W której gminie złożono najwięcej deklaracji o źródle ciepła? [ZESTAWIENIE]

Zdjęcie ilustracyjneZdjęcie ilustracyjne

Do końca czerwca musieliśmy złożyć deklarację dotyczącą źródeł ciepła i źródeł spalania paliw (Centralna Ewidencji Emisyjności Budynków). Przedstawiamy ranking gmin z naszego regionu, w których złożono największą ilość deklaracji.

Złożenie deklaracji do Urzędu Gminy lub bezpośrednio do bazy Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB) miało na celu zebranie wszystkich danych dotyczących źródeł ciepła i spalania paliw w budynkach mieszkalnych i niemieszkalnych. CEEB jest prowadzony przez Główny Urząd Nadzoru Budowlanego. Właściciele i zarządcy nieruchomości mieli rok czasu, aby podać, czym ogrzewają swoje domy.

Ranking gmin powstał w oparciu o liczbę punktów adresowych przypisanych do obszaru danej gminy. O pozycji gminy w rankingu decyduje liczba punktów adresowych, dla których została złożona co najmniej 1 deklaracja w Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków – czytamy na stronie Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego.

W województwie podkarpackim mamy w sumie 160 gmin. A jeśli chodzi o ranking „Najlepsze gminy z woj. podkarpackiego”, najlepszą gminą z naszego regionu pod względem liczby złożonych deklaracji CEEB (dane na dzień 01.08.2022), okazała się gmina miejska Przeworsk - z poziomem wypełniania bazy CEEB 90%. Z kolei najmniej deklaracji, bowiem tylko 34% złożono w gminie Zaklików. 

W powiecie lubaczowskim na pierwszym miejscu plasuje się gmina Stary Dzików, gdzie 80% mieszkańców wypełniło deklarację. Najniższy poziom przekazanych deklaracji jest w gminie Cieszanów - 55%. 

Poniżej ranking w powiecie lubaczowskim (liczby oznaczają pozycję w rankingu wojewódzkim).

23. Stary Dzików - 80%
32. Horyniec-Zdrój - 78%
38. Wielkie Oczy - 77%
41. Miasto Lubaczów - 76%
45. Narol - 75%
98. Oleszyce - 64%
111. Lubaczów - 61%
130. Cieszanów - 55%

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


UWAGA!

Od 18 marca 2022 roku publikacja komentarzy na portalu ZLUBACZOWA.PL jest możliwa tylko po uprzednim zarejestrowaniu konta. 

KLIKNIJ TUTAJ, ABY ZAREJESTROWAĆ KONTO

Masz już konto? Zaloguj się

Regulamin forum znajduje się pod tym linkiem, natomiast polityka prywatności tutaj. Rejestrując konto akceptujesz zasady.