Informacje Lubaczów, powiat lubaczowski

Featured

Złote i Diamentowe Gody w gminie Narol. Przeżyli ze sobą aż 60 lat! [ZDJĘCIA]

fot. Gmina Narolfot. Gmina Narol

W czwartek (15.09) w Gminie Narol, jak co roku obchodzone były jubileusze małżeńskie - Złote i Diamentowe Gody. W bieżącym roku swoje święto obchodziło 13 par, w tym 4 pary jubileusz 60-ciu lat wspólnego pożycia małżeńskiego.

Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w kościele parafialnym w Narolu, którą celebrował ksiądz dziekan dekanatu narolskiego Julian Leńczuk. Homilię wygłosił miejscowy proboszcz ksiądz Józef Bednarz. W koncelebrze uczestniczyli proboszczowie poszczególnych parafii z terenu Gminy Narol. Jubilaci otrzymali pamiątkowe listy gratulacyjne podpisane przez Księdza Biskupa. Po uroczystościach w kościele wszyscy udali się do restauracji Pałacowa w Narolu, gdzie odbyła się druga część uroczystości, podczas której jubilaci otrzymali medale „Za długoletnie pożycie małżeńskie”, a pary które świętowały Diamentowe Gody otrzymały pamiątkowe statuetki.

W tym roku medale „Za długoletnie pożycie małżeńskie” przyznane przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę otrzymali: Barnarda i Michał Beniowie z Narola, Władysława i Stanisław Chmielowcowie z Chlewisk, Krystyna i Władysław Farionowie z Rudy Różanieckiej, Zofia i Zdzisław Farionowie z Rudy Różanieckiej, Józefa i Kazimierz Kowalczukowie z Lipia, Eugenia i Tadeusz Luchowscy z Huty Różanieckiej, Cecylia i Józef Patowie z Łówczy, Julia i Władysław Rebizantowie z Narola oraz Anna i Adam Wolańczykowie z Łówczy.

Na uroczystość przybyły również 4 pary, które w tym roku obchodziły Diamentowe Gody, czyli wspólnie przeżyły 60 lat. Byli to: Antoni i Zofia Kłakowie z Lipia, Maria i Grzegorz Pudełkowie z Chlewisk, Leokadia i Andrzej Stupakowie z Płazowa oraz Maria i Bronisław Wróblowie z Lipia. Oprócz życzeń, dyplomów i kwiatów wszystkie pary otrzymały okolicznościowe statuetki w kształcie serca, przygotowane specjalnie z okazji ich święta.

Medale, statuetki, dyplomy oraz kwiaty wręczali dostojnym jubilatom Grzegorz Dominik – Burmistrz Miasta i Gminy Narol, Krzysztof Szawara – Przewodniczący Rady Miejskiej w Narolu oraz Anna Sikora Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Narolu.
Odśpiewano uroczyste „Sto lat” oraz wzniesiono toast. Nie zabrakło również okolicznościowego tortu i poczęstunku. 

Zdjęcia: Barbara Waniurska/Gmina Narol

Źródło: narol.pl

Co o tym myślisz?
Wszystkich odpowiedzi: 0
Date
Zdrowia jubilatom!!!A ksieżlkom więcej sportu nadwaga aż bokami wychodzi
0

10000 Pozostało znaków