Szkoła w Horyńcu-Zdroju wyremontowana. Modernizacja kosztowała 3,5 mln zł [VIDEO][ZDJĘCIA]

fot, Gmina Horyniec-Zdrójfot, Gmina Horyniec-Zdrój

Za 3,5 miliona złotych w Horyńcu Zdroju została wyremontowana jedyna w gminie szkoła.  Tuż po feriach uczniowie wejdą do nowych, estetycznych klas.

Budynek Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego został wybudowany w latach sześćdziesiątych ubiegłego wieku i od tego czasu nie przechodził gruntownej modernizacji. Teraz szkoła, w której uczy się ponad 270 uczniów całkowicie zmieniła swoje oblicze. W ramach modernizacji odnowiono sale lekcyjne, a także korytarze i klatki schodowe. Wymieniono również instalację elektryczną i oświetlenie oraz stolarkę okienną. 

Remonty właśnie dobiegają końca. W holu szkoły, tuż po feriach, uczniowie zobaczą swojego patrona - marszałka Józefa Piłsudskiego - na dekoracyjnej tapecie wg obrazu Wojciecha Kossaka. Cały parter szkoły ma pastelowy, zielony kolor, pierwsze piętro żółty, a drugie niebieski. Korytarze zdobią nowe szafki dla uczniów, dekoracyjne osłony kaloryferów i specjalne ławeczki.

Ekipy remontowe kończą już porządkowanie klasy po remontach. Każdą wykonali w innym stylu, tematycznie do odbywających się tu lekcji. W salach wymieniono wszystko, stały się jasne, estetyczne, mają zachęcać do nauki i dawać poczucie przyjaznej przestrzeni. Jest także biblioteka, stołówka i wszystkie gabinety specjalistyczne dla uczniów wymagających wsparcia. Zadbano również o klatki schodowe, które z ciemnych i szarych zamieniły się w kolorowe. 

Warto dodać, że na tą inwestycję Gmina Horyniec-Zdrój pozyskała ponad 2,5 mln złotych dofinansowania z drugiej edycji rządowego programu Polski Ład.

Zdjęcia: Gmina Horyniec-Zdrój

Zobaczcie relację TVP Rzeszów

Źródło: TVP Rzeszów, Gmina Horyniec-Zdrój, zlubaczowa.pl

Komentarze   

73
+10 # 73 2024-01-28 15:27
Będzie otwarcie? Kropidło będzie w ruchu!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
sołek
-3 # sołek 2024-01-28 20:49
Tylko kadrę nową trza
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Ostatnio dodane

Wybory samorządowe 2024

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

ZDJĘCIA

OSTATNIO NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.