potańcówkę, w której przygrywała Kapela Biesiadna Braciaki. Na koniec oczywiście nie mogło zabraknąć koncertów gwiazd. Najpierw wystąpił zespół Get Break, a tegoroczne świętowanie zakończył koncert Maksymiliana Kwapienia i Eryka Haby, którzy dali szalony popis umiejętności wokalnych i gitarowych na scenie.

Zdjęcia: Robert Kryla Fotografia

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Ostatnio dodane

Wybory samorządowe 2024

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

ZDJĘCIA

OSTATNIO NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.