Plac zabaw w Lubaczowie w końcu zostanie odnowiony. Będą nowe urządzenia

Trwa rozbiórka placu zabaw przy ul. Konopnickiej w Lubaczowie. W miejscu starych urządzeń pojawią się nowe, a część Urząd Miejski będzie próbował przywrócić do stanu pierwotnego.

O fatalnym stanie technicznym placu zabaw nieopodal budynku starostwa w Lubaczowie mówi się już od dłuższego czasu. Mieszkańcy Lubaczowa są delikatnie rzecz ujmując niezadowoleni z faktu, że w centrum miasta znajduje się miejsce zabaw dla dzieci, które jest niebezpieczne, a wieczorami odbywają się tam libacje alkoholowe.

Na szczęście w końcu to się zmieni, bo Urząd Miejski w Lubaczowie przymierza się do wymiany urządzeń. Jak poinformował portal ZLUBACZOWA.PL zastępca burmistrza Lubaczowa Janusz Waldemar Zubrzycki, na placu zabaw wkrótce pojawi się m.in. nowa karuzela, zjeżdżalnia, huśtawka oraz dwie trampoliny.

- Część rozbieranych urządzeń z placu zabaw będziemy próbowali przywrócić do stanu pierwotnego. Będzie to wymagało współpracy z producentem tego sprzętu. Może się to udać, ale niekoniecznie, a wtedy zmusi nas to do zakupu nowych urządzeń. - powiedział zastępca burmistrza Lubaczowa

Odnowienie placu zabaw będzie realizowane w ramach zadania pod nazwą „Budowa infrastruktury turystycznej na terenie Związku Powiatowo-Gminnego „Ziemia Lubaczowska”, o którym niedawno pisaliśmy. Co więcej, obok Miejskiego Domu Kultury w Lubaczowie powstanie m.in. miejsce obsługi rowerzystów.

Zrzut z dokumentacji projektowej


Tabela z elementami placu zabawy (istniejące oznacza, że element będzie odnawiany)

 

 

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

Nie obrażaj, nie używaj przekleństw i nie pomawiaj.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Ostatnio dodane