Ewa Farna gwiazdą Festiwalu Dziedzictwa Kresów

fot. archiwum ZLUBACZOWA.Plfot. archiwum ZLUBACZOWA.Pl

Festiwal Dziedzictwa Kresów od samego początku wybrzmiewa w rozmaitych odsłonach. Tak będzie i w tym roku, bo na uczestników czekać będzie wiele muzycznych atrakcji. Gwiazdą wydarzenia będzie wokalistka Ewa Farna.

Festiwal Dziedzictwa Kresów większości kojarzy się z dobrą, tradycyjną kuchnią.

Ten pogląd zakorzenił się w nas, ponieważ początkowo Festiwal skupiał się wokół tematyki kresowego jadła. Jednak Festiwal to nie tylko kulinarna odsłona naszego regionu. To także wiele spotkań z ciekawymi i znanymi osobami, atrakcyjne warsztaty, wystawy, pikniki, konkursy i rajdy rowerowe. Nasz festiwal od pierwszej edycji to również dobra muzyka. - podkreślają organizatorzy Festiwalu Dziedzictwa kresów

W tym roku organizatorzy zapraszają na koncert Zespołu Chawira z Krakowa, Weroniki Sury, Krzysztofa Jankowicza i Władysława Kłosiewicza, zespołu „Krajka” z Przemyśla, Wojtka Mazolewskiego Yugen i zespołów folklorystycznych: ZPiT Osławiany z Mokrego, ZPiT Kresy z Gminy Lubaczów oraz Kapeli „Hałasy”. W ramach Festiwalu odbędzie się koncert pieśni Moniuszki, Niewiadomskiego, Paderewskiego, Karłowicza i Chopina „Perły muzyki polskiej” w wykonaniu muzyków Polskiej Opery Królewskiej. Wziąć udział będzie można również w koncercie sakralnym „Obdarz nas pokojem” Marty Boberskiej i Kwartetu „Insano”. W programie znalazł się też koncert dawnych pieśni ludowych „Pieśni z Kresowych krain”. W jego ramach wystąpią dwa zespoły śpiewacze i soliści-śpiewacy z Dolnego Śląska. Pojawi się Tomasz Bielski Jazz Orchestra – Dixie & Swing. Zespół prowadzi wybitny muzyk Filharmonii Narodowej w Warszawie, uznany jazzman, kompozytor, aranżer.

W czasie Wielkiego Finału w Kresowej Osadzie w Baszni Dolnej co roku występuje gwiazda Festiwalu. W tym roku specjalnie dla uczestników zaśpiewa Ewa Farna – znana polsko-czeska piosenkarka, autorka tekstów, kompozytorka, producentka i prezenterka telewizyjna. Polacy pokochali ją za takie utwory jak „Cicho”, „Ewakuacja”, „Znak”, „Wszystko albo nic”.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


UWAGA!

Od 18 marca 2022 roku publikacja komentarzy na portalu ZLUBACZOWA.PL jest możliwa tylko po uprzednim zarejestrowaniu konta. 

KLIKNIJ TUTAJ, ABY ZAREJESTROWAĆ KONTO

Masz już konto? Zaloguj się

Regulamin forum znajduje się pod tym linkiem, natomiast polityka prywatności tutaj. Rejestrując konto akceptujesz zasady.