Ministerstwo Finansów: powiat lubaczowski jednym z najbiedniejszych w Polsce

Według opublikowanych przez Ministerstwo Finansów danych, powiat lubaczowski jest jednym z najbiedniejszych w Polsce!

Przeanalizowaliśmy opublikowane przez Ministerstwo Finansów wskaźniki dochodów podatkowych w przeliczeniu na jednego mieszkańca dla poszczególnych gmin powiatów. Liczby wyglądają dla nas fatalnie. Według wskaźników Ministerstwa Finansów dochody z podatków w przeliczeniu na jednego mieszkańca wynoszą jedynie 126,71 zł. To oznacza, że na 380 powiatów, powiat lubaczowski zajmuje PIĄTE MIEJSCE OD KOŃCA. Najbogatszy jest powiat warszawski – 847,11 zł na mieszkańca, a najbiedniejszy powiat kazimierski - 119,26 zł na mieszkańca.

Najbogatsze i najbiedniejsze gminy w powiecie lubaczowskim

Sprawdziliśmy też wskaźniki dochodów podatkowych w przeliczeniu na jednego mieszkańca dla poszczególnych gmin. Z tych danych wynika, że najbiedniejsza w naszym powiecie jest Gmina Narol z wskaźnikiem 828,5 zł na mieszkańca. Z kolei najbogatsi mieszkańcy są w Gminie Stary Dzików - 1581,53 zł na mieszkańca.

- Gmina Stary Dzików - 1581,53 - 1058 miejsce w kraju

- Miasto Lubaczów - 1406,16 zł - 1381 miejsce w kraju

- Gmina Cieszanów -  1285,03 zł – 1642 miejsce w kraju

- Gmina Oleszyce - 1248,46  zł - 1716 miejsce w kraju

- Gmina Horyniec-Zdrój - 1121,51 – 1969 miejsce w kraju

- Gmina Lubaczów (wiejska) – 1041,71 zł – 2117 miejsce w kraju

- Gmina Wielkie Oczy – 976,76 zł –2207 miejsce w kraju

- Gmina Narol  - 828,5 zł – 2382 miejsce w kraju

W Polsce najbogatszy jest Kleszczów w woj. łódzkim ze wskaźnikiem 29704,36 zł, a najbiedniejsza gmina to Potok Górny w województwie lubelskim - 523,72 zł.

O co chodzi? Co to za wskaźniki?

Ministerstwo Finansów tworząc rankingi, próbuje sklasyfikować stopień zamożności samorządów. Bierze pod uwagę między innymi dochody choćby z tytułu podatku od nieruchomości oraz udziały we wpływach z CIT i PIT, czyli z podatków płaconych przez przedsiębiorców i mieszkańców. Oznacza to, że im bardziej się bogacą mieszkańcy, tym większy dochód ma gmina lub miasto, ale ma jednak także mniejsze subwencje, gdyż rząd wspiera mniej zamożne samorządy.

Pełen ranking znajduje się pod tym linkiem.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

polak2010
-2 # polak2010 2022-07-27 16:29
Podkarpacie w ogóle było dyskryminowane najpierw przez rządy lewicy następnie przez destrukcyjne rządy Platformy Obywatelskiej i PSL a dlaczego? Gdyż konserwatyści mają tu największe poparcie.

Ostanie wybory prezydenckie to pokazały jak środowiska lewicowo-libera lne atakowali ludzi z Podkarpacia którzy głosowali na pana prezydenta Andrzeja Dudę, wyzywano od nieuków, tumanów i tego podobne inwektywy.
A najlepsze było to, że ci co tak wyzywali innych od najgorszych to sami byli po zawodówkach hahahaha taki Hołdys czy Maleńczuk.
Krzysztof Kaiser
# Krzysztof Kaiser 2022-07-27 18:38
Cytuję polak2010:
Podkarpacie w ogóle było dyskryminowane najpierw przez rządy lewicy następnie przez destrukcyjne rządy Platformy Obywatelskiej i PSL a dlaczego? Gdyż konserwatyści mają tu największe poparcie.

Ostanie wybory prezydenckie to pokazały jak środowiska lewicowo-liberalne atakowali ludzi z Podkarpacia którzy głosowali na pana prezydenta Andrzeja Dudę, wyzywano od nieuków, tumanów i tego podobne inwektywy.
A najlepsze było to, że ci co tak wyzywali innych od najgorszych to sami byli po zawodówkach hahahaha taki Hołdys czy Maleńczuk.


Dziwnym trafem jakoś jak rządziło na w 1999 roku AWS z którego powstało potem PiS i w latach 2005-2007 kiedy rządził PiS nasz powiat był biedny od zawsze. Dziwnym trafem od 1999 roku do dziś bez lat 2010-2014, ale (PiS było mocne w sejmiku województwa) to PiS rządzi i decyduje w naszym województwie. To są owoce ich rządów, że u Nas taka bieda. To województwo decyduje o tym kto jakie środki dostanie na powiat. Dopiero potem są starości i burmistrzowie i dostają oni środki z województwa by robić coś u siebie. I PiS zawsze pomijał powiat lubaczowski bo PSL tutaj rządziło i wolał robić np. drogi gdzie indziej bo uznali, że w Rzeszowie więcej głosów zdobędą. Mówisz o hejcie na ludzi, którzy głosowali za Dudą. Statystyki odnośnie głosowania ludzi mówią, że liczba głosów na PiS wraz z wysokością wykształcenia spada. Im wyższe wykształcenie tym bardziej PiS przegrywa. I taki jest fakt. Nie dziwię się, ze takie opinie, ze ,,nieroby" głosują na PiS padają bo mają potwierdzenie w liczbach. Wybory pokazały jednak ,,prawdziwą twarz" takich jak Ty i Tobie podobnych. Tacy jak Ty obrażają mnie, wyzywają mnie od najgorszych np. Ubeków mimo, że zanim się urodziłem to UB już nie było i robią ze mnie agenta niemieckiego, ale nie rosyjskiego bo to już nie bo PiS-owi przed wojną władza jak w Rosji się marzyła to już passe. Pouczasz kogoś a sam swoich zasad nie przestrzegasz. Zobacz na swoje komentarze na początku naszych rozmów i podobnych dogadujących Tobie. Jesteś tylko nędznym hipokrytą. Najpierw wymagaj od siebie a nie od innych.
Krzysztof Kaiser
# Krzysztof Kaiser 2022-07-27 18:43
*A i dookreślając. PO-PSL rządziło w Polsce a starosta Michalik straszył przejściem do województwa lubelskiego w lutym 2015 a, więc jeszcze za rządów w państwie PO-PSL. Straszył tym PIS, który nie dawał pieniędzy na Lubaczów bo PSL w nim rządziło. I nie ma się co dziwić, ze wtedy też był biedny bo powiat lubaczowski od województwa z PiS otrzymywał latami jakieś ochłapy.
polak2010
# polak2010 2022-07-27 16:32
Bardzo przepraszam za pomyłkę pan Hołdys ma wykształcenie podstawowe.

UWAGA!

Od 18 marca 2022 roku publikacja komentarzy na portalu ZLUBACZOWA.PL jest możliwa tylko po uprzednim zarejestrowaniu konta. 

KLIKNIJ TUTAJ, ABY ZAREJESTROWAĆ KONTO

Masz już konto? Zaloguj się

Regulamin forum znajduje się pod tym linkiem, natomiast polityka prywatności tutaj. Rejestrując konto akceptujesz zasady.