W niedzielę po godzinie 17:00 nad Narolem i okolicami przeszła bardzo silna burza z gradem. Była to pierwsza tak gwałtowna nawałnica w tym roku w powiecie lubaczowskim.
Na pływalni MOSiR w Mielcu odbyła się finałowa III edycja Wiosennej Podkarpackiej Ligi Pływackiej Dzieci 11-12 lat. W zawodach bardzo dobrze zaprezentowali się reprezentanci KP Rekin, którzy zanotowali udane starty indywidualne, miejsca na podium oraz wysoką pozycję w klasyfikacji drużynowej.
Starosta lubaczowski Barbara Broź podpisała z Wojewodą Podkarpackim Teresą Kubas-Hul umowę na dofinansowanie budowy magazynu na sprzęt niezbędny do działań z zakresu ochrony ludności i obrony cywilnej. Obiekt powstanie w Lubaczowie i ma wzmocnić przygotowanie powiatu do reagowania w sytuacjach kryzysowych.
Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Horyńcu-Zdroju obchodziła Dzień Patrona. Tegoroczne święto połączono z 36. rocznicą przywrócenia szkole imienia Marszałka oraz XXVII Biegami Ulicznymi im. Józefa Piłsudskiego, które zgromadziły uczestników z terenu powiatu lubaczowskiego.
Ponad 90 ochotników z południowo-wschodniej Polski rozpocznie w ten weekend służbę w 20. Przemyskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej. Wśród nich są także mieszkańcy powiatu lubaczowskiego, którzy razem z kandydatami z powiatów przemyskiego, jarosławskiego, przeworskiego, brzozowskiego, bieszczadzkiego, sanockiego, leskiego oraz miasta Przemyśla przejdą szkolenie podstawowe i wyrównawcze.
Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Horyńcu-Zdroju rozpoczął nabór uczestników do projektu poświęconego jednej z najbardziej rozpoznawalnych tradycji artystycznych tej części powiatu lubaczowskiego. Pod nazwą „Dziedzictwo w drewnie, czyli o płazowskim drzeworycie na Szlaku UNESCO Radruż” przygotowano cykl warsztatów, podczas których uczestnicy poznają historię, symbolikę i praktyczne podstawy tradycyjnego drzeworytu płazowskiego.
W piątek (15.05) na placu Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lubaczowie odbyły się obchody Powiatowego Dnia Strażaka. Był to moment podziękowań dla funkcjonariuszy PSP i druhów OSP, ale także okazja do wręczenia awansów, odznaczeń i wyróżnień osobom, które na co dzień dbają o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu lubaczowskiego.
W czwartek, 14 maja, ulicami Oleszyc przeszedł Marsz Godności, który zgromadził osoby z niepełnosprawnościami, ich opiekunów, przedstawicieli instytucji, szkół, samorządów oraz mieszkańców. Wydarzenie miało charakter integracyjny i było okazją do zwrócenia uwagi na godność, obecność i potrzeby osób z niepełnosprawnościami.
NAJNOWSZE INFORMACJE
No More Articles

